FOTOD | Kontaveit võitis tugeva vastase vastu avaseti, kuid langes US Openil konkurentsist

(113)
Anett Kontaveit US Openi avaringi kohtumises Lucie Safarova vastu.
Anett Kontaveit US Openi avaringi kohtumises Lucie Safarova vastu.Foto: Julio Cortez, AP

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 29.) langes US Openil konkurentsist juba avaringis, kui ta jäi 7:6 (7:5), 1:6, 4:6 alla tšehhitarile Lucie Safarovale (WTA 37.).

Kui kohtumise avasett kuulus kiire lõppmängu järel Kontaveidile, siis teises setis lagunes eestlanna mäng täielikult. Kolmandas setis osutas Kontaveit tšehhitarile tugevat vastupanu, kuid lõpuks vormistas Safarova võidu oma esimeselt matšpallilt.

Mõlemad mängijad lõid kohtumise jooksul 4 serviässa. Eestlanna tegi 9 topeltviga ning Safarova 5. Kõikidest pallivahetustest võitis Safarova 97 ning Kontaveit 78.

Safarova kohtub teises ringis nüüd jaapanlanna Nao Hibinoga (WTA 80.)

Delfi kajastab mängu otseblogi vahendusel.

ANETT KONTAVEIT - LUCIE SAFAROVA
Otsustav sett kestis lõpuks 35 minutit.
Safarova realiseerib kohe esimese matšpalli ning võidab sellega kolmanda seti 6:4. Kogu mäng Safarovale 6:7, 6:1, 6:4.
Kontaveidil oli murdepall, kuid nüüd on Safaroval juba matšpall.
40:30 Kontaveidile, kuid Safarova toob tabloole viigi 40:40.
Safarova viigistab 30:30.
Kontaveit saab Safarova servil 30:15 ette.
Kontaveit võitleb visalt ning võidab nüüd ka enda servigeimi. Safarova edumaa otsustavas setis on nüüd ainult 5:4.
Kontaveit murrab aga kiirelt vastu ning tšehhitari eduseis on nüüd viimases setis 5:3. Safarova ei saanud enda servigeimil punktigi.
Anett Kontaveit ei saa enda servil punktigi ning Safarova asub otsustavat setti 5:2 juhtima.
Safarova asub enda servil kiirelt 40:0 juhtima ning võidab lõpuks enda servigeimi - kolmanda seti seis 4:2 tšehhitari kasuks.
Kontaveit hoiab pidevalt väikest edumaad ning võidab enda servigeimi. Safarova on kolmandas setis ees 3:2.
Safarova hoiab enda servigeimi ja juhib kolmandat setti 3:1.
Kontaveit suudab seekord enda servigeimi võita. Safarova juhib kolmandat setti 2:1.
Safarova võidab kiirelt ka oma servigeimi ja juhib kolmandat setti 2:0.
Safarova murrab kolmanda seti alustuseks kohe Kontaveidi servigeimi.
Teine sett kestis kõigest 22 minutit. Kolmandas setis alustab servimist Kontaveit.
Safarova võidab oma servigeimi ja sellega teise seti skooriga 6:1.
Kontaveit suudab lõpuks enda servigeimi hoida ning saab ka teises setis silma pähe. Safarova juhib 5:1.
Safarova domineerib teist setti täielikult ning on asunud teist setti 5:0 juhtima!
Safarova võidab ka enda servigeimi ja asub teist setti 3:0 juhtima.
Teist setti alustab kindlmalt tšehhitar - Safarova võidab alustuseks om aservigeimi ja murrab seejärel ka eestlanna oma. Safarova juhib teist setti 2:0.
Avasett kestis kokku 51 minutit. Eestlanna lõi selle aja jooksul 2 serviässa ning tšehhitar 1. Topeltvigu tegi Kontaveit 6 ning vastane 3. Mängitud punktidest läks mõlemale 43 silma.
Kontaveit võidab kiire lõppmängu skooriga 7:5 ning sellega võidab eestlanna esimese geimi tulemusega 7:6.
Kontaveit asub kiiret lõppmängu 3:0 juhtima, kuid tšehhitar viigistab seisu 3:3 peale.
Esimese seti võitja selgitab kiire lõppmäng. Murdeid on tulnud mõlemalt poolt. Seis on esimeses setis 6:6.
Tere hilisõhtut kõik tennisesõbrad! Kahjuks on Kontaveidi-Safarova kohtumise eelne matš Cedrik-Marcel Stebe ja Nicolas Kickeri vahel veninud päris pikaks. Esimese seti võitis Kicker 7:5, kuid teises on Stebe juhtimas 4:1. Arvatavasti ei näe me Kontaveiti väljakul enne südaööd.