Eesti meistrivõistlustelt puuduv Saara Orav pääses Saksamaal finaali

 (5)
Fed Cupi tennisenaiskonna pressikonverents
Saara Orav Fed Cupi tennisenaiskonna pressikonverentsil.Foto: Jaanus Lensment

Täna alanud Eesti tennisemeistrivõistlustel ei tee kaasa 17-aastane Eesti naiste kuues reket Saara Orav, kes osaleb hoopis 4. kategooria ITF-i juunioride turniiril Saksamaal Brucköbelis, kus ta on jõudnud finaali.

Homme Eesti aja järgi kell 11.15 algavas finaalis kohtub turniiril kõrgeimat paigutust omav Viljandi neiu sakslanna Nicole Rivkiniga. Viimane asub ITF-i juunioride edetabelis 418. kohal, Orava edetabelikoht on 328.

Poolfinaalis alistas Orav tšehhitari Zdena Safarova 6:2, 6:2.

Samas kohas võitis Orav juba paarismänguturniiri, alistades koos austraallanna Charlotte Kempenaers-Pocziga 6:4, 6:4 Belgia duo Amelie Van Impe - Hanne Vandewinkel. Kempenaers-Pocz oli ka Orava vastane üksikmängu veerandfinaalis, mille eestlanna 6:1, 6:3 võitis.

16 parema seas sai Orav jagu sakslannast Laura Isabel Putzist 7:5, 6:3. Kõige raskemalt tuli võit teises ringis, kui alistus venelanna Aleksandra Vasiljeva numbritega 4:6, 6:3, 6:3. Avaringis oli Orav 6:2, 6:0 üle austerlannast Sara Erendast.

Kahel viimasel aastal Eesti Fed Cupi naiskonda kuulunud Orava viimane ja seni ainus turniirivõit üksikmängus jääb eelmise aasta maikuusse, kui ta krooniti võitjaks Makedoonias Skopjes toimunud ITF-i 5. kategooria juunioride turniiril. Finaali pääses ta mullu veel kahel turniiril.

Märtsikuises Delfi TV saates "Matšpall" rääkis Orav, et tema eesmärk on sel aastal mängida võimalikult palju juunioride turniire ja aasta lõpuks pääseda ITF-i noorte edetabelis saja parema hulka.

Vaata saadet uuesti siit!

Matšpall (Tennis)