Kanepi lõi kaks tundi ja 19 minutit kestnud matšis seitse ässa, tegi ühe topeltvea (vastane 8-7) ja realiseeris 17-st murdepallist viis (Diyas 12st 6). Otsustav sett kestis seejuures lausa 54 minutit.

Kanepi alustas mängu kahe oma servigeimi kaotusega ega suutnudki enam avasetti päästa. Teises setis püsis mäng tasakaalus kuni seisuni 3:3 - siis murdis Diyas eestlanna pallingu, minnes 4:3 juhtima. Kanepi jätkas aga kindlalt, murdis kahel korral vastu ning viis mängu 6:4 võiduga otsustavasse setti.

Kolmandas setis alustas Diyas murdega ja suutis Kanepi pallingu võita ka viiendas geimis, kasvatades eduseisu juba 4:1-le. Kanepi tuli aga raskest seisust välja - vastas kahe murdega ja jõudis viigini 4:4. Siis sai aga eestlanna jaks lõplikult otsa ning Diyas võitis mängu kaks viimast geimi, kuigi oma servil tuli tal päästa ka kolm murdepalli.

Anett Kontaveit (WTA 31.) alustab Stuttgartis otse põhiturniirilt, kohtudes avaringis prantslanna Kristina Mladenoviciga (WTA 14.) ilmselt homme.