KAHJU! Kaia Kanepi kaotas Stuttgartis maailma 52. reketile maratonlahinguga!

(93)
Tennisematsh Anett Kontaveit vs Kaia Kanepi

Kaia Kanepi (WTA 61.) pidi Stuttgarti WTA tenniseturniiril kvalifikatsiooni kolmanda ehk otsustava ringi mängus tunnistama kasahhitar Zarina Diyase (WTA 52.) paremust tulemusega 4:6, 6:4, 4:6.

Kanepi lõi kaks tundi ja 19 minutit kestnud matšis seitse ässa, tegi ühe topeltvea (vastane 8-7) ja realiseeris 17-st murdepallist viis (Diyas 12st 6). Otsustav sett kestis seejuures lausa 54 minutit.

Kanepi alustas mängu kahe oma servigeimi kaotusega ega suutnudki enam avasetti päästa. Teises setis püsis mäng tasakaalus kuni seisuni 3:3 - siis murdis Diyas eestlanna pallingu, minnes 4:3 juhtima. Kanepi jätkas aga kindlalt, murdis kahel korral vastu ning viis mängu 6:4 võiduga otsustavasse setti.

Kolmandas setis alustas Diyas murdega ja suutis Kanepi pallingu võita ka viiendas geimis, kasvatades eduseisu juba 4:1-le. Kanepi tuli aga raskest seisust välja - vastas kahe murdega ja jõudis viigini 4:4. Siis sai aga eestlanna jaks lõplikult otsa ning Diyas võitis mängu kaks viimast geimi, kuigi oma servil tuli tal päästa ka kolm murdepalli.

Anett Kontaveit (WTA 31.) alustab Stuttgartis otse põhiturniirilt, kohtudes avaringis prantslanna Kristina Mladenoviciga (WTA 14.) ilmselt homme.

Kaia Kanepi - Zarina Diyas
Statistika:
Diyas päästab juba kolmandat korda järjest murdepalli!
4-6. Diyas võidab mängu! Kanepi võitles vägevalt, kuid maailma 52. reket jäi täna ikkagi peale 6:4, 4:6, 6:4. Matš kestis kaks tundi ja 19 minutit.
Kolmas murdepall eestlannal! Kanepi võitleb vägevalt.
Paraku ei too ka teine murdepall edu!
Teine murdepall Kanepil!
Diyas päästab ja viigistab!
Kanepil murdepall!
Diyasi servil seis 30:30.
4-5! Kanepi laseb üliolulisel hatkel kohe tagasi murda ja Diyas hakkab servima matši võidule!
Alles oli kaotusseis 1:4, nüüd algab kõik nullist!
SUPER! Kanepi murrab ja viigistab 4:4-le!
Veel üks murdepall Kanepil!
Kanepi sai murdepalli, kuid Diyas päästis!
30:30 Diyase servil.
3-4. Kanepi saab üliolulise geimivõidu kätte ja püsib mängus!
Kanepi päästab murdepalli - 40:40.
Diyasel murdepall! Mõlemad naised on viimastes geimides oma pallingul raskustes olnud.
2-4. Kanepi murrab kohe tagasi, kuid on veel ühe murdega maas!
Kanepi saab murdepallid!
Kanepi tõrjub murdepalli - 40:40!
Ai-ai! Juba 1-4. Diyas sai veel teisegi murdepalli ja realiseeris selle! Kanepi on otsustavas setis juba kahe murdega kaotusseisus.
30:40 - Kanepi on taas hädas ja annab vastasele murdepalli!
1-3. Diyas hoiab pallingut.
1-2. Kanepi hoiab oma pallingugeimi kindlalt.
0-2. Kanepi juhtis veel 30:15, kuid kaotas siis kolm pallivahetust järjest ja geimi.
0-1! Diyas murrab kohe otsustava seti alustuseks Kanepi pallingu!
Kanepi päästab!
Kanepi servil saab Diyas murdepalli!
Kanepi on löönud siiani 5 ässa ja teinud ühe topeltvea (vastane 6-5). Kanepi on 6-st murdepallist päästnud 3, vastane 10-st 7.
6-4. Kanepi murrab ja võidab teise seti!
40:15  - Kanepil settpallid!
5-4 Kanepi hoiab pallingut.
4-4 Kanepi saab veel ühe murdepalli ja realiseerib selle!
Diyas suudab taas murdepallid päästa ja seis on viigis 40:40.
Kanepi saab kaks murdepalli - 40:15!
3-4! Diyas saab veel ühe murdepalli ja realiseerib selle.
Kanepi suudab päästa! Seis 40:40.
Diyas saab murdepalli!
3-3 Diyas võidab 30:30 seisult kaks viimast punkti ja hoiab oma pallingut.
3-2 Kanepi hoiab oma pallingut.
2-2 Diyas võidab 0:40 kaotusseisust viis punkti järjest ja viigistab!
Ja paraku ka kolmanda - Diyasi servil seis viigis 40:40.
Diyas on kaks murdepalli päästnud - 40:30...
40:0 ja Kanepil kolm murdepalli!
Pärast väikest pausi alustas Diyas servimist, Kanepi pääses ette 30:0.
2-1 Kanepi hoiab pallingut, kuigi alustas ebakindlalt ja jäi 15:30 kaotusseisu.
1-1 Diyas on sama kindel ja viigistab.
1-0 Kanepi hoiab teise seti alustuseks oma pallingut kindlalt.
Kanepi alustas teises setis servimist ja pääses kiirelt 40:0 ette.
4-6. Diyas hoiab pallingut ja võidab avaseti. Kanepile sai saatuslikuks seti algus, kus ta lasi kaks esimest oma servigeimi murda.
Kanepi viimane võimalus avaseti päästmiseks - Diyasi serv tuleb murda.
4-5 Kanepi ei loovuta taas oma servil ühtegi punkti.
Kanepi pääses oma pallingul kiirelt 40:0 ette.
3-5 Kanepi juhib vastase servil 30:15, kuid kaotab ikkagi geimi.
3-4 Kanepi hoiab oma pallingut, loovutamata ühtegi punkti. Eestlanna lõi ka ühe ässa.
2-4 Diyas hoiab siiski oma servi.
Kanepi jäi praeguses geimis 15:40 taha, kuid võitles 40:40 viigini.
2-3 Kanepi hoiab oma servi, loovutades kasahhitarile vaid ühe punkti.
1-3 Diyas hoiab oma servi.
40:40 Ja päästab ka teise.
30:40 Diyas päästab esimese murdepalli.
15:40 Kanepil on kasutada kaks murdepalli.
1-2 Diyas murrab taas! Kumbki pole veel oma servi hoidnud.