FOTOD: Eesti naiskond ei loovutanud Fed Cupil avavastasele settigi

 (11)
Eestlannade kommentaarid
Anett Kontaveit
Anett KontaveitPriit Simson

Kolmapäeval Tallinnas alanud rahvusvaheline naiskondlik tenniseturniir Fed Cup algas Eesti koondisele edukalt kui Namiibia esindajate vastu mänginud Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi võitsid mängud vastavalt 6-2, 6-0 ja 6-1, 6-1. Paarismängu Namiibia vastu võitsid Eva Paalma ja Tatjana Vorobjova 7-5, 6-2.

"Alguses ei saanud kuidagi vedama - kodupubliku ees mängimine pani pinged peale," tõdes Kontaveit, kes mängis Kerstin Gressmanniga esimesed neli geimi võrdselt, kuid pani seejärel paremuse maksma ja võitis kümme järgmist geimi. "Teises setis muutusin ise kindlamaks ja ka löögid hakkasid õnnestuma."

"Ei mäletagi rahvusvahelisel tasemel sellist mängu. Raske oli - harjumatu tempo, imelikud löögid. Õiget mängu ei saanudki eriti mängida, ainult servimine oli loomulik," tõdes Kanepi pärast ühepoolset kohtumist Lesedi Sheya Jacobsi.

Kreeka-Küprose omavahelise kohtumise esimese mängu võitis Kreeka 6-0, 6-0 ja teise samuti Kreeka 6-2, 7-5. Taani esindajad oli üle Madagaskari esindajatest 6-2, 6-3 ning 2-6, 6-1, 6-2. Iirimaa oli tugevalt üle Islandist, esimesed kaks üksikmängu võideti 6-1, 6-0 ja 6-1, 6-0. Paarismängu võitis Iirimaa naiskond 6-1, 6-1.

Eesti järgmine kohtumine Armeeniaga algab reedel kell 16.00.

Fed Cup on maailma suurim rahvusvaheline naiskondlik tenniseturniir, millest võtavad  osa ligi 100 riigi võistkonnad. Kõrgeima asetusega on kaks maailma gruppi, millele  järgnevad piirkondade kaupa jaotatud 3 tsooni – Lõuna- ja Põhja-Ameerika, Aasia/Okeaania ja Euro/Aafrika. Euro/Aafrika tsooni alagrupis on omakorda kolm gruppi, teistes kaks gruppi.

Seotud lood:

Eesti naiskonna edukaim sooritus Fed Cupil jääb aastasse 2010, mil jõuti kõrgeima  maailmagrupi play-off`idesse pärast üheksat järjestikust võitu eelnenud alagruppides. Koguvõitude osas on Eesti edukaim selles sarjas Maret Ani, kes tänavu osaleb võistlusel  kaptenina. Ka Kaia Kanepi on sarja võistlustel silma paistnud heade tulemustega.

Matšpall (Tennis)

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.