Äsja lõppenud WTA turniiril Gippsland Trophy finaalis Elise Mertensile alla jäänud Kanepi läheb Australian Openi avaringis vastamisi lätlanna Anastasija Sevastovaga (WTA 54.). Kanepi ja Sevastova on kavas 8. väljaku teise kohtumine.

Väljaku esimene matš Ann Li ja Shuai Zhangi vahel algab Eesti aja järgi ööl vastu teisipäeva kell 2. Seega võib eestlannat ja lätlannat sõltuvalt eelnevast kohtumisest oodata väljakule kuskil 3.30 - 4.00 vahel.

Esmaspäeval avaldatavas WTA edetabelis 65. kohale tõusev Kanepi läks maailma 54. reketiga viimati vastamisi alles mullu juulis Tallinnas toimunud Merko Cup Eesti-Läti maavõistlusel. Toona jäi peale Kanepi, kes alistas lõunanaabri 7:6 (1), 2:6, (10:5).

Turniiril 21. asetust omav Kontaveit kohtub avaringis valgevenelanna Aliaksandra Sasnovitšiga (WTA 90.). Kontaveit ja Sasnovitš on aastate jooksul kohtunud koguni üheksal korral. Viis võitu on valgevenelanna, neli eestlanna arvel. Viimati läksid nad omavahel vastamisi 2019. aasta Madrid Mastersil. Toona jäi peale Sasnovitš 0:6, 6:3, 6:2.

Kontaveiti ja Sasnovitši kohtumine on kavas 3. väljaku kolmanda kohtumisena. Ka seal hakkab esimene kohtumine Eesti aja järgi ööl vastu teisipäeval kell 2. Kontaveiti ja Sasnovitši võib seega platsile oodata millalgi teisipäeva varahommikul.

Kontaveit jõudis Grampians Trophy nimelisel Australian Openi eelturniiril finaali, kui oli poolfinaalis 6:2, 6:3 parem kreeklannast Maria Sakkarist (WTA 22.). Finaali aga ajapuuduse tõttul sel turniiril välja ei mängitud.