FOTOD | Hiilgav tagasitulek! Kanepi sammus US Openil neljandasse ringi

(231)
Kaia Kanepi
Kaia KanepiFoto: Peter Morgan, AP

Võimsat tagasitulekut tegev Kaia Kanepi (WTA 418.) jõudis USA lahtistel tennisemeistrivõistlustel neljandasse ringi alistades täna 19-aastase jaapanlanna Naomi Osaka (WTA 45.) 6:3, 2:6, 7:5.

Matš kestis 2 tundi ja 3 minutit, otsustav kolmas sett 56 minutit.

Kanepi pääses otsustavas setis 2:0 ette, kuid kaotas siis neli geimi järjest ja jäi kaotusseisus 2:4. Õnneks ei olnud see murdumine. Visalt, punkt-punktilt tuli Kanepi tagasi ja kallutas pikale veninud matši enda kasuks. Mäng lõppes vastase servi murdega, nii nagu ka algas.

Kanepi lõi kohtumises kaks ässa ja tegi ühe topeltvea. Äralööke oli Kanepil 22, lihtvigu 33. Vastase samad näitajad 26 ja 49. Murdepallide realiseerimine Kanepil 6/11, Osakal 5/12.

Naomi Osaka kohtumises Kaia Kanepiga:

Eelinfo:

US Openil on Haiti juurtega Osaka jõudnud kolmandasse ringi teist aastat järjest. Õigupoolest on see ta laeks jäänud kõigil neljal suure slämmi turniiril. Mullu kaotas ta New Yorgis lõpuks ameeriklannale Madison Keysile kolmes setis.

32-aastase Kanepi parim saavutus US Openil on olnud 2010. aasta veerandfinaal, kus tuli alla vanduda venelannale Vera Zvonarjovale.

Avaringis kukutas Osaka konkurentsist endise maailma esireketi Angelique Kerberi (WTA 6.) 6:3, 6:1, teises ringis tuli tal kolm setti maadelda tšehhitari Denisa Allertovaga (WTA 90.). Kvalifikatsioonist läbi tulnud Kanepi alustas põhiturniiri kolmesetilise võiduga 37-aastase itaallanna Francesca Schiavone (WTA 77.) üle ning jätkas kindla 6:4, 6:2 võiduga belglanna Yanina Wickmayeri (WTA 129.) vastu.

Kanepi ja Osaka matši võitja läheb neljandas ringis vastamisi kas lätlanna Jelena Ostapenko (WTA 12.) või venelanna Darja Kasatkinaga (WTA 38.).

Kaia Kanepi - Naomi Osaka
Käääääeeeeeees!!!!!!!!!!! Hiilgav Kaia! Otsustav sett Kanepile 7:5.
Osaka eksib ja tasa 30-30. Kanepi on kahe punkti kaugusel US Openi neljandast ringist.
Kaial matšpall! Nüüd kõik hiirvaikseks...
Teine eksimus eestkäelöögil järjest. Osaka juhib 30-15.
Eksimus omakorda otsa ja 15-15.
Kanepi vastase servil ees 15-0. Tagantkäsi.
Kanepi juhib 6:5 ja nüüd on vastane pinge all. Kas vastane murdub?
Serviäss ja seis 40-30.
Kanepi võrdsustas seisu 30-30.
Esimene punkt tuli. seis 15-30.
Ai, ai. Kanepi on oma servil taha jäänud 0-30.
Matš on kestnud juba ligemale 2 tundi.
Ja ongi seis otsustavas setis 5:5.
Osaka ees 40-15.
Osaka ees 30-15.
Osaka hakkas servima ja sai Kanepi eksimusest esimese punkti kätte.
Kuivalt geim käes ja Kanepi juhib otsustavas setis 5:4!!!! Tahaks juba hõisata, aga pagana pihta, ei tohi veel.
Kanepi ees 40-0.
Kanepi edu 30-0.
Kaia serv kohe otsa. Esimene linnuke kirjas 15-0.
Hiilgav! Kanepi võrdsustas mängu, seis otsustavas setis 4:4.
Murdepall!!!!!!! Šanss on olemas...
Kaia võitleb, seis 40-40.
Kanepi eksib eestkäelöögil, 30-40.
Tasa 30-30.
Hädasti oleks vaja õnnestuda. Kanepi läheb geimis ette 30-15.
Osaka servigeim. Seis 15-15.
Kuivalt geim käes. Kaia ei anna alla ja võitleb lõpuni. Seis 4:3. Korra on vaja tagasi murda.
Osaka võtab neli punkti jutti ning pääseb ette 4:2.
Ja teisel murdepallil eksib samuti, 40-40.
Esimesel murdepallil Kanepi ise eksib, 40-30.
Kaks murdepalli, kaks murdepalli... Peab tulema!
Kenasti tagantkäelöögiga ja Kanepi ette 30-15.
Osaka servigeim, mis oleks vaja kätte saada. Seis 15-15.
Kaia kaotas jälle oma servigeimi, juba teise järjest ja on nüüd kaotusseisus 2:3. Ehk ei ole veel vastupanu raugenud. Loodame!
Kolmandat punkti ei tule, otsustav sett 2:2.
Kolm punkti järjest Osakale ja tundub, et kohe on teise seti seis tasa 2:2.
Kaia nii ei arva ning võtab kaks punkti tagasi, 30-40.
Osaka serv, jaapanlanna võtab esimese punkti, 15-0.
Osaka murrab kohe tagasi, seis Kanepi kasuks 2:1.
Kaia teeb topeltvea. Paha hetk selliseks apsuks. Vastasel murdepall.
Kanepi võimaldas praegu Osakal eksida ja õnneks nii ka läks, tasa 40-40.
Vastasel murdepall, 30-40.
Kenasti tagantkäega 30-30.
Aga maha rahuneda ei saa. Kanepi oma servil taga 15-30.
Ja  nii lähebki! Kanepi murdis otsustavas setis kohe vastase esimese servigeimi. Super!
Kaial neljas murdepall selles geimis. Kui hea oleks psühholoogiliselt 2:0 ette pääseda.
Tubli Kaia! Ei saanud vastane servigeimi kätte, uuesti tasa 40-40.
Osakal edu sees.
Läks ise ära lööma, aga eksis.
Kolmas murdepall Kaial.
Ja teine murdepall samamoodi, tagantkäega punktiks. Tasa 40-40.
Esimese murdepalli võtab Osaka tagasi, tagantkäelöök punktiks.
Kaial kaks murdepalli. Hea võimalus!
Geim käes ja julgustav sissejuhatus tehtud. Nüüd tuleb kogemused maksma panna, vastane ikkagi 13 aastat noorem ja selgelt väiksema kogemuste pagasiga.
Kaia alustab otsustavat kolmandat setti. Seis enda servil 40-30.
Teine sett vastasele 6:2. Mängiti 36 minutit ehk pisut kauem kui esimest setti.
40-15 Osaka oma servigeimis peal.
Jaapanlanna servib setivõidule.
Kanepi kaotab servigeimi ja seis 2:5. Tundub, et kõik liigub kolmanda seti suunas.
Kanepi sai punkti kätte. Teist setti on nüüd mängitud sama kaua kui esimest ehk 31 minutit.
Kanepi servil taga 0-30.
Enda servigeimid kipuvad mõlemal järjest käest ära minema.
Kaia sai ühe murde tagasi. Seis 2:4 ning enda servile minek.
Veel üks eksimus ja Kanepil kaks murdepalli.
Vastane teeb topeltvea ja Kanepi juhib 30-15.
Osaka servib ja mõlemal punkt käes, 15-15.
Ja sinna see läks... Kadunud ei ole kaugeltki veel midagi. Osaka teises setis ees 4:1.
Neljas murdepall vastasel teise seti viiendas geimis.
Ikka ei ole veel lahendust, viies kord tasa 40-40. Kas kogu mängu võtmegeim?
Vastane eksib tagantkäelöögil, Kaial edu sees.
Ei saa niisama! Kanepi punkt ja neljas kord tasamäng.
Edu väljas ehk vastasel kolmas murdepall selles geimis.
Kanepi teeb eestkäelöögil lihtvea ja seis uuesti tasa.
Kaial edu sees.
Uuesti Kanepi pareerib ja tasamäng 40-40.
Osakal teine murdepall selles geimis.
Ei tulnud murret vastase kasuks, seis 40-40. Seda geimi ei tohi kaotada, siis on setti väga keeruline päästa.
Raskeks läheb teises setis. Kaia oma servil taga 30-40.
Ja võtab jaapanlanna servigeimi ära ning läheb ette 3:1.
Ei tule Kaiale murdepalli, 30-40.
Osaka servil 30-30.
Nüüd pole Kaial muud kui kohe tagasi murda. Lihtne rääkida, raske teha. Aga mitte võimatu!
Aga teine enam mitte ning esimest korda kohtumise jooksul Osaka murrab. Jaapanlanna peal 2:1.
Esimene murdepall on Kanepi oma ja seis 30-40.
Kaia on raskes seisus 15-40. Vastasel kaks murdepalli.
Kaia servib ja pärast esimese punkti kaotust teine käes, 15-15.
Osaka saab servigeimi kätte ja seis teises setis tasa 1:1.
Veel üks eksimus vastase arvele ja seis tasa 40-40.
40-30 Osakale
Jaapanlanna oma servil peal 30-15.
Osakal kirjas tervelt 20 lihtviga ja sinna kõrvale 7 äralööki.
Avasetis oli Kaial kaks murdepalli ja ta suutis mõlemad punktiks lüüa.
Kuivalt geim käes 1:0.
Teine sett algas Kanepi servil ning edu sees 30-0.
Kaia Kanepi võitis avaseti 6:3! Kohtumist mängitud 31 minutit.
Kaial murdepall!
Tasa 40-40 ja kaks punkti lahutab Kanepit avaseti võidust.
Veel Kanepi enda eksimus, 30-40.
Kaia eksib äralöögil ja tasa 30-30.
Kaia juhib kohtumise 9ndas geimis 30-15.
Osaka servil tasa 15-15.
Mõlemad mängijad on korra kasutanud ka kotkasilma ehk challenge´it.
Korras. Kanepi edunumbrid avasetis 5:3.
Kaia oma servil peal 40-15.
Teise servil on Kanepi saanud endale 83% punktidest, vastane vaid 43% punktidest.
Kanepi neljas servigeim läks käima ja sobilikult vastase eksimusega. Kaia ees 15-0.
Kohutmine on kestnud 22 minutit.
Osaka sai hõlpsalt enda servigeimi kätte ja seis 4:3.
Kenasti neljas geim käes. Kanepi juhib avasetis 4:2.
Veel üks vastase eksimus ja seis 40-15.
Osaka eksib eestkäe löögil, Kaia edu 30-15.
Kanepi serv ja esimene äss temalt täna. Seis 15-15.
Osaka võtab servigeimi kindlalt ja seis Kaia kasuks 3:2.
Jaapanlanna oma servil ees 40-15.
Osakal on avasetis viis äralööki, Kanepil mitte ühtegi.
Osaka mängib väga ründavat tennist, tahab igat palli punktiks lüüa.
Ja raskest seisust servigeim käes ning Kanepi juhib 3:1.
Kolmas punkt järjest Kanepile ja edu sees.
Ja teine murdepall ka pareeritud. Seis 40-40. Tubli Kaia!
Esimene murdepall on tagasi löödud, 30-40.
Osaka on kolm punkti järjest ära löönud ja omab kahte murdepalli.
Seni mängu kiiremad servid - Kanepil 93 miili/tunnis ja Osakal 114 miili/tunnis.
Kanepi servigeim. Esimene punkt käes 15-0.
Osaka saab servigeimi kätte, Kanepi murdega peal 2:1.
Teist punkti järjest eksib Kanepi eestkäelöögil.
Kaia eksib seekord ise, tasa 30-30.
Osaka servib, aga Kanepi juhtimas 30-15.
Viis minutit kohtumise algusest kulunud ja Kaia Kanepi juhib avasetti 2:0. Kena!
Kaia oma servil ees 40-0 ja vastase mäng on praegu päris liimist lahti. Meile mõistagi sobib.
Meeldiv algus! Osaka ise eksib ja vähem kui kolme minutiga vastase servigeim käes. Kanepi 1:0 ette. Osaka tegi neli lihtviga ja ühtegi punkti polnud Kanepil vaja otseselt ära lüüa.
Kanepil kohe murdepall.
Mõlemad tegid järjestikustel punktidel sundimata vea 30-30.
Tasa 15-15.
Kohtumine algas Osaka serviga.
Käib soojendus.
Kaia Kanepi mängib US Openil üksikmängu kolmandas ringis viiendat korda. Seni on 3nda ringi mängud 2-2, võidud tulid aastatel 2010 ja 2014. Loodame lisa. Pöidlad pihku!
Safarova pääses neljandasse ringi, alistades jaapanlanna 6:3, 6:2. Väljak Kanepi - Osaka mänguks on vaba.
Samal väljakul juhib Lucie Safarova 6:3, 4:2 Kurumi Nara vastu ja tšehhitar asub servima. Kohtumine ei pruugi enam väga kaua kesta.
Tere tennisemängu huvilised ja Kaia Kanepi poolehoidjad! Õige pea algab Kaia US Openi naisüksikmängu kolmanda ringi mäng.