Kontaveit ja Orav kaotasid rootslannadele paarismängu otsustavas setis. Eesti jätkab Fed Cupil võiduta

(78)
Lisatud naiskonna kapteni kommentaar!
Anett KontaveitFoto: SIPA/SCANPIX

Eesti tennisenaiskond kaotas Poolas Zielona Goras toimuval Fed Cupi Euro-Aafrika tsooni I grupi turniiril teisel päeval Rootsile mängudega 1:2. Otsustavas paarismängus kaotasid Anett Kontaveit ja 17-aastane Saara Orav Rootsi parimatele naistele Rebecca Petersonile ja Johanna Larssonile 6:2, 0:6, 1:6.

"Tüdrukud alustasid paarismängu hästi. Rootslannad ei olnud valmis, et Saara nii hästi võib mängida," rääkis Eesti naiskonna kapten Märten Tamla Delfile. "Kahju, et teise seti alguses kaks korda oma servi geimpalli pealt ära andsime (sealt tulid seisud 0:1 ja 0:3 - G.L.). Vastased said sealt enesekindlust juurde ja panid oma paremuse maksma."

"Saara üllatas mind. Trennides ta nii head mängu ei näidanud ning sellepärast ei pannud ma teda ka eile Bulgaaria vastu väljakule. Aga tegelikult mängis ta vähemalt sama hästi kui eelmisel aastal Tallinnas. Ta oli väljakul positiivne ja energiline ning liikus hästi võrgus. Lõpuks tuleb tunnistada, et tasemevahe pandi ikka maksma. Vastas olid kaks tugevamat mängijat."

Ainsa võidu tõi Eestile üksikmängus teist päeva järjest Anett Kontaveit, kes oli koondiste esinumbrite duellis 6:4, 6:4 parem Rebecca Petersonist.

"See mäng oli väga põnev ja kõrge tasemega tennis! Rebeccal oli mängu jooksul kaks suuremat ärakukkumist, Anetil vaid ühes geimis - see saigi otsustavaks," kommenteeris Tamla.

Esimeses mängus kaotas Elena Malõgina Larssonile 2:6, 3:6. "Elena mängis oma taseme välja ja tegi nii hästi, kui oskab. Vastane oli kõrgemast klassist ja tugevam. Kõige suurem erinevus oli Larssoni serv," märkis Tamla.

Homme on Eesti naiskonna vastaseks täna Bulgaariast 2:1 jagu saanud Ukraina koondis. B-alagruppi juhib kaks võitu teeninud Rootsi. Ukrainal ja Bulgaarial on üks võit, eile Bulgaariale kaotanud Eesti jätkab võiduta.

Alagrupis viimaseks jääjat ootab laupäeval ees kohtumine A-alagrupi viimasega ning selle vastasseisu kaotaja langeb järgmiseks aastaks Euro-Aafrika tsooni II gruppi.

FED CUP - EESTI - ROOTSI
B-alagrupi seis. Et vältida laupäeval väljalangemismängu, tuleb homme Ukrainat kindlasti võita ja loota ka Rootsi abile, kes mängib samal ajal Bulgaariaga.
See matš lõpeb paraku Rootsi võiduga. 6:2, 0:6, 6:1.
1-5 Rootsit lahutab matšivõidust vaid üks geim.
1-4 Rootsi teeb otsustavas setis juba teise servimurde.
1-3 Rootslannad võidavad tasavägise geimi. Murdepalli Eestil selles setis veel olnud pole. Lõppenud geimis mängisime 40:40-ni.
1-2 Orava servimisel võidab ka Eesti esimese geimi.
0-2 Rootslannad hoiavad ka oma pallingut.
0-1 Teine sett algab rootslannade servimurdega.
Teine sett läheb kahjuks ära - 0:6! Ees ootab otsustava paarismängu otsustav sett!
Orav ja Kontaveit panevad rootslannadele nii kõvasti vastu, et Peterson peab kohe joonekohtuniku pingil hinge tõmbama. Super tegutsemine Oravalt võrgus!
0-5 KOLMAS SERVIMURRE! Rootsi on teise seti võidust ühe geimi kaugusel.
0-4 Rootslannad hoiavad pallingut. Kipub ära minema see sett.
0-3 ROOTSI MURRAB TEISES SETIS JUBA TEIST KORDA. Tasavägine geim lõppes paraku Orava topeltveaga.
0-2 Rootslannad hoiavad oma servi ka ja suurendavad edu.
0-1 ROOTSI MURRAB. Milline geim teise seti alustuseks! Rootsil oli neli murdepalli, meil endal neli geimpalli. Kahjuks kaldus rootslannadele.
Paus juba läbi ja teine sett käimas.
Eesti neiud võidavad esimese seti 6:2! Saara Orav tegi otsustava äralöögi.
Kontaveit sunnitakse tagajoonel eksima. 30:40. Üks settpall veel järel.
15:40 rootslannad päästavad esimese settpalli.
0:40 kolm settpalli
Orava tagakäe äralöögist geimi seis eestlannade kasuks 0:30.
5-2 Peterson lööb auti ja geim Eestile!
Sellest väiksest topeltveast hoolimata ollakse Orava servil praegu 40:15 ees.
Orav mängib vingelt! Võtab otsustavaid lööke julgelt enda peale. Seda öeldes tuli just üks topeltviga sisse, aga kokkuvõttes on ikka täiesti tasemel olnud. Vastas on maailma esisaja mängijad, tuletame meelde.
4-2 Tasavägine geim lõpeb Rootsi võiduga. Eesti endiselt ühe murdega peal.
4-1 Eestlannad hoiavad oma pallingut.
3-1 Larssoni äralöök võrgust toob Rootsile esimese geimivõidu.
40:30 Kontaveidi eeskäelöök lendab taevasse ja väljakult välja.
Eesti läks Rootsi servil ette, aga Kontaveit sunniti võrgus eksima. 30:30
Rootslannad viigistavad 15:15.
Taaskord on Orav see, kes võrgust geimi esimese punkti ära toob.
3-0 Eestlannad tulevad 0:30 seisust välja ja hoiavad pallingut!
Lõbusas tujus Anett ja Saara viigistavad 30:30.
Enda servil on nüüd eestlannad 0:30 taha jäänud.
2-0 EESTI MURRAB! Siiani on Kontaveit-Orav omavahel hästi klappinud. Aga nad tegid seda mäletatavasti ka juba eelmisel aastal Tallinnas.
15:40 Kontaveit võitleb Eestile võrgust välja kaks murdepalli.
Tõrjegeimis teeb esimese äralöögi võrgust Saara Orav! Aga rootslannad viigistavad kohe kiirelt.
1-0 Kontaveit ja Orav lähevad esimest setti juhtima.
Rebecca Peterson rääkis pärast eilset Ukraina alistamist oma maa meediale, et tema isa ja Kontaveidi ema mängisid kunagi koos segapaari ning nende perekonnad tunnevad teineteist väga hästi.
Viimased õpetussõnad Märten Tamlalt ja läheb!
Publikule tuletatakse meelde, et kui liiga valjuhäälselt valel hetkel kaasa elada, võivad su soosikud trahvipunkte saada. Tühjadele tribüünidele kõlab see jutt muidugi kentsakalt.
Matš peaks kohe-kohe algama. Eestlannad alustavad servimist.
Rootsi koosseisus on siiski toimunud muudatus. Raskekahurvägi Peterson-Larsson saadetakse jälle väljakule! Võit on vaja ju koju tuua.
Peterson lööb võrku ja Kontaveit viigistab 6:4, 6:4 võiduga Eesti - Rootsi matši seisu 1:1-le! Taas ootab meid ees otsustav paarismäng! https://twitter.com/Tennisnyheter/status/1093480163302670336
40:15 Kontaveidil kaks matšpalli!
5-4 KONTAVEIT MURRAB! Vägeva geimi lõpetuseks vägev eeskäe äralöök! Esimese murdepalli suutis Peterson päästa, aga 40:30 seisul vormistas Anett breigi ära.
Rootslased ja eestlased ergutavad platsi äärest omasid segamini. Kuigi tribüünid on tühjad, on pinge korralik.
4-4 Kontaveit hoiab oma servi ja viigistab teise seti seisu! Peterson püsis siin geimis mängus 30:30-ni.
3-4 KONTAVEIT MURRAB KOHE TAGASI
2-4 PETERSON MURRAB TAAS! Esimese murdepalli seisul 15:40 suutis Anett päästa  teist paraku mitte.
2-3 Peterson hoiab oma servi suhteliselt kindlalt
2-2 PETERSON MURRAB! Tasavägiseks kiskunud geim lõpeb paraku rootslanna võiduga.
2-1 KONTAVEIT MURRAB! Peterson sai oma servil vaid ühe punkti, mis tegi seisuks 15:30.
1-1 Kontaveit võidab samuti oma servigeimi nulliga.
0-1 Peterson võidab teise seti esimese geimi kuivalt.
Esimene sett käes! Kontaveit võidab selle 43 minutiga 6:4. Statistikat (Kontaveit-Peterson). Peterson jättis kasutamata 8 murdepalli, Kontaveidile piisas ühest. Ässad: 2-2Topeltvead: 1-01. servi õnnestumine: 80% - 59%1. servi punktid: 72% - 58%2. servi punktid: 38% - 77%Murdepallid: 1/1 - 0/8Kõik punktid: 37-34
40:30 Kontaveidil settpall. Eesti tüdrukud ja taustajõud karjuvad: "Eesti! Eesti!"
5-4 Peterson hoiab pallingut. Kontaveidil nüüd võimalus minna setivõidule servima.
5-3 Geim kukub ikkagi Kontaveidile!
Peterson võitleb visalt. Kontaveit oli 40:0 ees, aga andis kaks järgmist punkti lihtvigadega ära.
4-3 Peterson hoiab oma servi ja vähendab vahet. Kontaveit sai kätte vaid ühe punkti, mis tegi seisuks 30:15.
4-2 Hästi! Kontaveit võidab pingelise geimi ja suurendab edu.
Petersoni tagakäelöök läheb samuti pikaks. Jälle tasamäng.
Kontaveidi pall lendab napilt auti, järjekordne murdevõimalus Petersonil.
Peterson luhtab veel ühe murdepalli.
Kontaveit tuleb raskest seisust välja ja viigistab 40:40.
15:40 Petersonil kaks murdepalli.
3-2 KONTAVEIT MURRAB! Peterson oli oma servigeimi 40:15 juhtimas, kui Kontaveit järgi võttis ja võimsa äralöögiga 40:40 majja tõi. Peterson sai veel ühe geimpalli, aga Kontaveit suutis ta servi murda!
2-2 Kontaveit tuleb raskest seisust välja ja hoiab oma servi.
40:40 teise päästab samuti. Tasamäng.
30:40 Esimese murdepalli Kontaveit päästab.
15:40 Petersonil on Kontaveidi servil kaks murdepalli.
1-2 Peterson näitas kindlat servi ja läks 40:0 juhtima. Kui punkt teise servi peale jäi, tekkis Kontaveidil võimalus järgi võtta, aga seejärel Petersoni eeskäe äralöögile ta järgi ei jõudnud.
1-1 Kontaveit hoiab oma servi nulliga!
0-1 Esimene geim kaldub Petersonile. Kontaveit oli 30:15 ees, aga Peterson võitis kolm järgmist punkti.
Soojendus läbi. Larsson alustas servimist.
Kontaveit ja Peterson on juba väljakul. Loe lugu Petersonist ja tema Eesti juurtest, mis tehtud eelmisel aastal Tallinnas toimunud Fed Cupil: https://sport.delfi.ee/news/tennis/eesti/fed-cupil-mangis-kontaveidi-rootslannast-sobranna-kelle-molemad-vanemad-on-eestlased?id=81078311
Ukraina, kes eile Rootsile 1:2 kaotas, läks Bulgaaria vastu juhtima. Marta Kostjuk alistas Isabella Šinikova 7:5, 6:4.
Läbi! Malõgina kaotab päeva esimese matši 2:6, 3:6. Larsson lõpetas matši äralöögiga. Nüüd vöike paus ja siis esinumbrite Kontaveidi ja Petersoni lahing.
30:30 pealt lõi Malõgina eeskäelöögi võrku. Matšpall Larssonil.
3-5 Emotsionaalse geimivõidu järel läheb järgmine kahjuks Malõginal käest.
3-4 Malõgina võidab äärmiselt pingelise geimi!
Telepildist on näha, et Kontaveit on läinud juba oma matšiks valmistuma, tema tool oli naiskonna kõrval tühi.
2-4 Tasavägine geim kaldub rootslannale. Malõginal oli 15:40 seisul kasutada kaks murdepalli.
2-3 Malõgina hoiab oma servi. Larsson läks juhtima, aga neli järgmist punkti kuulusid meie piigale.
1-3 Larsson võidab kolmandagi geimi järjest. Malõgina sai ainsa punkti kätte kohe geimi alguses.
1-2 Malõginale enda servigeimis sõnaõigust ei jäänudki.
Oma servil on Malõgina jäänud juba 0:40 taha.
1-1 Võimas eeskäe äralöök ja stopper järgmise pallivahetuse lõpetuseks toob geimi siiski Larssonile. Kuulda on, et Kontaveit ergutab: "Kamoon, Elena!"
Teine geim on samuti tasavägine. Neljandat korda on seis hetkel 40:40. Larssoni topeltviga kinkis Malõginale ka murdepalli, mille rootslanna päästis.
1-0 Pingeline geim teise seti alustuseks, Malõgina hoiab oma servi.
Esimene sett on kahjuks juba ajalugu. Malõgina kaotas selle 2:6. Näis, mis teine sett toob! STATISTIKA: Malõgina - LarssonÄssad: 0-0Topeltvead: 3:01. servi %: 68% - 60%1. servi punktid: 59% - 83%2. servi punktid: 25 % - 88%Murdepallid: 0/0 - 2/2
2-5 Malõgina hoiab oma servi. Geimi käik: 15:0, 15:15, 30:15, 40:15, 40:30
Malõgina on juba 1:5 taga.
Malõgina oli oma servil 30:15 peal, kuid kaotas siis kolm punkti järjest.
1-4 See sett kipub kahjuks kiirelt käest minema...
1-3 Larsson hoiab oma servi kindlalt.
1-2 Malõgina hoidis oma servi.
0-2 Malõgina kaotas ka tõrjegeimi.
0-1 Larsson alustab kohtumist kohe servimurdega.
Malõgina - Larssoni mäng on alanud, meie neiu alustas servimist.
Rootsi võit Ukraina üle oli mõnevõrra üllatuslik, aga mitte üleliia... 18-aastane Dajana Jastremska alistas Larssoni 6:4, 6:2, Peterson purustas Lesia Tsurenko (WTA 24.) 6:0, 6:2. Sealgi sai otsustavaks paarismäng, kus Peterson-Larsson alistasid Nadja Kitšenoki ja Marta Kostjuki 2:6, 6:3, 7:5.
Pärast Australian Openit esireketiks tõusnud Osakal on juba terviseprobleemid... https://sport.delfi.ee/news/tennis/maailm/maailma-esireket-peab-vigastuse-tottu-katari-turniiri-vahele-jatma?id=85256767
Avamänguks on üles antud Eestil Elena Malõgina ja Rootsil Johanna Larsson. Teises mängus tulevad platsile koondiste esinumbrid Anett Kontaveit ja Rebecca Peterson, paarismänguks on esialgu kirjas Kontaveit ja Saara Orav ning rootslannadel Björklund ja Lister, kuid neid paare võib veel pärast teist üksikmängu muuta. Kontaveidi vastane on teatavasti Eesti juurtega ja tema enda hea sõbranna. Pikemalt kirjutasime sellest ka eelmisel nädalal: https://sport.delfi.ee/news/tennis/eesti/kontaveidil-seisab-fed-cupil-ees-raske-kohtumine-hea-sobranna-vastu?id=85208389
Tervist tennisesõbrad! Veidi enam, kui tunni pärast on algamas Eesti kohtumine Rootsi vastu. Loe siit, kuidas eestlannadel läks eile.https://sport.delfi.ee/news/tennis/eesti/eesti-tennisenaiskond-alustas-fed-cupi-turniiri-kaotusega-bulgaariale-jargmised-vastased-veelgi-raskemad?id=85238253