BLOGI | Otsustavas setis jõudemonstratsiooni korraldanud Anett Kontaveit sammus Austraalia lahtistel kolmandasse ringi

(164)
Anett KontaveitFoto: Andy Wong, AP/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 31.) alistas Austraalia lahtiste suure slämmi turniiri teises ringis hispaanlanna Sara Sorribes Tormo (WTA 91.) 6:2, 4:6, 6:1.

Kohtumist alustas eestlanna võimsalt, minnes kohe avasetis 5:0 juhtima. Sorribes Tormo suutis küll ühe servimurdega vastata, aga 31 minutit kestnud esimene sett kuulus lõpuks Kontaveidile 6:2. Teises setis sai oma mängu käima juba hispaanlanna, alustades setti servimurdega.

Eestlanna suutis kaotusseisu tasa mängida ja seisu viigistada 3:3 peale. Vastane ei jäänud siiski vastust võlgu ning murdis kohe järgmises geimis taas Kontaveidi pallingu. Seda edu hoidis hispaanlanna seti lõpuni.

Otsustav sett kujunes Kontaveidi jõudemonstratsiooniks. Kahel korral geimimurde kätte saanud maailma 31. reket pääses kiirelt 4:0 ette. 29 minutit kestnud kolmanda seti võitis eestlanna lõpuks 6:1.

Kokku lõi Kontaveit ühe serviässa ja tegi kolm topeltviga, vastasel kogunes topeltvigu kuus, aga ässasid mitte ühtegi. Äralööke tegi Kontaveit 43, Sorribes Tormo vaid neli (!). Lihtvigu kogunes eestlannal siiski samuti rohkem - 45, hispaanlannal 19. Kontaveit kasutas 12-st murdepallist ära 7, Sorribes Tormo kaheksast neli.

Järgmises ringis kohtub Kontaveit maailma seitsmenda reketi Belinda Benciciga, kes oli 7:5, 7:5 parem 2017. aasta French Openi võitjast, lätlannast Jelena Ostapenkost (WTA 45.).

ANETT KONTAVEIT - SARA SORRIBES TORMO
Kontaveiti paarismäng on lükatud siiski homsesse ning peaks toimuma Eesti aja järgi ööl vastu reedet.
Anett Kontaveiti ootab täna veel ees paarismängu kohtumine, kus ta koos Mandy Minellaga läheb vastamisi Yafan Wangi ja Anna Blinkovaga.
Järgmises ringis ootab Kontaveiti ees maailma seitsmes reket Belinda Bencic!
6:1. Läbi! Kontaveit hoiab oma geimi puhtalt ja võidab kogu matši! Eestlanna võidunumbriteks 6:2, 4:6, 6:1.
5:1. Kontaveit vastab omapoolse murdega, loovutades vaid ühe punkti Hispaania tennisistile. Kontaveit geimi kaugusel matši võidust ja kolmandast ringist.
4:1. Sorribes Tormo võtab kolmandal katsel siiski oma.
30:40. Kontaveit suutis ühe murdepalli päästa, aga vastasel on üks veel kasutada.
4:0. Kontaveit loovutas vastase pallingul hispaanlannale vaid ühe punkti, eestlanna on hetkel selgelt enesekindlamat mängu näitamas.
3:0. Kontaveit võidab oma geimi kindlalt!
2:0. Super! Kontaveit murdis Sorribes Tormo pallingu nulliga.
30:0. Kontaveit pani vastase surve alla ja lõi võrgu pealt kindlalt palli punktiks.
1:0. Väga hea! Kontaveit päästis kaks murdepalli ja kangutas otsustavas setis avageimi enda kasuks.
Otsustav sett on alanud!
4:6. Siiski mitte. Hispaanlanna võidab kolm punkti järjest ja kasutab ära kohe esimese settpalli. Setid tasa 1:1!
30:15. Kas Kontaveit suudab olulisel hetkel servimurde kätte saada?
4:5. Kontaveit võitleb ja saab oma geimi kindlalt kätte. Sorribes Tormo hakkab servima seti võidule.
3:5. Sorribes Tormo kangutab raske geimi enda kasuks, hispaanlanna geimi kaugusel mängu otsustavasse setti viimisest.
40:40. Kontaveitil oli kasutada üks murdepall, aga selle vastane päästis. Seis tasa.
30:30. Sorribes Tormo näitab suurepärast ründemängu.
3:4. Valus... Sorribes Tormo vastab kohe omapoolse murdega ja pääseb taas ette.
3:3. Enesekindlamalt ja ründavamalt mängiv Kontaveit murrab servi ja viigistab setis seisu!
40:15. Eestlannal kasutada kaks murdepalli.
30:0. Kontaveit alustanud hispaanlase servigeimi kahe võiduka punktiga.
2:3. Hea! Kontaveit saab kindlalt oma servigeimi kätte.
30:0. Sorribes Tormolt lihtviga.
1:3. Hispaanlanna on saanud oma servi käima ning võidab taas võrdlemisi kindlalt oma pallingugeimi.
1:2. Kontaveitilt korralik esitus ning saab esimese geimivõidu teises setis kätte.
0:2. Kontaveit eksib tõrjel, Sorribes Tormo hoiab raskustega oma servigeimi.
40:40. Kontaveitil oli omakorda kasutada murdepall, aga Sorribes Tormo päästab selle.
0:1. Hispaanlanna alustab teist setti murdega, Kontaveit sai vaid ühe punkti oma geimis.
Veidike avaseti statistikat:
6:2. Käes! Kontaveit lõpetab seti tugeva eestkäe löögiga!
40:15. Kontaveitil kasutada kaks murde- ja ühtlasi settpalli.
5:2. Sorribes Tormo saabki servimurde kätte.
30:40. Hispaanlanna on saanud mängu paremini käima ning tal on kasutada esimene murdepall.
5:1. Sorribes Tormo päästis kaks settpalli ja saab esimese geimivõidu kätte.
40:40. Kontaveitil oli juba üks settpall kasutada, aga selel hispaanlanna tõrjus.
30:15. Kontaveit on kahe punkti kaugusel seti võidust.
5:0. Kontaveit loovutab vastasele vaid ühe punkti! Eestlanna geimi kaugusel avaseti võidust.
30:0. Sorribes Tormo tõrjub servi taha auti.
4:0! Kontaveit murrab hispaanlanna pallingu nulliga! Sorribes Tormo mängust õhkab ebakindlust.
40:0. Kontaveitil kasutada kolm murdepalli!
3:0. Kontaveit servib jätkuvalt võimsalt ja saab geimi kindlalt kätte.
30:0. Hispaanlanna eksib servi vastuvõtul.
2:0. Olemas! Kontaveit võitis viis punkti järjest ja saab kiirelt servimurde kätte.
40:40. Kontaveit on 0:40 kaotusseisust võitnud kolm punkti järjest.
1:0. Hea algus! Eestlanna ei loovuta oma pallingugeimis punktigi.
Kohtumine on alanud! Kontaveit juhib avageimis 30:0.
Mängijad on jõudnud väljakule ja alustanud soojendusega. Ühtlasi asub servima eestlanna.
Seega on õige pea algamas Kontaveiti ja Sorribes Tormo vaheline kohtumine!
Läbi! Pavic/Soares võitsid teise seti 7:5 ning kogu matši Bambridge/McLahlani vastu 7:6 (4), 7:5.
Meeste paarismängus on käimas teine sett. Esimese võitsid Pavic/Soares 7:6 (4), teises on seis tasa 3:3.
Meeste paarismäng on käimas, mis tähendab, et hea õnne korral võib Kontaveiti ja Sorribes Tormo matš alata juba kuskil tunni aja pärast.
Jätkuvalt pole meeste paarismäng Pavic/Soares - Bambridge/McLahlan, mis on 7. väljaku esimene vastasseis, alanud.
Tervist, tennisesõbrad! Kui algselt pidi Kontaveiti kohtumine algama kella 3 ja 4 vahel, siis nii varakult ikkagi mänguga algust ei tehta. Nimelt on vihma tõttu kohtumised edasi lükatud ja seega pole veel alanud 7. väljaku esimene mängki. Praeguse prognoosi kohaselt võivad Kontaveit ja Sorribes Tormo platsile pääseda 6 ja 7 vahel.