FOTOD ja VIDEOD: Jürgen Zopp alustas koostööd treener Märten Tamlaga

Videointervjuud Zoppi ja Tamlaga!
Märten Tamla, Jürgen Zoppi uus treener
Märten Tamla, Jürgen Zoppi uus treenerFoto: Karli Saul

Tere tennisekeskuses täna heategevusliku treeningu läbi viinud Eesti parim meestennisist Jürgen Zopp avalikustas treeneri nime, kellega ta on juba mõnda aega koostööd teinud. Varasemalt Kaia Kanepit juhendanud Märten Tamla ning Jürgen Zoppi teed ristusid erinevatel turniiridel, kus nad leidsid sobiva klapi. Algselt pidi Tamla juhendama Zoppi vaid viiel kuni seitsmel välisturniiril, kuid mehed otsustasid siiski asja suuremalt ette võtta.

„Hetkel on tähtis, et Jürgen püsiks terve,“ sõnas Tamla esimeste eesmärkide kohta. Uus treener hindab Zoppi hetkelist mänguvormi heaks, kuid tööd on veel palju teha. „Tähtis on muutuda professionaalsemaks,“ sõnas Zopp, kes ehitab enda ümber uut tiimi, mille tähtsamateks lülideks on uus treener ning veel leidmata füsioterapeut.

Vaata Märten Tamla intervjuud:

Tamlaga suuri muudatusi treeningutes ette ei tule: „Jürgen on juba 27-aastane kogenud tennisist, mina üritan teda lihtsalt veidi aidata,“ sõnas varasemalt Kanepiga koostööd teinud juhendaja. Zopp ise usub, et lisaks näpunäidetele suudab Tamla ka treeningutesse vastavalt vajadusele uuendusi tuua.

Järgmiseks suuremaks tähiseks on Zoppi jaoks juuni lõpus toimuv mainekas Wimbledoni muruturniir, kus Eesti esireket loodab põhitabelisse pääsu. Hooaja jätkudes pallib Zopp peamiselt väiksematel turniiridel ja vastavalt ATP edetabeli kohale loodetakse kvalifitseeruda ka mõnele suuremale jõukatsumisele.

Seotud lood:

Vaata Jürgen Zoppi intervjuud:

Vaata pildigaleriid heategevuslikust treeningust:

Matšpall (Tennis)