DELFI VIDEO | Õnnelik Anett Kontaveit: rasketel hetkedel püüdsin mänguseisu unustada

 (20)

Eesti esitennisist Anett Kontaveit (WTA 31) sõnas pärast Stuttgardi turniiri avaringis saadud 5:7, 7:6 (3), 7:6 (5) võitu prantslanna Kristina Mladenovici (WTA 20) üle, et püüdis rasketel hetkedel seisule mitte mõelda ning keskenduda vaid oma mängule.

"Ma püüdsin seisule mitte mõelda ja keskenduda suurepärasele tennisele. Olen väga õnnelik, et suutsin nii raskest seisust välja tulla ja olen tõesti õnnelik, et jõudsin teise ringi," sõnas teise seti lõpus kaks matšpalli päästnud Kontaveit mängujärgses intervjuus. "Matšpallidel püüdsin riskida, aga ega ma ei tahtnud joone peale lüüa, nii lihtsalt läks."

Eestlanna tunnistas, et mitmel korral pauside ajal treenerilt Glenn Schaapilt saadud õpetussõnad olid väga väärtuslikud: "Ta motiveeris mind, süstis täiendavat enesekindlust ja see oli tõesti suureks abiks."

Kuidas üliraske ja kolmele tunnine veninud mäng edaspidisele turniirile võib mõjuda? "Eks me seda näe homme," vastas Kontaveit naerdes ja lisas: "Aga ma olen tõesti õnnelik, et võitsin ja saan veel vähemalt ühe matši pidada."

Matšpall (Tennis)