KUULA | "Matšpalli" podcast | Mis on tennisekohtunike häbipost ja kas joone lugemisest on võimalik ära elada?

 (1)
KUULA | "Matšpalli" podcast | Mis on tennisekohtunike häbipost ja kas joone lugemisest on võimalik ära elada?
Joonekohtunike rivimarss French Openi väljakul.Foto: AFP/SCANPIX

Ajaloo kuuendas "Matšpalli" tennisepodcastis käis külas ainsa eestlasena suure slämmi tenniseturniiridel kohtunikutööd tegev ning värskelt French Openilt saabunud Kairi Karpa, kes sattus teenindama ka eestlaste Jürgen Zopi ja Kaia Kanepi mänge.

Lisaks mitmetele väheteada nüanssidele ja telgitagustele selles põnevas ametis rääkis Karpa, mida kujutab endast tennisekohtunike rahvusvaheline häbipost, kuidas ta aastaid tagasi sellesse maailma jala ukse vahele sai, kuidas omade mängul erapooletuks jääda ning millised on tema võimalused ka kunagi pukikohtunikuna suurtel slämmidel töötada.

Samuti saame teada, milliste tennisetähtede servijoont ta viimasel kolmel nädalal Prantsusmaa lahtistel valvama pidi, kui pikad on suurturniiridel kohtunike päevad ning millised reeglid ja piirangud kohtunikele kehtivad.

"Matšpalli" podcasti (samuti juba saates käinud külalistele) saab küsimusi esitada või saatejuhtidele soovitusi saata aadressil tennis@delfi.ee. Kõik Delfi Tasku taskuhäälingusaated on leitavad ka Soundcloudis, Apple Podcasts'is, Spotifys, Google Podcasts'is ja kõikides teistes podcasti rakendustes.

Head kuulamist!

Matšpall (Tennis)