Eesti esireket alistas 18-aastase poolatari Iga Swiateki 6:7 (4), 7:5, 7:5 ning pääses elus esimest korda suure slämmi turniiri veerandfinaali, mis tagab talle vähemalt 358 313 USA dollari suuruse teenistuse.

Selle summaga ületab ta napilt oma senist ühe turniiri auhinnarahade rekordit. Eelmise aasta märtsis teenis ta Miami Openil poolfinaali jõudmisega 354 000 dollarit.

Kogu karjääri teenistus on nüüd Kontaveidil 4 388 862 dollarit. Järgmine võit tooks talle Australian Openilt sisse juba 709 801 dollarit, finalist teenib 1,4 miljonit, turniirivõitja 2,8 miljonit dollarit.

Jooksvas maailma edetabelis on Kontaveit tõusnud 21. kohale. Temast tagapool on vaid kaks Australian Openil konkurentsi jäänud naist, kes temast eduka turniiri korral mööduda võivad - hispaanlanna Garbine Muguruza (jooksvas edetabelis 33.) ja venelanna Anastassija Pavljutšenkova (41.). Kuid eestlannast võib mööduda vaid üks neist, sest nad kohtuksid veerandfinaalis omavahel.

Peaks Kontaveit Australian Openi võitma, koidab talle maailma edetabelis parimal juhul 10. koht, kuid sinna on veel pikk tee minna.