FOTOD: Jürgen Zoppi eduka turniiri lõpetas Stockholmis Grigor Dimitrov

 (7)
Jürgen Zopp - Grigor Dimitrov, 2016 Stockholm
Jürgen ZoppFoto: Jonathan Nackstrand, AFP

Eesti esireket Jürgen Zopp (ATP 234.) kaotas Stockholmis toimuva ATP tenniseturniiri teises ringis bulgaarlasele Grigor Dimitrovile (ATP 18.) 3:6, 2:6. Peaväljakul peetud matš kestis tund ja 12 minutit.

Avasett püsis tasavägine kuni seisuni 3:4, mil eestlane turniiri teisel asetusel oma servi murda lasi ning seti 3:6 kaotas. Teises setis loovutas eestlane kiirelt oma pallingugeimi, ent omas 1:2 kaotusseisus ise suisa nelja murdepalli. Paraku ühtegi neist realiseerida Zoppil ei õnnestunudki ning nii läks Dimitrov oma teed ja võitis seti 6:2.

Kuigi numbrid olid kokkuvõttes üsna ühepoolsed, siis tegelikult pakkus matš küllaga põnevust ja pikki pallivahetusi. Tasemevahe ilmnes aga just otsustavate punktide mängimisel.

Zoppi jaoks oli turniir igati õnnestunud, sest kvalifikatsioonis alistas ta tuntud ameeriklase Sam Querrey (ATP 29.) ja rootslase Patrik Rosenholmi (ATP 609) ning põhiturniiri avaringis ka sakslase Benjamin Beckeri (ATP 116.). Dimitrov jätkab aga turniiri LAV-i tennisisti Kevin Andersoni (ATP 48.) vastu.

Matšpall (Tennis)