Mängu käik:

Esimene sett:

Kanepi ei alustanud just kõige erksamalt - jäi taha 0:2.

Seejärel mängiti väga pikalt Kanepi servigeimi - lõpuks õnnestus eestlannal see endale saada - 1:2.

Kanepi viigistas seisu, murdes Oprandi pallingu ja siis hoidis enda oma ning läks ette 3:2. Tubli!

Oprandi suutis aga viigistada 3:3-le.

Siis mängiti taas pikalt Kanepi pallingut, mille järel läks Eesti esireket juhtima 4:3.

Kanepi murdis seejärel vastase pallingu ja asus servima setivõidule.

Super! Kanepi võttis oma servi kindlalt ära ja võitis 45 minutit kestnud avaseti 6:3.

Teine sett:

Alustuseks hoiab kumbki tennisist oma servi - 1:1. Siis aga saab Kanepi hoo sisse ja läheb juhtima 3:1. Kohe otsa murdis eestlanna vastase servi ja juhib juba 4:1.

Kanepi läheb siit kindlasti finaali - eduseis on juba 5:1. Oprandi suutis vahet natuke vähendada - 5:2.

Aga Kanepi ei lasknud end sellest heidutada, võttis ära oma servi ja võitis teise seti 6:2 ja seega ka terve kohtumise ja on finaalis!

Homses finaalis on Kanepi vastaseks itaallanna Flavia Pennetta (WTA 12), kes teises poolfinaalis alistas Julia Görgesi (Saksamaa) 6:0, 6:4.

Mäng algab homme Eesti aja järgi kell 20.30.

Kanepi ja Pennetta on mänginud omavahel viiel korral, võitudega 3:2 juhib itaallanna.

Eellugu:

WTA edetabelis 90. kohal asuv Oprandi võitis veerandfinaalis maailma 20. reketi, turniiril teise asetusega prantslanna Aravane Rezai 7:5, 6:0.

Oprandi jaoks on tegemist karjääri esimese WTA Touri turniiri poolfinaaliga.

Oprandi ja Kanepi on omavahel kohtunud ühe korra neli aastat tagasi ja siis jäi peale Oprandi.

Veerandfinaali kommentaariks ütles Kaia: „Ma olen saviväljakul palju arenenud ja täna mängisin kohati väga head tennist. Sara [Errani] vastu polnud kerge mängida, aga mul oli kogu aeg eduseis.”

Mäng Kanepi ja Oprandi vahel algab Palermos Eesti aja järgi kell 18.