Kanepi alistas finaalis hiinlanna Shuai Pengi (WTA 34) kindlalt 6:2, 7:5. Avasetis murdis eestlanna Pengi teise servigeimi ning pääses seejärel kiiresti 4:1 ja 5:2 juhtima. Avasett lõpuks kõigest 25 minutiga Eesti esireketile 6:2.

Teises setis pääses Kanepi taas kiiresti 5:2 juhtima, kuid lasi siis hiinlannal kahel korral oma servigeimi murda. Seisult 5:5 võitis Kanepi omakorda Pengi pallingu ja lõpetas oma servigeimi hoidmisega mängu neljandalt matšpallilt.

Kanepi lõi finaalis kuus ässa ja tegi 2 topeltviga ning võitis mängu 132-st punktist 75 (56%). Esimese servi õnnestumisprotsent oli Kanepil 67, Pengil 70. Eestlanna reeliseeris 10-st murdepallist 6, hiinlanna 11-st 3. Mäng kestis 1 tund ja 23 minutit.

Enne Brüsselit oli Kanepi WTA turniirivõiduni jõudnud 2012. aastal Brisbane'is ja Estorilis ning 2010. aastal Palermos.

Tänases poolfinaalis oli Kanepi alistanud ameeriklanna Jamie Hamptoni (WTA 68.) 7:6 (6), 6:4.  Erinevalt naiste eelmisest omavahelisest kohtumisest, mille Hampton lõpuks võitis, piisas seekord kahest setist, et võitja selgitada. Kanepi pani avasetis paremuse maksma kiires lõppmängus, mille ta suutis 8:6 võita. Teises setis sai Kanepi 4:2 ette, kuid lasi siis ameeriklanna järele. Seisul 4:4 murdis aga eestlanna uuesti ning suutis ka oma servigeimi hoida, võites seti 6:4 ja kogu mängu seega 7:6, 6:4.