FOTOD JA VIDEO | Imeliselt tipptennisesse naasnud Kanepi teenis Prantsusmaal hooaja kolmanda turniirivõidu!

(57)

Kaia Kanepi (WTA 105.) alistas Prantsusmaal Nantesis 25 000-dollarilise auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiril finaalis 6:3, 6:4 hollandlanna Richel Hogenkampi (WTA 108.).

Tegemist on läbi aegade parima Eesti naistennisisti karjääri 17. turniirivõiduga (13. ITF-i võit, WTA tiitleid on tal neli).

Tippsporti naasnud Kanepile oli see aasta kolmandaks turniirivõiduks. 10. juunil võitis ta Essenis toimunud 25 000 USA dollari suuruse fondiga ITF-i turniiri ning 29. juulil lõppes tema jaoks võidukalt Pärnu 15 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i turniir.

Tund ja kolm minutit kestnud finaalmatšis murdis Kanepi vastase pallingu mõlemas setis korra - avasetis tegi ta murdega seisuks 3:1, teises 4:3. Mõlemad naised lõid ühe serviässa, Kanepil lipsas sisse ka üks topeltviga.

Varem oli Kanepi Hogenkampiga kohtunud kahel korral ja mõlemad need matšid võitnud. Nantesi turniiri võiduga teenis Kanepi 7315 dollarit (6295 eurot) auhinnaraha.

Vaata pilte!

Kaia Kanepi Prantsusmaal finaalis
dront edward: Serviti Kaia, serviti!
OLEMAS! Palju õnne, Kaia, karjääri 17. turniirivõidu puhul!
40:15. Kaks matšpalli.
Kanepi oma servil 30:15 ees.
5-4 Hogenkamp hoidis oma servi. Kanepi sai ainsa punkti, kui vastane oli juba 40:0 ees.
5-3 Kanepi hoidis pallingut ja on turniirivõidule lähedal. Stsenaarium sama nagu eelmises geimis - esimene punkt Hogenkampile, ülejäänud Kaiale.
4-3 Kanepi murdis vastase servi! Hogenkamp sai kätte vaid geimi esimese punkti.
3-3 Kanepi tuli raskest seisust välja ja hoidis oma servi.
Hogenkampil oli kasutada kaks murdepalli, kuid Kanepi viigistas 40:40.
2-3 Hogenkamp hoidis oma servi raskustega. Kanepil oli murdepall, aga realiseerida ei õnnestunud.
2-2 Kanepi hoidis oma servigeimi. Seni on matši jooksul tehtud vaid üks servimurre.
1-2 Geim Hogenkampile. Kanepi läks 0:30 ette, kuid hollandlanna võitis neli punkti järjest ja oma pallingut veel ära ei andnud.
1-1 Kanepil hoidis oma servi samuti.
0-1 Teise seti esimene geim Hogenkampile, kes hoidis oma servi. Läks 40:0 juhtima, lasi Kanepi 30:40 järgi, kuid "nugade peale" ei läinud.
6-3 Esimene sett Kanepil käes! Alustas 30:0, lasi 30:30 viigistada, aga võitis viimased kaks punkti.
5-3 Hogenkamp hoidis oma servi.
5-2 Kanepi hoidis oma servi. Kõigepealt jäi 0:15 taha, siis viigistas 15:15, jäi veel 15:30 taha ning võttis viimased kolm punkti endale.
4-2 Neli punkti järjest kuivalt Hogenkampile.
4-1 Kanepi hoidis oma servi. Jäi küll 0:30 taha, kuid viigistas. Kinkis vastasele ka ühe murdepalli, viigistas taas, võttis edu ja vormistas geimivõidu.
3-1 Kanepi murdis vastase servi! Teise murdepalli kasutas eestlanna ära.
Kanepil oli kasutada murdepall, seis nüüd aga 40:40.
2-1 Kanepi jäi 0:15 taha, kuid rohkem punkte vastasele ei kinkinud.
1-1 Hollandlanna hoidis oma servi. Läks 30:0 juhtima, Kanepi viigistas 30:30. Viimased kaks punkti Hogenkampile.
1-0 Esimene geim käes. Esimese servi õnnestumisprotsent oli üsna nigel. Vastane sai kaks punkti, aga tasamänguni õnneks mitte.
Mäng on alanud! Kanepi juhib avageimis 30:15.
Telepilti kahjuks mängust ei toodeta. Kui keegi leiab, siis jagagem lahkelt ka teistega!
Livescore'i järgi on Kanepi võitnud servimisõiguse. Tõenäoliselt tehakse veel sooja.
Kanepi on Hogenkampiga varem mänginud lausa kaks korda. 2014. aastal võitis eestlanna Rootsis Bastadis 16 parema seas 6:3, 6:1. 2016. aastal Marokos Rabatis (kvalifikatsiooni 3. ring) olid Kanepi võidunumbrid 6:3, 6:0.