Kanepi alistas kolmandas ringis 4:6, 6:3, 6:0 venelanna Veronika Kudermetova (WTA 68.). Kohtumine kestis üks tund ja 51 minutit.

Kaotatud avaseti järel suutis Kanepi saada mängu enda kontrolli alla. Teise seti alguses murdis ta koheselt Kudermetova servigeimi ning suutis edu pidevalt hoida. Kolmandas setis oli Kanepi juba väga enesekindel ning Kudermetova väristas varasemast enam. Mitmel oma servigeimil andis venelanna käest 40:0 või 40:15 eduseisu.

Nii Kanepi kui ka Kudermetova said lõpuks kirja kuus serviässa. Topeltvigu tegi venelanna viis ning eestlanna neli. Kanepi serv töötas lõpuks tunduvalt paremini. Esimese servi õnnestumise protsent oli Kanepil 66 % (Kudermetoval 56 %) ja esimeselt servilt võitis ta 73 % punktidest (Kudermetova 58 %).

Äralööke tegi Kanepi lõpuks 29 ning Kudermetova 28. Kõikidest pallivahetustest võitis eestlanna 99 ning venelanna 77.

Neljandas ringis läheb Kanepi nüüd vastamisi Horvaatia mängijanna Petra Marticiga (WTA 31.). Kolmandas ringis alistas Martic ootamatult 6:3, 6:3 teise asetusega tšehhitari Karolina Pliškova (WTA 2.).

Kanepi jõudis Prantsusmaa lahtistel nii kaugele nüüd kolmandat korda. 2008. ja 2012. aastal jõudis ta lõpuks veerandfinaali. Viimased korrad ei ole Prantsusmaa lahtised Kanepi jaoks kõige õnnestunumad olnud. Mullu piirdus ta avaringiga. 2017. aastal jättis ta turniiri vahele ning 2016. aastal jäi ta pidama kvalifikatsiooni. 2014. ja 2015. aastal sai tema teekond otsa avaringis ning 2013. aastal teises ringis.

Üksikmängus avaringis kaotanud Anett Kontaveit jätkab turniiri paarismängus. Täna alistas ta koos venelanna Darja Kasatkinaga Taiwani õdedest paari Latisha ja Hao-ching Chani 3:6, 6:3, 6:4. Eesti-Vene duo 1/8-finaali vastane pole veel selgunud.