Kanepi asus avasetis kahel korral pärast vastase pallingu murdmist juhtima (3:2, 5:4), kuid noor tuneeslanna murdis koheselt tagasi ning võitis ka seti kaks viimast geimi. Teises setis jäi pallinguga hädas olnud eestlanna kiiresti 0:3 ja 1:4 kaotusseisu ning mängu enam päästa ei suutnudki.

Kanepi lõi täna 3 ässa, kuid tegi ka 7 topeltviga (Jabeur vastavalt 1 äss ja 2 topeltviga). Kui eestlanna realiseeris murdepalle 2-st 2, siis Jabeuril oli kasutada koguni 12 murdepalli, millest ta realiseeris viis. Mängu 131-st punktist võitis Kanepi 59 ehk 45%. Eestlanna esimese pallingu õnnestumise protsent oli kõigest 40 (Jabeuril 43) ning esimese servi võiduprotsent 68 Jabeuri 80 vastu. Kohtumine kestis 1 tund ja 24 minutit.

Tuneesia tennisisti ootab teises ringis endine maailma esireket, Taanit esindav Caroline Wozniacki (WTA 5.).

Kuigi omavahel polnud Kanepi ja Jabeur enne tänast mänginud, seob neid üks saavutus - mõlemad on võitnud juunioride seas Prantsuse lahtised meistrivõistlused (Kanepi 2001 ja Jabeur 2011).