Kanepi suutis pingelise ja koguni 62 minutit kestnud avaseti 4:5 kaotusseisust 7:5 võita, kuid jäi teises setis kiiresti 0:5 taha. Edasi jõuti veel 3:5-ni, ent seti võitis ikkagi Niculescu 6:3.

Otsustavas setis suutis eestlanna 0:2 kaotusseisu jäädes vastata servimurdega, kuid kaotas siis neli geimi järjest.

Kanepi tegi kaks tundi ja 15 minutit kestnud matšis kaks topeltviga (Niculescu kolm topeltviga ja kaks ässa), realiseeris kümnest murdepallist viis (Niculescu 8/14) ning tegi 54 lihtviga rumeenlanna 23 vastu. Esimese servi õnnestumise protsent oli eestlannal 49 (Niculescu 65), mängu 187-st punktist võitis Kanepi 83.

Kanepi on varem Prantsusmaa lahtistel kahel korral jõudnud veerandfinaali - 2008. ja 2012. aastal.