TÄISPIKKUSES ja TIPPHETKED | Kontaveit veerandfinaalis: eestlanna võitis endise esireketi vastu avaseti 6:0 ning teises andis vastane loobumisvõidu

(81)

Anett Kontaveit (WTA 31.) jõudis Stuttgardi WTA turniiril juba veerandfinaali, kui teises ringis andis talle loobumisvõidu endine maailma esireket Angelique Kerber (WTA 12.).

Kontaveit alustas kohtumist kindlalt ning murdis kohe vastase servigeimi. Nagu mängu edasine käik näitas, siis oli Kontaveit vastasest selgelt üle. Avaseti lõpuosas kasutas Kerber ka arsti abi, kuid suurt tulu sellest ei tõusnud ning Kontaveit võitis avaseti 6:0.

Teises setis asus Kontaveit 2:0 juhtima ning seejärel pakkis Kerber reketid ning mäng oligi läbi. Sakslanna pidi loobuma reievigastuse tõttu.

Veerandfinaalis tuleb Kontaveidil vastamisi minna hispaanlanna Garbine Muguruza (WTA 3.) või venelanna Anastassia Pavljutšenkovaga (WTA 27.).

22-aastane eestlanna oli endast kaheksa aastat vanema sakslannaga kohtunud ühe korra - eelmisel aastal Roomas võitis Kontaveit 6:4, 6:0.

Anett Kontaveit - Angelique Kerber
Kerber ei suuda jätkata ning annab loobumisvõidu!
Kontaveit võidab ka oma servigeimi.
Kontaveit murrab ka teise seti alustuseks Kerberi servigeimi.
Kerber saab küll paar murdepalli, kuid lõpuks suudab Kontaveit enda servi hoida ning võidab avaseti koguni 6:0!
Schaap käib ka väljakul ja kiidab Kontaveiti, et jätkaku samamoodi.
Kerber tahab veidike tohterdamist saada. Arst vaatab paar minutit Kerberit üle ja mäng saab jätkuda.
Kontaveit murrab taas Kerberi servi.
Kerber jõuab murdepallini, kuid Kontaveit võidab oma servigeimi. 4:0 eestlannale.
Kontaveit murrab alustuseks Kerberi servi. Seejärel hoiab eestlanna oma servi ning murrab seejärel taas Kerberi servigeimi.
Mängijad on väljakul ja teevad sooja.
Seega on loota, et Kontaveit ja Kerber saavad umbes kell 19.30 väljakule.
Svitolina saab vastase loobumise tõttu võidu kirja.
Kontaveidi ja Kerberi matšile eelnevas duellis võitis Marketa Vondrousova Elina Svitolina vastu avaseti 6:2.