French Openi naismängija puutus kokku viirusekandjaga ja võeti paarismänguturniirilt maha

 (3)
French Openi naismängija puutus kokku viirusekandjaga ja võeti paarismänguturniirilt maha
Foto: REUTERS/SCANPIX

Prantsusmaa lahtiste tennisemeistrivõistluste korraldajad teatasid, et paarismänguturniirilt on eemaldatud üks naispaar, kuna üks mängijatest on kokku puutunud koroonaviirusesse nakatunud treeneriga.

"Roland-Garrosi turniiri korraldajad teatavad, et naispaarismängija on kuulutatud "lähikontaktseks", kuna positiivse koroonaproovi andis tema treener," seisab pressiteates.

"Turniiri tervise ja turvalisuse protokolli järgides on selle mängija paarismängutiim tabelist maha võetud."

Alates 17. septembrist on French Openi korraldajad läbi viinud umbes 1900 koroonatesti.

Eesti esireket Anett Kontaveit ütles pärast üksikmängu avaringi kaotust prantslannale Caroline Garciale, et pole kindel, kas saab õlavigastuse pärast paarismänguturniiril osaleda. Seal pidanuks tema paariliseks olema venelanna Darja Kasatkina, kes alustab üksikmänguturniiri täna.

Twitteris spekuleeritakse, et too "lähikontaktne" võis olla ka Kontaveit.

Lisaks Kontaveidile ja Kasatkinale on paarismängu tabelist maha võetud ka Aleksandra Krunic - Lidzija Marozava ning Svetlana Kuznetsova - Kiki Bertens. Venelanna Kuznetsova kaotas eile samuti üksikmängu avaringis, hollandlanna Bertens mängib homme teises ringis Sara Erraniga. Serblanna Krunic ja valgevenelanna Marozava üksikmängus end üles ei andnudki, mistõttu on tõenäolisem, et "lähikontaktne paarismängija", kellele pressiteates viidatakse, tuleb just sellest paarist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Matšpall (Tennis)