Mõlemas setis jäi Kontaveit kaotusseisu, kuid tähtsatel hetkedel suutis eestlanna vastase servigeimi murda ja mängu enda kasuks pöörata. Teises setis oli Kontaveit seejuures 3:5 kaotusseisus, kuid võitis seejärel neli geimi järjest ja vormistas sellega ka kohtumise võidu.

Pavljutšenkova lõi kohtumise jooksul kuus serviässa. Eestlanna ei löönud ühtegi. Topeltvigu tegi eestlanna kaks ning venelanna kuus. Murdepalle kasutas eestlanna ära 7-st 5 ning Venelanna 5-st 4. Kõikidest pallivahetustest võitis Kontaveit 77 ning Pavljutšenkova 74.

„Võitlesin iga punkti eest ja see õnnestus. Olen oma mängu kallal kõvasti tööd teinud ja see on hakanud ära tasuma,“ sõnas Kontaveit mängujärgses intervjuus.

Veerandfinaalis läheb Kontaveit nüüd vastamisi horvaatlanna Petra Marticiga (WTA 15.), kes alistas viimati 6:3, 6:3 tšehhitari Barbora Strycova.

„Ta on väga tugev vastane. Ma ei mäleta temaga mängimist, kuid kindlasti ootab ees väga raske kohtumine,“ sõnas Kontaveit järgmise vastase kohta.