FOTOD JA VIDEO | Kurb. Kontaveit kaotas Australian Openil võidetava mängu

(229)
Vaata matši tipphetki!

Anett Kontaveit kaotas Australian Openi suure slämmi tenniseturniiri neljandas ringis hispaanlanna Carla Suarez Navarrole võidetava mängu 6:4, 4:6, 6:8.

Konaveit oli teises setis kahe murdega ees 4:1, kuid kaotas siis kuus geimi järjest. Kolmandas setis oli mäng pingeline, Kontaveit murdis vastase pallingu ja servis seisul 5:4 matšivõidule, kuid Suarez Navarro hoidis oma.

Kuni teise seti keskpaigani mängis Kontaveit imeliselt. Suarez Navarro oli selgelt hädas tema agressiivse tegutsemise ja jõuliste äralöökidega. Aga ühe hetkel hakkas hispaanlanna kindlamini tegutsema ja Kontaveit muutus närvilisemaks.

Kui teise seti Kontaveit kaotas, mitte Suarez Navarro ei võitnud, siis kolmas sett oli äärmiselt tasavägine. Ent taas ei suutnud Kontaveit võimalusi ära kasutada. Servides matšivõidule, sai ta vaid ühe punkti.

Vaata tipphetki!

Enne mängu:

Eile Delfiga rääkinud Eesti tenniselegend Toomas Leius peab Kontaveiti neljandas ringis kergeks favoriidiks. Viimsi piigal olla isegi võidukohustus. "Kunagi muidugi ei tea, kuidas vastane võib mängida ja kas tal on hea päev, kuid Navarro on tasemelt nõrgem kui Ostapenko. Põhimõtteliselt peaks Kontaveit selle mängu võitma. Loodetavasti ei sega teda võidukohustus," arutles Leius.

Kontaveit, kes Suarez Navarroga on kohtunud vaid korra, 2011. aastal Tallinnas Fed Cupil talle kindlalt kaotades, ütles eile oma neljanda ringi vastase kohta järgmist: "Hispaanlanna vastu päris sama plaaniga ei saa. Ta on Ostapenkost väga erinev: lööb palju tagasi ega eksi eriti, ebamugav vastane kõigile."

Anett Kontaveit - Carla Suarez Navarro
Jaan Martinson: Kontaveit lööb pikaks ja kõik. Kurb
Jaan Martinson: Kolmas matšpall.
Jaan Martinson: Pall põrkab võrgu kaudu sisse. Taas matšpall. Aga Navarro lööb auti.
Jaan Martinson: Navarro lööb võrku. 40:40.
Jaan Martinson: Navarrol matšpall.
Jaan Martinson: Navarro servigeim, Kontaveit saab vaid punkti.
Jaan Martinson: Kontaveit võidab pallingugeimi kenasti. 6:6.
Jaan Martinson: Navarro võidab servigeimi nulliga ja on geimivõidu kaugusel matšivõidust.
Jaan Martinson: Kontaveit kingib oma pallingugeimi vastasele. Kurb.
Jaan Martinson: Kontaveit pallib matši võidule.
Jaan Martinson: KOntaveit murrab vastase pallingugeimi võimsa eestkäekrossiga. Kamoon!
Jaan Martinson: Kontaveit hoiab oma servi kindlalt, kuid närviliselt.
Jaan Martinson: Kontaveidi tõrjeviga lõpetab geimi.
Jaan Martinson: Kontaveit hoiab servi nulliga.
Jaan Martinson: Navarro hoiab servigeimi taas kindlalt.
Jaan Martinson: Siis äss ja võimas löök otsa. 2:2.
Jaan Martinson: Kontaveit päästab mõlemad.
Jaan Martinson: Navarrol kaks murdepalli.
Jaan Martinson: Suarez Navarro hoiab servi, Kontaveit saab vaid ühe punkti.
Jaan Martinson: Kontaveit hoiab servi, kuid raskustega. Aga hoiab.
Jaan Martinson: Kontaveit saab murdepalli, kuid teeb kaks tõrjeviga ja pillub reketit. Navarro on võitnud kuus geimi järjest.
Jaan Martinson: Kontaveit lööb küljelt välja ja settide seis tasa 1:1.
Jaan Martinson: Topeltviga ja Navarrol taas settpall.
Jaan Martinson: Kontaveit päästab teisegi.
Jaan Martinson: 30:40.
Jaan Martinson: 15:40. Navarrol kaks setpalli.
Jaan Martinson: Kontaveit 15:30 taga.
Jaan Martinson: Suarez Navarro hoiab servi kindlalt. Kontaveit servib, et mängus püsida.
Jaan Martinson: Jälle auti ja Navarro murrab. Kurja küll. 4:4.
Jaan Martinson: Ja lööb auti. Vastasel murdepall.
Jaan Martinson: Kontaveit ei taba palli. Tasa mäng.
Jaan Martinson: Vinge äralöök ja edu sees.
Jaan Martinson: Kontaveidilt kolm viga ja mäng tasa 40:40.
Jaan Martinson: Suarez Navarro võidab pallingugeimi nulliga. Nüüd saabuvad ptsustavad hetked. Kontaveit ikka murdega peal.
Jaan Martinson: Topeltviga ja Navarro murrab. Kas pinge rusub?
Jaan Martinson: Kontaveidilt kaks viga ja vastasel kaks murdepalli.
Jaan Martinson: Esimesest piisas. Kaunis äralöök vastase servist. 4:1.
Jaan Martinson: Kontaveidil kaks murdepalli.
Jaan Martinson: Ainsa punkti saab Navarro Kontaveidi topeltveast. 3:1 meitele.
Jaan Martinson: Vastane küll võitleb visalt, aga annab Kontaveidile murdepalli, mille too kohe ka ära kasutab. Vägev!
Jaan Martinson: Kolm äralööki ja üks vastase viga ning geim Kontaveidil lihtsalt käes.
Jaan Martinson: Suarez Navarro hoiab ona servi. Et Kontaveit nüüd ära ei vajuks vaid hoogu hoiaks.
Jaan Martinson: Kontaveidil 22 äralööki vastase 4 vastu. See näitab mängu olemust.
Jaan Martinson: Esimesega tuleb ära. Briljantne tennis, kiidab Eurosport.
Jaan Martinson: Kontaveidil kaks settpalli.
Jaan Martinson: Kontaveit läheb 30:0 ette, kuid paar kehva otsust ja lööki ning Navarro võidab oma pallingugeimi.
Jaan Martinson: Ja uskumatu äralöök takka. Geim hoitud.
Jaan Martinson: Äss otsa.
Jaan Martinson: Kontaveidil kaks jõulist servi ja tasa.
Jaan Martinson: Seisult 30:30 Kontaveit eksib ja Navarro hoiab pallingugeimi.
Keith Margus: Tribüünilt kaasa elades on huvitav jälgida, kuidas ümberringi pealtvaatajad Anetti googeldavad - aina rohkem ja rohkem, vaikselt sosistades “she’s good”.
Jaan Martinson: Kontaveit annab vastasele murdepalli, ent võidab siiski geimi.
Jaan Martinson: Kontaveit on see, kes mängu teeb. Ta kas võidab punkti või kaotab. Suarez Navarrol suurt sõnaõigust pole.
Jaan Martinson: Halastamatu mäng. Kontaveidil neli murdepalli, millest viimase ta ka ära lööb.
Jaan Martinson: Kontaveidi serv töötab. 2:2.
Jaan Martinson: Kontaveit näitab hambaid, aga Navarro võidab siiski geimi.
Jaan Martinson: Kontaveit saab haamri tööle ja hoiab servi kindlalt.
Jaan Martinson: Kontaveit teeb kaks lihtviga ja kaotab geimi.
Jaan Martinson: Suarez Navarro alustab servimist.
Jaan Martinson: Noorus versus kogemus. Soosikukoorem on mõlema õlul.
Jaan Martinson: Kontaveit ja Suarez Navarro tulevad väljakule.