Kanepi suutis avasetis Williamsile vastu panna kolm servigeimi. Seejärel murdis 17-kordne Suure Slämmi naisüksikmängu võitja Kanepi ning ei loovutanud eestlannale tugevate servide abil enam ühtegi geimi.

Teist setti alustas Williams jätkuvalt kindlalt, murdes kohe Kanepi servi. Kanepi murdis vastu, kuid Williams vastas samaga ning kasvatas seejärel edu 3:1-le. Kanepi suutis teiselgi korral maailma esireketi murda ning võttis kuus punkti järjest, kuid edasine kuulus taas Williamsile.

Ameeriklanna lõi kohtumises kaheksa ässa (Kanepi mitte ühtegi) ning realiseeris avaservi punktideks 21 korral 25st. Topeltvigu kogunes Kanepile kolm, Williamsile neli. Sundimata vigu kogunes Kanepile 13, vastasele 16. Matš kestis tund ja viis minutit.

Delfi vahendas Kanepi ja Williamsi kohtumist tekstipõhises ülekandes,
kus oma arvamust avaldas jooksvalt tenniseekspert Margus Uba.

Matši eel:

Matš peetakse 22 000 pealtvaatajat mahutaval Arthur Ashe`i väljakul päeva teise kohtumisena. Päeva avavad peaareenil kell 18.00 itaallanna Flavia Pennetta (WTA 12.) ja austraallanna Casey Dellacqua (WTA 32.), seega Kanepi ja Williamsi kohtumine enne kella 20.00 alata ei tohiks. Reaalsem algusaeg on 20.30-21.00.

Williams teeb oma õe Venusega kaasa ka paarismängus. Eile peetud kolmandas ringis alistas kuuenda asetusega USA paar hispaanlannad Garbine Muguruza ja Carla Suarez Navarro (12. asetus) 6:1, 6:0.

Kui 32-aastane Williams jätkab ka pärast USA lahtisi maailma edetabelis esikohal, siis temast kolm aastat noorem Kanepi on tänu kolmele esimesele mängule kerkinud viis kohta, asudes hetkeseisu järgi 45. tabelireal.

Õhtused vastased on omavahel kohtunud kolmel korral, viimati seejuures viis aastat tagasi. Ühtegi setivõitu pole eestlanna Williamsi vastu teeninud, ent väga lihtsaid võite pole ameeriklanna samuti saanud.

Kohtumise võitja läheb veerandfinaalis vastamisi just Pennetta ja Dellacqua paari võitjaga, kõige reaalsemad poolfinaali vastased võiksid olla aga Victoria Azarenka (WTA 17.) või Eugenie Bouchard (WTA 8.).