KUULA | "Matšpalli" podcast: Ants Juhvelt Eesti tennise kuldsetest 60-ndatest ja Leiuse vastu kasutamata jäänud rabakust


KUULA | "Matšpalli" podcast: Ants Juhvelt Eesti tennise kuldsetest 60-ndatest ja Leiuse vastu kasutamata jäänud rabakust
saate visuaal

"Matšpalli" podcasti 22. episoodis käis külas 1960-ndatel Eesti tennise tippu ning 1965. aastal koguni Nõukogude liidu esikümnesse kuulunud Ants Juhvelt, kes tulnud kolmel korral NL-i võistkondlikuks meistriks (1961, 1963, 1965), spartakiaadi võitjaks 1963, Eesti üksikmängu tšempioniks 1969 ning võitnud Eesti meistrivõistlustelt kokku 10 medalit.

Pärast mängijakarjääri tegutses Juhvelt aastatel 1973-1999 kohtunikuna. Kohalike võistluste kõrvalt on kohtunikutöö teda viinud pukki lausa Davis Cupil, Wimbledonis ja US Openil. Tennisejuttude kõrvalt puudutati saates ka tema jalgpalliametniku karjääri eelkõige Tallinna TVMK klubi juhina, 2005. aastal võidetud Eesti meistritiitlit ning kaks aastat hiljem õhku kerkinud kokkuleppemängu kahtlusi.

Saade on leitav ka Soundcloudis, Google Podcasts'is, Apple Podcasts'is ja kõikides teistes podcasti rakendustes. "Matšpalli" podcasti meiliaadress on tennis@delfi.ee.

Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Riho Kallus. Head kuulamist!

Ants Juhvelt raamatu "Eesti tennis 100" esitlusel. Foto: Ilmar Saabas
Matšpall (Tennis)