Kaia Kanepi: esimene mäng on igal turniiril eriliselt raske

 (7)
Kaia Kanepi, tennis
AFP/Scanpix

Juba homme Brüsselis WTA turniiri alustav Kaia Kanepi sõnas Delfile, et kannakõõluse vigastus paraneb visalt, aga õnneks siiski väikeste sammudega paraneb. Vigastuse visa taandumine on olnud ka üks teguritest, miks Kaia kaotas hiljuti nii Madridi kui Rooma turniiri avaringis.

"Jalad 100% terved pole. Pikemalt mängides lähevad kangeks ja see häirib. Kindlasti jättis soovida ka enda mängukindlus, sest võistlusmänge on viimasel ajal olnud vähe," lausus maailma edetabelis 18. kohal paiknev Eesti esireket.

Et Prantsusmaa lahtisteks meistrivõistlusteks, mis algavad juba 22. mail, võimalikult heas löögihoos olla, otsis Kanepi tiim lisavõimalust mängimiseks ja kavandatu õnnestus. Kaia sai wild card´iga Brüsseli turniiri kvalifikatsiooni, kus peaks avanema hea võimalus mängukindlust koguda.

"Prantsusmaa lahtistel on kõige tähtsam esimesest ringist läbi pääseda. Enamus mängijate jaoks on esimese ringi matš reeglina kõige raskem, ka mulle. Oludega kohanemine ja enda mängurütmi leidmine võtab tavaliselt aega."

Kanepi on tänavu kaasa mänginud kaheksal turniiril, neist neljal piirdunud vaid ühe matšiga. Tänavune võitude/kaotuste number on hetkel 7/8.

Matšpall (Tennis)