Katriin Saar alistas Portugalis kõrgeima asetusega tennisisti

 (5)
Katriin Saar
Katriin SaarFoto: Priit Simson

Katriin Saar (WTA 1207) sai Portugalis Santaremis 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga tenniseturniiril teises ringis jagu esimese asetusega Francisca Jorgest (WTA 526) 6:2, 2:6, 6:4 ja jõudis veerandfinaali. Võit on seda magusam, et 2018. aastal Tallinnas Fed Cupil Saar kaotas portugallannale.

Tänast kohtumist alustas Saar paremini ja asus murdega 2:0 juhtima. Kaotas siis oma servigeimi, kuid võitis kohe murde tagasi, teatab Eesti Tenniseliit oma koduleheküljel. Kaotas veel ühe servigeimi, kuid need kaks murret jäidki Jorge ainsateks geimivõitudeks ja Saar võitis 6:2. Teine sett algas sarnaselt, Saar asus 2:0 juhtima, kuid siis tuli mõõn ja eestlanna kaotas kuus geimi järjest ja Jorge võitis seti 6:2.

Kolmas sett oli väga tasavägine. Esimesena murdis Jorge ja sai 3:1 ette. Kuues geim venis eriti pikaks (22 punkti!) ja Saarel õnnestus seis viigistada. Kaheksandas geimis tegi Saar otsustava murde, kuid ei suutnud seejärel matšivõidule servides oma pallingut hoida. Kümnendas geimis murdis Saar aga uuesti ja võitis seti 6:4.

Kohtumine kestis kaks tundi ja 16 minutit. Murdepalle oli mõlemal 14, Saar realiseeris neist kaheksa ja Jorge seitse.

Esimeses ringis alistas Saar 19-aastase sakslanna Vanessa Langesi 6:2, 4:6, 6:0.

Matšpall (Tennis)