Seitsmenda paigutusega Kontal on selja taga edukas Prantsusmaa lahtiste turniir, kus ta jõudis koguni poolfinaali. Seal pidi ta aga tunnistama tšehhitari Marketa Vondrousova paremust (WTA 16.) paremust. Kontaveidi jaoks lõppes French Open juba avaringis, kus ta jäi alla tšehhitarile Karolina Muchovale (WTA 68.).

Kontaveit ja Konta on omavahel kohtunud kahel korral. Esimene kohtumine leidis aset kolm aastat tagasi, kui 2016. aasta Acapulco turniiril jäi peale Konta numbritega 6:3, 3:6, 6:4. Teisel korral läksid Kontaveit ja Konta vastamisi 2018. aastal Fed Cupi turniiril Tallinnas. Taaskord sai kolmesetilise võidu Konta, sedapuhku numbritega 6:7, 6:4, 6:2. Kohtumise võitja läheb teises ringis vastamisi kas Jelena Ostapenko (WTA 37.) või kvalifikatsioonist põhiturniirile pääsenud tennisistiga.

Turniiril on kohal ka maailma tennise edetabeli esikolmik: Naomi Osaka, värskelt French Openi võitnud Ashleigh Barty ning Karolina Pliškova.