Mäng algas Kanepi jaoks hästi. Seisult 2:2 Kanepi enam Falconile sõnaõigust ei andnudki ning võitis 4 geimi järjest ja lõpuks avaseti tulemusega 6:4. Teises setis kippusid Kanepi löögid pikaks minema ning eestlanna kinkis Falconile lihtsaid punkte. Seisult 2:5 suutis Kanepi küll kaks geimi võita, kuid sett Falconile 6:4.

Nii Kanepi kui Falconi serve kippus segama kohatine tugev tuul. Kolmandas setis näitas Kanepi kohati väga rabedat mängu ning jäi kohe alguses 1:4 taha. Lõpuks võitles ta end seisuni 5:5, kuid viimase kahe geimi jaoks enam püssirohtu ei jätkunud ja Kanepi kaotas kogu matši 6:2, 4:6, 5:7.

Eelvaade:

Kanepi ja Falconi mäng on kavas teisipäeval, 20. jaanuaril 11. väljaku teise mänguna. Selle väljaku avamäng Blaz Rola ja Adrian Mannarino vahel algab Eesti aja järgi öösel kell 2.

Varem on Kanepi Falconiga mänginud korra, kui võitis 2012. aastal Brüsselis numbritega 6:3, 6:2.

Falconi läheb teises ringis vastamisi teise USA esindaja Madison Brengle'iga (WTA 64.), kes üllatas maailma 13. numbrit, sakslanna Andrea Petkovici.