DELFI WIMBLEDONIS | Anett Kontaveit võitis ootamatult raskeks kujunenud matši Shelby Rogersi vastu ja pääses teise ringi

(119)
Selgus Kanepi homne mänguaeg

Wimbledoni tenniseturniiril 20. asetust omav Anett Kontaveit alistas avaringis ameeriklanna Shelby Rogersi (WTA 293.) tulemusega 6:0, 3:6, 6:4 ning pääses teise ringi, kus teda ootab kohtumine Suurbritannia teise numbri Heather Watsoniga (WTA 122.).

Avaseti vaid 20 minutiga võitnud Kontaveit loovutas teises setis oma pallingu teises ja seitsmendas geimis, jäädes 2:5 taha. Kuigi ta siis kohe Rogersi servi vastu murdis, ei suutnud ta oma servi hoida ka üheksandas geimis, kaotades teise seti 3:6. Kolmanda seti ainus servimurre viis Kontaveidi 3:2 juhtima. Võit tuli eestlannale otsustava seti kümnendas geimis kolmandalt matšpallilt.

Kokku tund ja 41 minutit kestnud mängus lõi Kontaveit 7 serviässa Rogersi 4 vastu. Topeltvigu suutis Kontaveit vältida, Rogers tegi neid 2. Esimene serv õnnestus eestlannale 69%-liselt, vastasel 60%-liselt. 11-st murdepallist realiseeris Kontaveit 5, vastane 4-st 3. Äralöögid Kontaveidi kasuks 28:22, lihtvead Aneti poolt vaadatuna 21:23.

Teises ringis kohtub Kontaveit kaks korda Tallinnas Fed Cupilgi mänginud Heather Watsoniga, kes sai avaringis 7:6 (3), 6:2 võidu ameeeriklanna Caty McNally (WTA 165.) üle.

Homme alustab Wimbledoni Kaia Kanepi, kes kohtub 9. väljaku esimeses mängus kell 13 šveitslanna Stefanie Vögelega.

Anett Kontaveit - Shelby Rogers
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Enne Kontaveidi mängu ilmus Youtube'is ka selline tore video, kus Anett teeb väikse tuuri Wimbledoni väljakutel: https://www.youtube.com/watch?v=COnX8Yozhoo
Raul Ojassaar: Just avaldati ka homne mängugraafik. Kaia Kanepi alustab kohe Eesti aja järgi kell 13.00 - tema mäng Stefanie Vögelega on märgitud 9. väljaku esimeseks kohtumiseks.
Raul Ojassaar: Võit tuli! Raskemalt kui oleks ehk võinud või pidanud, aga peaasi, et tuli. Loodetavasti kaasneb sellega ka korralik doos enesekindlust. Võitlust ja tahtmist oli kolmandas setis näha ropult.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Läbi!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 6:0, 3:6, 6:4 Kontaveidi võidunumbrid.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: AD:40 Kolmas matšpall. Nüüd peab ära tulema...
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:40 Rogers päästab mõlemad matšpallid.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:15 Tagakäe äralöök toob kaks matšpalli.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:15 Kontaveit läheb geimi juhtima.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:15 Rogers viigistab.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:0 Võrku tunginud Kontaveit läheb geimi juhtima. Rogersi pall maandus võrgus.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 5-4 Rogers hoiab oma pallingut. Kontaveidil võimalus enda serviga pilet teise ringi broneerida.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:30 Rogersil geimpall.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kontaveit viigistab Rogersi servigeimi 30:30.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 5-3 Kokkuvõttes kindel geimivõit Kontaveidile.
Raul Ojassaar: Kolmandas setis oleme seni näinud mõlemalt poolt väga kena mängu, intensiivsus on selgelt kasvanud. Võrdset ja hea tasemega tennist on ilus vaadata.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:30 Kontaveit kutsub Rogersi võrku ja lööb siis rabaku äralöögiks.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kontaveit läheb ilusa tagakäe äralöögiga oma pallingugeimi 30:15 juhtima.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 4-3 Rogersile tuleb servigeim nulliga kätte.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:0 Võrgumängus peale jäänud Rogersil on kasutada kolm geimpalli.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:0 Rogers läheb kahe hea serviga juhtima.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 4-2 Kontaveit lõpetab oma servigeimi päeva seitsmenda ässaga, vastasel on neid neli.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:30 Kontaveidi tagakäelöök läheb napilt pikaks.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:15 Päeva üks ilusamaid punkte toob Kontaveidile kaks geimpalli.
Raul Ojassaar: See oli ülitähtis murre! Rogersile võib selle geimi eelviimasel punktil tehtud lihtviga väga valusaks kujuneda.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 3-2 Kontaveit murrab eeskäe äralöögiga Rogersi servi!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:AD Rogersi lihtviga kingib Kontaveidile kolmandagi murdevõimaluse.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:40 Rogers päästis kaks murdepalli.
Raul Ojassaar: Iga geimiga läheb publiku kaasaelamine üha intensiivsemaks. Raskelt teenitud punktid vallandavad Eesti fännides üha kõvemaid hõiskeid.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:30 Kontaveit pääseb Rogersi servil juhtima.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2-2 Kontaveit lõpetab servigeimi serviässaga joone peale, ameeriklanna kaotas challenge'i.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:30 Kontaveidi tagakäelöök läheb külje pealt välja.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:15 Rogersi eeskäelöök kukub napilt auti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:15 Kontaveit läheb oma pallingugeimi juhtima ja laseb valla väikse "kamooni!"
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 1-2 Rogers pani Kontaveidi korralikult jooksma ja lõpetas geimi tagakäe äralöögiga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:30 Kontaveit pole nõus seda geimi veel ära andma.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:15 Rogersil kaks geimpalli, viimane punkt tuli Aneti tõrjeveast.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:0 Rogers lööb oma mängu neljanda serviässa. Kontaveidil on neid kogunenud viis.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 1-1 Kontaveit hoiab oma pallingut sama kindlalt.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 0-1 Rogers hoiab oma servi nulliga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:0 Rogers alustab kolmandat setti võimsalt.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Esimese servi õnnestumisprotsent langes Kontaveidil esimese setiga võrreldes 86% pealt 55%-le. Vastasel tõusis 33% pealt 55%-le. Teises setis tegi Anett 14 lihtviga vastase 11 vastu, avasetis kogunes eestlannal vaid 2 lihtviga (Rogersil 8).
Raul Ojassaar: Kaks väga eriilmelist setti. Väike valguskiir tunneli lõpus on see, et seti lõpus näitas Kontaveit taas paremat võitlejahinge. Kõik algab nullist.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 3-6 Teine sett Rogersile. Kes oleks võinud seda pärast avasetti arvata?
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kontaveit jäi oma servil 15:30 taha, aga päästis raske seisu võrku tungimisega. 30:30.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:40 Rogers lööb võrku tunginud Kontaveidile palli selja taha äralöögiks. Settpall
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 3-5 Võimas rabak toob Kontaveidile servimurde kätte!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:40 Kontaveidil murdepall.
Raul Ojassaar: Eestlanna kehakeel on äkitselt väga negatiivne. Maha istudes peitis ta oma pea mitmekümneks sekundiks rätiku sisse.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2-5 Rogers teeb teises setis teise servimurde ja asub kohe setivõidule servima.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:40 Rogers püsib selles geimis veel mängus.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: AD:40 Lühike punkt toob geimpalli Kontaveidile.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:40 Kontaveit viib mängu laiaks ja päästab murdepalli.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:40 Kontaveidi lihtviga kingib Rogersile murdepalli.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:30 Kontaveit lööb päeva neljanda serviässa, ameeriklannal on neid kaks.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kontaveit on oma servil 15:30 taha jäänud.
Raul Ojassaar: Väga valus geim. "Ei ole midagi, punni-punni!" kostab publiku seast.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2-4 Järjekordne Kontaveidi tõrjeviga annab geimivõidu Rogersile.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: AD:40 Kontaveit jääb Rogersi servi tõrjumisel hätta.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:40 Kontaveidi eeskäe äralöök viigistab uuesti geimi.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: AD:40 Rogers saab geimpalli, palli võrku löönud Kontaveit laiutab pisut käsi.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:40 Rogers päästab murdepalli.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:AD Kontaveit võitleb endale murdepalli välja.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Rogersil oli järjekordne geimpall, aga Kontaveit päästis ka selle.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:40 Rogersi pall maandub võrgus.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:30 Rogersi geimpall. Ameeriklanna ründab valusalt.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Rogersi servil seis 30:30.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2-3 Kontaveit võidab oma pallingugeimi kindlalt. Vastane sai vaid ühe punkti kätte.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 1-3 Kontaveidi viimane pall maandub võrgus. Rogers suurendab eduseisu.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: AD:40 Rogersil eduseis, Kontaveit kaotas challenge'i.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 40:40 Rogers päästab murdepalli hea serviga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 30:40 Kontaveidil Rogersi pallingugeimis murdepall.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Vahepeal on selgunud ka Kontaveidi (loodetavasti) järgmine vastane, kelleks on ameeriklanna Caty McNally alistanud inglanna Heather Watson. 7:6, 6:2 olid võidunumbrid.
Raul Ojassaar: Rogers on selgelt mängus tagasi. Need löögid, mis avasetis labaselt võrku lendasid, vuhisevad tal nüüd napilt ja täpselt üle võrgu ning tundub, et see on ka Kontaveiti pisut ehmatanud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 1-2 Rogers on asunud teist setti juhtima.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kontaveit on esimest korda oma servil 0:40 taha jäänud. Rogersil kolm murdepalli.
Raul Ojassaar: 1-1 Rogersi esimene geimivõit vallandab tribüünil ka tavapärasest pisut valjema aplausi. Mitu head serviässa.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Shelby Rogersi võidukoefitsient, kui keegi tahab riskile minna, on kihlveokontorites live-panustamise rubriigis 17.00, vahepeal oli isegi 20.00
Kaspar Ruus: Kontaveit saab teise seti avageimi kätte, 1:0
Kaspar Ruus: Kontaveit lööb tugevalt eestkäega Rogersi jaoks püüdmatu palli, 40:30
Kaspar Ruus: Avasett kestis vaid 23 minutit, Kontaveit võitis 26 punkti, Rogers 9.
Raul Ojassaar: Võimas, muud midagi. Päris suur osa publikust otsustab nii ühepoolse avaseti järel lahkuda. Asemele tulevad mõistagi uued inimesed, ent vabu istekohti on nüüd tunduvalt rohkem kui enne.
Kaspar Ruus: Rogers lööb auti ja Kontaveit saabki esimese seti kätte. 6:0
Kaspar Ruus: Kontaveidil kasutada settpall!
Kaspar Ruus: Kontaveit on kahe punkti kaugusel seti võidust, 30:15
Raul Ojassaar: Mängitud on 14 minutit ja seis on 5:0. Rogers on praegu totaalselt liimist lahti, aga Kontaveidi esituse kohta pole praegu ühtegi halba sõna öelda. Väga kindel, rahulik ja täpne.
Kaspar Ruus: Eestlanna võidab teisel katsel murdepalli ja pääseb juba 4:0 ette!
Kaspar Ruus: Kontaveit lööb eestkäe pikaks, 40:40
Kaspar Ruus: Kontaveidil kasutada taas murdepall!
Kaspar Ruus: Rogersi servigeimis seis 30:30
Kaspar Ruus: Kontaveit hoiab oma servi kindlalt ja on juba 3:0 ees
Raul Ojassaar: Anett mängib seni väga korralikult ja paneb vastase eksima. Tribüünilt on aeg-ajalt ka üksikuid eestikeelseid ergutushüüdeid kuulda.
Kaspar Ruus: Kohtumine on alanud!
Raul Ojassaar: Soojenduse lõpuni on veel minut - seejärel kiire lonks vett ja mäng võibki alata.
Raul Ojassaar: Loosiga sai esimesena servimise õiguse endale Kontaveit.
Raul Ojassaar: Kontaveit ja Rogers on nüüd platsil. Kuigi temperatuur ei ole Wimbledonis midagi liiga erilist, kütab päike vahepeal päris kõvasti. Päikesekreem on kohustuslik.
Raul Ojassaar: Sharma jõud teise seti keskel aga rauges ning Kenin võtab 65 minutiga teenitud 6:4, 6:2 võidu. See tähendab, et peagi on platsile soojenduseks oodata ka Kontaveiti.
Raul Ojassaar: Kenin võitis avaseti 6:4. Mäng oli aga päris võrdne, seega pole sugugi välistatud, et see võib kolmesetiliseks venida.
Raul Ojassaar: Kenini ja Sharma kohtumine on alanud.
Raul Ojassaar: Esimesed kohtumised algavad juba vähem kui 20 minuti pärast ning minagi siirdun peagi 14. väljaku äärde, kus Sofia Kenin ja Astra Sharma mängima hakkavad - selle kohtumise järel ongi kord Kontaveidi käes.
Raul Ojassaar: Tere päevast siit Londonist! Ilm Wimbledonis on täna väga ilus - päike paistab, aga käib vahel ka pilve taga; sooja on parajalt, mitte liiga palju. Värskelt lasti pealtvaatajad ka tennisepargi alale sisse ning kui enne sai siin rahulikult ringi jalutada, siis nüüd on väljakute vaheline ala juba rahvast täis. Alates sellest aastast on turvakaalutlustel kokku lubatud alale lasta 42 000 pealtvaatajat korraga - võite ette kujutada, mida kõike see tähendab.