FOTOD ja VIDEO: Anett Kontaveit seekord veel Venus Williamsile vastu ei saanud

 (203)
Täiendatud!

Anett Kontaveit (WTA 152.) pidi tunnistama USA lahtiste tennisemeistrivõistluste kaheksandikfinaalis turniiri kahekordse võitja ja endise maailma esireketi Venus Williamsi (WTA 23.) 6:2, 6:1 paremust.

22 000 pealtvaatajat mahutaval Arthur Ashe Stadiumil peetud mäng kestis täpselt 50 minutit.

19-aastane Kontaveit alustas mängu hästi, võites kiirelt oma pallingugeimi, ent seejärel liikus üks 21. sajandi tuntumaid naissportlasi oma teed ega vaadanud enam tagasi. Williams pani paremuse maksma peamiselt oma kogemuste ja võimsa serviga, samas Kontaveit pidi mängus püsimiseks palju riskima ja patustas seetõttu lihtvigadega. Selgest kaotusest hoolimata näitas eestlanna kohati väga ilusat mängu, tõestades, et ei jõudnud neljandasse ringi kogemata.

"Tundsin, et tegin täna ühe oma parematest mängudest! Serv töötas väga hästi. Mu vastasel pole palju kogemusi, aga ta mängis kohati väga hästi ja avaldas muljet. Ta on väga andekas ning teda ootab ees suur tulevik!" kiitis Williams mängujärgses lühiintervjuus eestlannat.

"Venus võttis ikkagi oma. Alates sellest, kui ta sai esimese brake'i kätte, läks mäng kahjuks ainult ühte väravasse. Täna on Venus ikkagi liiga tugev Anetti jaoks, aga igal juhul suurepärane turniir Anettilit ja kindlasti sai ta siit kuhjaga positiivseid kogemusi ning indu edasi treenida ja areneda!" võttis Märten Tamla oma endise hoolealuse esituse suurturniiril kokku.

Seotud lood:

35-aastase Williamsi karjääri tipphetked jäid 21. sajandi esimesse kümnesse, mil ta võitis viiel korral Wimbledoni ja kahel korral USA lahtised, kuid käimasolev turniir on ilmekalt tõestanud spetsialistide poolt varem öeldut, et Williams mängib hetkel oma viimase viie aasta parimat tennist.

Venus Williams kohtub veerandfinaalis ei kellegi muu kui oma noorema õe Serena Williamsiga (WTA 1.), kes alistas õhtu viimases peaväljaku mängus kaasmaalanna Madison Keys'i (WTA 19.) 6:3, 6:3.

Anett Kontaveit - Venus Williams 2:6, 1:6

Serviässad 1 - 4, topeltvead 4 - 2, esimese servi õnnestumise protsent 59% - 60%, esimeselt servilt võidetud punktide protsent 59% - 84%, võrgumäng 67% (2/3) - 100% (2/2), murdepallid 0/1 - 4/5, äralöögid 13 - 15, lihtvead 21 - 9


Matšpall (Tennis)