Kindla võidu saanud Kanepi lõi 8 ässa ja tegi 4 topeltviga (Abanda 1/3) ning realiseeris viis murdepalli üheksast (vastane 1/3). Turniirile vabapääsmega lubatud kanadalanna teenis seejuures esimesed murdepallid alles mängu eelviimases geimis, olles 2:5 kaotusseisus.

Kanepi võitis kõigest 57 minutit kestnud mängu 98-st punktist 58 (59%), tema esimese servi õnnestumise protsent oli täpselt 50.

Kanepi kohtub teises ringis Usbekistanist pärit USA tennisisti Varvara Leptšenkoga (WTA 31.), kes on esimeses ringis vaba. Edu korral ootaks Kanepit kolmandas ringis kõigi eelduste kohaselt mäng Caroline Wozniackiga (WTA 5.).

5,3 miljoni dollari suuruse auhinnafondiga Miami Openil osalevad paljud maailma tipud eesotsas esireketi Serena Williamsiga. Turniir kestab kaks nädalat, võitja saab tšeki 900 000 dollariga.