FOTOD | Kontaveit hoidis naiskonda vee peal, kuid Eesti kaotas Fed Cupil taaskord otsustava paarismängu

 (258)

Eesti tennisenaiskond jätkas kodust Fed Cupi Euro-Aafrika tsooni I grupi turniiril 1:2 kaotusega Itaaliale. Otsustavas paarismängus jäid Katriin Saar (WTA 941.) ja Valeria Gorlatš alla Jasmine Paolinile (WTA 94.) ja Martina Trevisanile (154.) 3:6, 2:6.

Päeva esimeses mängus kaotas Jelena Malõgina (WTA 553.) Elisabetta Cocciarettole (WTA 176.) kindlalt 1:6, 1:6. Teises üksikmängus alistas Anett Kontaveit (WTA 22.) dramaatilisel moel Camila Giorgi (WTA 99.) 6:3, 4:6, 7:6 (4), olles kolmandas setis lasknud sulada 5:2 ning vastasel viia sett kiiresse lõppmängu.

Erinevalt eilsest, kui paarismängu pidasid meie kaks paremat naist Kontaveit ja Malõgina, otsustas koondise kapten Märten Tamla täna usaldada puhanud Saart ja Gorlatšit. Ka Itaalia pani väljakule värske paari.

Eile kaotas Eesti 1:2 ka Kreekale. Homses viimases alagrupimängus kohtutakse algusega kell 16 Austriaga. Alagrupis viimaseks jäämise korral tuleb laupäeval pidada play-off matš oma liigasse püsima jäämise nimel.

Kuna Austria võitis täna 2:1 Kreekat, on Eestil veel võimalus alagrupis tulla teiseks ning jääda ka viimaseks. Edasipääs oleks kindel juhul, kui võidetaks 3:0 Austriat ning Kreeka kaotab Itaaliale. 2:1 võidu korral hakatakse lugema settide ja vajadusel geimide vahet.

Matšpall (Tennis)