Miks asi neli aastat tagasi katki jäi, sellele teab vastust Eesti Invaspordi Liidu peasekretär Signe Falkenberg. „Tookord üritasime projekti üksi käivitada, ega teadnud täpselt, kuidas asju korraldada. Seekord aga töötame koos tenniseliiduga ja oleme edus kindlad,“ lausus Falkenberg.

Seega ongi aeg nüüd küps ratastoolitennise uueks tulemiseks. „Kevadel hakkasime otsima kontakti aladega, kus inva- ja tervete inimeste sport üksteisest ei erine,“ meenutas Falkenberg. „Tennis on üheks selliseks alaks. Näiteks ratastoolitennis kuulub rahvusvahelisse tenniseliitu, mitte pole esindatud eraldi organisatsioonina. Pealegi liigub kogu maailm inva- ja tavaspordi ühendamise suunas, seetõttu oli ka meil aeg taoline samm astuda.“

Eesti Tennise Liidu peasekretäri kohusetäitja Allar Hindi sõnul vajab taoline ettevõtmine lisaks pealehakkamisele ka spetsiaalseid tingimusi. „Esiteks peab tennisehallidele ratastoolidega ligi pääsema. Ka on keskustes vajalikud invaliididele mõeldud kaldteed ja riietusruumid,“ tõi Hint välja olulise. „Rocca al Mares on taolised tingimused olemas, nagu Haapsalus ja Astangul, kus kavatsemegi ala propageerida.“

Hindi sõnul külastas reedel ja laupäeval toimunud üritust 15 ratastoolitennise huvilist. „Algul polnud paljud neist inimestest seda ala harrastanudki, kuid teise päeva lõpuks said nad pallile juba hästi pihta,“ rõõmustas Hint. „Kuigi meie eesmärgiks oli ratastoolitennise tutvustamine, korraldasime ka miniturniiri, kus hasardipuudust tunda ei olnud.“

Vaata galeriid: