FOTOD: Kindel võit! Kaia Kanepi ei andnud maailma 31. reketile sõnaõigust!

(56)
Kaia Kanepi vs Varvara Leptšenko
Kaia Kanepi vs Varvara LeptšenkoFoto: AL BELLO, AFP

Kaia Kanepi (WTA 51.) teenis Miami tenniseturniiril teise kindla võidu, kui alistas Usbekistanist pärit USA tennisisti Varvara Leptšenko (WTA 31.) 6:2, 6:4.

Eestlanna lõi 1 tund ja 17 minutit kestnud mängus 3 ässa ja tegi 4 topeltviga (Leptšenko 1/2) ning realiseeris 4 murdepalli 6-st (vastane 1/7).

Kui avasetis asus Kanepi kiiresti 3:0 ja 4:1 juhtima ning murdis lõpuks vastase pallingu kolmel korral, siis teise seti esimesed murdepallid sai Kanepi alles mängu viimases geimis seisul 5:4.

Kanepi on nüüd Leptšenkot võitnud kõigis neljas senipeetud mängus. Kanepit ootab nüüd kolmandas ringis kõigi eelduste kohaselt mäng Caroline Wozniackiga (WTA 5.).

5,3 miljoni dollari suuruse auhinnafondiga Miami Openil osalevad paljud maailma tipud eesotsas esireketi Serena Williamsiga. Turniir kestab kaks nädalat, võitja saab tšeki 900 000 dollariga.

Kaia Kanepi - Varvara Leptšenko 6:2, 6:4
Kaia Kanepi realiseerib esimese matšpalli ning võidab mängu 6:2, 6:4! Eestlanna lõi 1 tund ja 17 minutit kestnud mängus 3 ässa ja tegi 4 topeltviga (Leptšenko 1/2). Kanepi realiseeris 4 murdepalli 6-st (vastane 1/7). Seejuures teise seti esimesed murdepallid sai Kanepi alles mängu viimases geimis.
40:15. Kanepil kaks matšpalli!
Kanepi juhib Leptšenko servil 30:15.
5:4. Kanepi hoiab üliolulisel hetkel oma servi!
Kanepi asub kiirelt 30:0 juhtima.
4:4. Leptšenko hoiab servi.
4:3. Kanepi hoiab pallingut. Eesti esinumber näitab jätkuvalt väga külma närvi!
Kanepi päästab teises setis ka kolmanda murdepalli. Mäng tasa!
30:40 Kanepi servil...
3:3. Leptšeko hoiab oma servi. Kanepi pole teises setis veel murdepalle teeninud, Leptšenkol on neid olnud kaks, kuid ta pole neid realiseerida suutnud.
3:2. Kaia hoiab oma servigeimi kindalt.
Kanepi servil 30:0.
2:2. Leptšenko on oma servigeimil raskustes, kuid saab siiski punkti kätte.
Leptšenko juhtis 40:15, kuid tegi siis topeltvea ja lasi eestlannal viigistada.
2:1. Kanepi hoiab raskustega oma pallingut. Eestlanna tegi selles geimis ka mängu neljanda topeltvea, esimese servi õnnestumise protsent on jätkuvalt madal (41%).
Eestlanna suudab taas kaks murdepalli päästa (nagu avaseti keskel).
Esimese murdepalli Kaia päästab!
Kaia jääb oma servil 15:40 kaotusseisu.
1:1. Leptšenko loovutab vaid ühe punkti ja hoiab oma pallingut kindlalt.
1:0. Kanepi teeb teise seti alustuseks oma pallingul ühe topeltvea ja lööb ühe ässa ning asub juhtima!
6:2. Kaia murrab kolmandat korda Leptšenko pallingu ja võidab avaseti! Eestlanna esimese servi õnnestumise protsent on seejuures vaid 30% (vastasel 60).
0:40! Kanepil kolm settpalli!
Leptšenko patustab esimese topeltveaga ning jääb 0:30 kaotusseisu.
5:2. Leptšenko murrab!  Kanepi lõpetas servigeimi topeltveaga (mängu teine)...
Kanepi päästab esimese murdepalli!
15:40 eestlanna servil. Kanepi on teinud mängu esimese toepltvea.
5:1. Lihtsalt suurepärane! Kanepi murrab teistkordselt vastase pallingu ning juhib 23-minutilise mängu järel juba 5:1!
Kanepile murdepall!
Leptšenko servil jõutakse 40:40-ni.
4:1. Suurepärane! Kanepi päästis kaks murdepalli ja suutis oma servigeimi võita! Eestlanna sai kirja ka esimese ässa.
Kanepi tõrjub ka teise murdepalli. Mäng tasa!
Eestlanna päästab esimese - 30:40.
Kanepi servil 15:40. Vastasel kaks murdepalli!
3:1. Leptšenko võidab oma servigeimi.
3:0. Kaia hoiab oma pallingut kindlalt.
2:0. Kanepi murrab vastase esimese pallingu!
Kanepi juhib 40:15. Kaks murdepalli!
1:0. Kanepi pääseb oma pallingul 30:0 juhtima, vastane jõuab 30:30-ni, kuid kaks viimast punkti kuuluvad eestlannale.
Mäng on alanud! Kaia alustas servimist.
Falla võidab otsustava seti 6:4 ning kogu mängu 2:1. Peatselt on kord Kanepi ja Leptšenko käes!
Falla juhib otsustavas setis 4:3. Mehed on mänginud juba kaks ja pool tundi.
Peame Kaia Kanepi tänast mängu veel ootama. Berreri ja Falla mäng on läinud otsustavasse setti seisul 7:6, 4:6.
Falla on jõudnud teises setis 3:3-ni, mis tähendab, et midagi pole veel otsustatud...
Kanepi mäng võiks alata umbes kella 19 paiku. Hetkel on samal teisel väljakul, kus eestlanna Leptšenkoga teise paarina mängima asub, vastamisi Michael Berrer ja Alejandro Falla. Berrer juhib hetkel 7:6, 3:1.