Kultuuriministeerium täpsustab õues sportimise tingimusi: välisrajatistes trennide korraldamine ei ole lubatud

 (57)
Kultuuriministeerium täpsustab õues sportimise tingimusi: välisrajatistes trennide korraldamine ei ole lubatud
Tallinki tennisekeskusFoto: facebook.com/TallinkTennisekeskus/

Tallinki tennisekeskus avaldas nädalavahetusel, et avab esmaspäeval oma välisväljakud ja lubab ühele platsile korraga mängima neli inimest koos treeneriga. Keskuse juhataja Märten Tamla sõnul kooskõlastas Eesti tenniseliit sellise tegevuse kultuuriministeeriumiga. Ministeeriumi teatel on tenniseliit millestki valesti aru saanud ja sellest on nüüdseks teavitatud ka Tallinki tennisekeskust.

"Tenniseliit saatis ministeeriumile kirja, kes vastas, et kui suudame tagada selle, et inimesed teineteisele lähedale ei lähe, on väljas sportimine teretulnud," rääkis Tamla Delfile pühapäeval.

Kultuuriministeerium kinnitas aga pressiteate vahendusel, et "klubid ja treenerid ei tohi initsieerida tegevusi, mis toovad inimesi kokku ja suurendab viiruse leviku ohtu, ka välisrajatistel."

"Palume juhinduda Kultuuriministeeriumi korduma kippuvatest küsimustest, kus on kirjas:

Millised tegevused on vabas õhus ja välisrajatistel lubatud?

Vabas õhus asuvatele spordirajatistele ei ole keeldu rakendatud ning need on sarnaselt tervise- ja looduslike õpperadadega lubatud. Sellegipoolest on oluline, et rajatise omanikud teevad kõik selleks, et oleks võimalik järgida kõiki Terviseameti soovitusi. Samuti peab rajatise haldaja tagama, et seal toimuvad tegevused ei lähe vastuollu kehtestatud piirangutega.

Seotud lood:

Juhul kui vabas õhus asuva spordirajatise kasutamine on tasuline, siis on oluline, et tasumine lahendatakse viisil, mis ei lähe kehtiva piiranguga vastuollu (siseruumid jäävad suletuks ja täiendavaid teenuseid ei pakuta jne). Samuti tuleb arvestada, et keelatud on nii avalikud kogunemised kui ka spordivõistlused. See tähendab, et ka vabas õhus asuvates spordirajatises (või mujal vabas õhus) ei ole lubatud korraldada keskselt koordineeritud (nt spordiklubi või treeneri või juhendaja poolt) treeninguid või muid ühistegevusi."

Tallinki tennisekeskuse juhataja ütles Delfile, et ülaltoodud tingimusi, mis puudutavad koordineeritud treeningute keeldu, on täpsustatud ka oma klientidele.

Matšpall (Tennis)