BLOGI NEW YORGIST | Super! Kaia Kanepi edutee US Openil jätkus, ees mäng Serena Williamsiga

(271)
Kaia Kanepi pääses US Openil 16 parema hulka
Kaia Kanepi pääses US Openil 16 parema hulkaFoto: Carolyn Kaster, AP/Scanpix

Tennise US Openi viienda võistluspäeva suur ootus oli eestlaste jaoks Kaia Kanepi (WTA 44.), kes naisüksikmängu 3. ringis kohtus Eesti juurtega rootslanna Rebecca Petersoniga (WTA 61.).

Kanepi võitis vastasseisu 6:3, 7:6(3) ja pääses neljandat korda US Openi üksikmänguturniiril 16 parema hulka. Varasemalt on ta seda suutnud 2010, 2014 ja 2017.

Esimene sett kulges Kanepi jaoks sarnaselt teise ringi mänguga. Vastane alustas servimist ja Kanepi kohe murdis. Seejärel hoidis Kaia kõik enda servigeimid ära ning jõudis eduseisu 5:3. Avaseti üheksas servigeim läks viieks-kuueks minutiks pausile, kuna vihma pisut tibas ja väljak läks libedaks. Jätkati seisult 40-40 ning Kanepil õnnestus murda ja võita sett 6:3.

Teise seti algus oli murdmiste ahel. Kuus geimi järjest ei suudetud servi hoida. Alles seisul 3:3 sai Kanepi pallingu hoitud. Sealt edasi enam murdeid ei tulnud, kuigi murdepalle jagus. Eduseisul 6:5 oli Kaial ka matšpall, aga vastane pareeris. Teine sett läks kiiresse lõppmängu. Seda domineeris Kanepi, ehkki korraks tekkis ka temal ärev hetk. Eduseisul 5-0 sai vastane kolm punkti järjest ning neljaski polnud kaugel. Õnneks ikkagi pall joonel ja see tõi vabanemise. Kiire lõppmäng 7-3, kohtumine lõppes teiselt matšpallilt.

Ülipingeline teine sett kestis üks tund ja 21 minutit, mäng kokku minuti vähem kui kaks tundi.

Kanepi neljanda ringi vastane on US Openi kuuekordne võitja Serena Williams, kes alistas kolmandas ringis oma vanema õe Venuse 6:1, 6:2. Kohtumine sai läbi ühe tunni ja 11 minutiga. Kanepi ja Serena Williams on varasemalt kohtunud neli korda, seni pole eestlanna ühtegi setti kätte saanud. Pühapäeval on uus võimalus.

Eelinfo:

Kanepi ja Peterson varasemalt omavahel mänginud pole. "Infot võib mõlemal poolel olla palju, aga kui ei ole ise konkreetselt tunnetanud vastase mängu, siis täielikku ülevaadet olla ei saa. Eks ma üldjoontes ikka tean, kuidas ta mängib. Tähtis on eelkõige mängida oma mängu. Kumb seda suudab, see enamasti õnnestub," andis Kanepi vihje, et enda tahte pealesurumine saab olema määrav.

* Kanepi omab mängudes Rootsi tennisistidega üldskoori 11-2 ;
* Kanepi Suure slämmi turniiride üksikmängu 3. ringi kohtumiste üldskoor 7-5 ;
* US Openi ee võitis Kanepi WTA turniiride põhitabelis viimati kaks mängu järjest tänavu jaanuaris Austraalia lahtistel meistrivõistlustel ;
* US Openi esimese kahe ringi jooksul on Kanepi saanud naistest protsentuaalselt kõige rohkem punkte teiselt servilt (64%).

* Peterson sai avaringis karjääri esimese võidu edetabeli TOP30 mängija üle, alistades maailma 28. reketi Anastassia Pavljutšenkova ;
* Kanepi alistamine ja 16 hulka jõudmine tähendaks Rootsi naistennisistide viimase paarikümne aasta parimat tulemust US Openil ;
* Mullusel US Openil jõudis esimest korda üksikmängu põhitabelisse ;
* Aastaga tõusnud WTA reitingus 196. kohalt esisaja keskele 61. kohale.

KAIA KANEPI - REBECCA PETERSON
Ivar Jurtšenko: Kaia kiired kommentaarid pärast mängu : "Olen õnnelik, et mäng ei läinud kolmandasse setti. Ja olen mõistagi õnnelik võidu üle. Serv oli küll täpne, aga ma ei löönud seda ülemäära kõvasti. Plaan oli võimalikult palju servi sisse saada, mitte eksida.
Ivar Jurtšenko: Ja Kaia Kanepi on US Openi neljanda ringis ehk 16 parema hulgas! Kiire lõppmäng 7-3.
Ivar Jurtšenko: Kolm matšpalli.
Ivar Jurtšenko: Õnnega pooleks, aga see nii vajalik punkt tuleb. Kukkus õnneks joone peale, 6-3.
Ivar Jurtšenko: Eksib, seis 5-3.
Ivar Jurtšenko: Petersonile teine punkt järjest, ei ole kaugeltki alla andnud, 5-2.
Ivar Jurtšenko: Punkt otse servist ja Kaia kiires lõppmängus ees 5-0.
Ivar Jurtšenko: Nüüd üks ebavlev punkt vahele, aga pole hullu, 5-1.
Ivar Jurtšenko: Käis kõva kannatamine, kumb eksib. Ja eksis Peterson, 4-0.
Ivar Jurtšenko: Kaia võtab vastase servil hea survega kaks punkti järjest ning seis 3-0.
Ivar Jurtšenko: Sel aastal WTA turniiridel kiired lõppmängud Kaial 0/3, vastasel 2/3.
Ivar Jurtšenko: Kaia alustab ja saab otse servist punkti.
Ivar Jurtšenko: Ja Peterson päästab servigeimi, seis 6:6. Kiire lõppmäng.
Ivar Jurtšenko: Suurepärane esimene serv ning Petersonil edu sees.
Ivar Jurtšenko: Hea vastuvõtt ja Peterson ei saa palli väljakule, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Kaia lööb võrku, Petersonil edu sees.
Ivar Jurtšenko: Läheb pikaks, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Matšpall. Kaia surve pani vastase eksima.
Ivar Jurtšenko: Kaia ei saa vastuvõtuga hakkama, ei taba hästi palli.
Ivar Jurtšenko: Peterson eksib veel, 15-30.
Ivar Jurtšenko: Eksib lendpalli mängimisel, 15-15.
Ivar Jurtšenko: Ebavlev punkti oli, aga Peterson sai selle kätte, 15-0.
Ivar Jurtšenko: Nüüd on Peterson surve alla. Kuidas toime tuleb?
Ivar Jurtšenko: Geim käes! Kanepi juhib teises setis 6:5. Äärmiselt tasavägine sett. Mängitud juba üle ühe tunni.
Ivar Jurtšenko: Sundis vastase eksima, edu sees.
Ivar Jurtšenko: Ilus! Jooksutas platsi puhtaks ja siis lõikas tühja kohe peale, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Esimese Kaia kindlalt neutraliseerib.
Ivar Jurtšenko: Ja jälle eksimus. Väga ebakindel enda servigeim, kahjuks. Vastasel kaks murdepalli.
Ivar Jurtšenko: Esimene topeltviga Kaial, 15-30.
Ivar Jurtšenko: Eksimus, tagakäsi meetri jagu pikaks, 15-15.
Ivar Jurtšenko: Nurka punktiks. Kaia servigeim, 15-0.
Ivar Jurtšenko: Riskis ja lõikas näppu. Kaia sai kätte väga raske servi, aga stopp välja ei tulnud. Seis tasa 5:5.
Ivar Jurtšenko: Kaia eksib, 40-30.
Ivar Jurtšenko: Topeltviga, 30-30.
Ivar Jurtšenko: Jooksutas Kanepi ära, 30-15.
Ivar Jurtšenko: Peterson napilt väljaku kõrvale, 15-15.
Ivar Jurtšenko: Kaia annab praegu hea võimaluse käest, 15-0.
Ivar Jurtšenko: Petersoni serv.
Ivar Jurtšenko: Mängitud pisut üle pooleteise tunni.
Ivar Jurtšenko: Ja saab vollega punkti kätte! Kaia juhib 5:4.
Ivar Jurtšenko: Seda servigeimi ei tohi ära anda, 40-30.
Ivar Jurtšenko: Läheb pikaks, 30-30.
Ivar Jurtšenko: Kaia eksimus, pall võrku, 30-15.
Ivar Jurtšenko: Kaia surve, Peterson eksib, 30-0.
Ivar Jurtšenko: Võttis vastuliikumise pealt vastase kinni, 15-0.
Ivar Jurtšenko: Ja serviässaga lõpetab, seis 4:4.
Ivar Jurtšenko: Küll kukkus kaks korda Kanepil pall kenasti joonele, aga Peterson seisis ära, 40-15.
Ivar Jurtšenko: Topeltviga, 30-15.
Ivar Jurtšenko: Punkt otse servist, 30-0.
Ivar Jurtšenko: Peterson alustab hästi, Kanepi ei jõudnud nurka, 15-0.
Ivar Jurtšenko: Petersoni palling.
Ivar Jurtšenko: Ja esimene servigeim teises setis käes, Kaia ees 4:3.
Ivar Jurtšenko: Kõik sujub, 40-15.
Ivar Jurtšenko: Kui kahju, plats tühi, aga kukub joone kõrvale, 30-15.
Ivar Jurtšenko: Fantastiline äralöök! Neid ei ole võimalik kätte saada, 30-0.
Ivar Jurtšenko: Kaial rusikas püsti, emotsionaalne punkt, 15-0.
Ivar Jurtšenko: Kuues geim teises setis ja kuues murdmine. Kes suudab korra oma servigeimi kätte saada, see vist seti võidab. Seis 3:3.
Ivar Jurtšenko: Stopp läks pikaks ja vastasele kerge saak, 30-40.
Ivar Jurtšenko: Raske punkt Kaiale! Kaks murdepalli.
Ivar Jurtšenko: Kaia lööb teravalt, aga võrku, 15-30.
Ivar Jurtšenko: Teine sundimata viga järjest, 0-30.
Ivar Jurtšenko: Petersoni serv, esimene punkt Kaiale, 0-15.
Ivar Jurtšenko: Jälle murdmine. Ei saa kuidagi oma servi kätte. Peterson murdega peal 3:2.
Ivar Jurtšenko: Peterson surus tagakäe alla ja lõpuni välja, vastasel murdepall.
Ivar Jurtšenko: Pikk punkt ja Kaia jääb peale, 30-30.
Ivar Jurtšenko: Punkt otse servist, 15-30.
Ivar Jurtšenko: Kanepi on pannud käiku juurde. Löögid on teravamad. Aga oma servil ikkagi 0-30 taga.
Ivar Jurtšenko: Ja käes see maratongeim! Mõlemad on murdnud mõlemad vastase pallingugeimid selles setis. Seis 2:2.
Ivar Jurtšenko: Oivaline vastuvõtt Kaialt! Murdepall.
Ivar Jurtšenko: Kaia võttis kotkasilma, aga ei aidanud, paar millimeetrit joone kõrval väljas. Petersonil edu sees.
Ivar Jurtšenko: Peterson nüüd pisut libastus ja uuesti tasa 40-40.
Ivar Jurtšenko: Milline äralöök! See oli praegu meeste pomm, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Petersonil edu sees.
Ivar Jurtšenko: Peterson mängib julgelt ja leiab nurga üles, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Petersoni eksimus, jälle murdepall.
Ivar Jurtšenko: Hea surve Kaialt, vastane eksis, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Punkt otse servist ja edu sees.
Ivar Jurtšenko: Millise palli praegu Peterson lööb! Tasa 40-40.
Ivar Jurtšenko: Peterson lööb pikaks, Kaial murdepall.
Ivar Jurtšenko: Kaks võimsat eeskäelööki ja tasa 30-30.
Ivar Jurtšenko: Peterson lööb pikaks, 15-15.
Ivar Jurtšenko: Kanepi eksib, 15-0.
Ivar Jurtšenko: Mäng ikkagi jätkub.
Ivar Jurtšenko: Kaia igatahes väljakult lahkub, küll aga Peterson jääb.
Ivar Jurtšenko: Vastane on teises setis saanud Kanepi rohkem liikuma.
Ivar Jurtšenko: Vihmavarjud väljas ja karta on, et tuleb veel üks paus.
Ivar Jurtšenko: Tundub, et see veidike libe väljak praegu häirib ka Kanepit. Kui vähegi on libisemise ohtu, siis ta pallile järgi ei lähe.
Ivar Jurtšenko: Jälle on selline seis, et õhus on mängu katkestamine.
Ivar Jurtšenko: Pukikohtunik käis jälle väljakut kontrollimas ja väljaku valged piirjooned kuivatatakse üle.
Ivar Jurtšenko: Kaia teine servigeim järjest vastase saagiks. Peterson murdega peal 2:1.
Ivar Jurtšenko: Ja pikad punktid kipuvad minema Petersonile, vastasel murdepall.
Ivar Jurtšenko: Kaia survestas kogu aeg eeskäe alla, aga lõpuks eksis, uuesti 40-40.
Ivar Jurtšenko: Punkt otse servist, edu sees.
Ivar Jurtšenko: Ei saa Kaia oma servigeimi lihtsalt kätte, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Seis 40-30.
Ivar Jurtšenko: Raske palli päästis Kaia, 40-15.
Ivar Jurtšenko: Püüdmatu eeskäsi ja Kaia peal 30-15.
Ivar Jurtšenko: Kaia servil 15-15.
Ivar Jurtšenko: Hästi! Kohe murrab tagasi ja seis 1:1.
Ivar Jurtšenko: Kaia ise hiilgab tagakäe löögiga ja murdepall number kolm.
Ivar Jurtšenko: Suurepäraselt survestas praegu Kaia tagakäe alla, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Uuesti murdepall.
Ivar Jurtšenko: Ei saa kätte. Midagi valesti ei teinu, aga Peterson mängis paremini, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Ja eksib veel korra ning Kaial murdepall.
Ivar Jurtšenko: Peterson ise eksib, 30-30.
Ivar Jurtšenko: Hea vastuvõtt Kaialt, 30-15.
Ivar Jurtšenko: Kaia eksib, 30-0.
Ivar Jurtšenko: Peterson võidab pika ja võitlusliku punkti. Eesti rootslannas on sisu, 15-0.
Ivar Jurtšenko: Peterson murrab esimest korda ja läheb teist setti juhtima 1:0.
Ivar Jurtšenko: Hea teine serv ja kohe võimas eeskäsi otsa, 30-40.
Ivar Jurtšenko: Ja kohtumise esimesed murdepallid vastasel, 15-40.
Ivar Jurtšenko: Kaia lööb võrku joostes tühjast väljakust mööda, 15-30.
Ivar Jurtšenko: Peterson napilt välja, 15-15.
Ivar Jurtšenko: Teine sett algas Kanepi serviga. Kaia eksib, 0-15.
Ivar Jurtšenko: Avasett kestis 38 minutit, vihmapaus on sealt juba maha arvatud.
Ivar Jurtšenko: Ja pall joonel ning Kaial esimene sett käes 6:3!
Ivar Jurtšenko: Peterson lööb nurgast grammi mööda, kolmas setpall Kanepil.
Ivar Jurtšenko: Kanepi lööb pikaks, vastane pani ta hästi liikuma, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Paus oli siis 5-6 minutit. Peterson eksib ja setpall number kaks.
Ivar Jurtšenko: Ja kohe läheb ka mänguks, Petersoni serv, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Tulevad juba tagasi!
Ivar Jurtšenko: Kui tuleb täpsemat teavet, annan kohe teada. Suurt sadu igatahes pole, aga mängijad juhatati praegu väljakult ära.
Ivar Jurtšenko: Ja tulebki teade, et mäng jääb hetkel katki.
Ivar Jurtšenko: Kaia vahetab puhkepausil reketi käepideme paela ära.
Ivar Jurtšenko: Seis avasetis 5:3 Kanepi kasuks. Petersoni servil 40-40.
Ivar Jurtšenko: Ja tehaksegi mänguseisak. Pukikohtunik läheb olukorda hindama.
Ivar Jurtšenko: Punkt vastasele ja Kanepi näitab, et ei saa mängida, väljak on läinud libedaks.
Ivar Jurtšenko: Kanepil setpall!
Ivar Jurtšenko: Võimas eeskäsi, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Tuleb, tuleb, 40-30.
Ivar Jurtšenko: Milline stopp!!! Filigraanne, 40-15.
Ivar Jurtšenko: Punkt otse servist, 40-0.
Ivar Jurtšenko: Kaia läheb kõrge põrkega palli punktiks lööma, aga eksib, 30-0.
Ivar Jurtšenko: Päris teravalt on Peterson võimeline lööma teist servi, ei ole üldse lihtne, 15-0.
Ivar Jurtšenko: Ja üks eksimus veel Petersonilt ning 5:3 edunumbrid avasetis.
Ivar Jurtšenko: Kaia surve toob vastase eksimuse, 40-30.
Ivar Jurtšenko: Punkt otse servist, 30-30.
Ivar Jurtšenko: Kaia eksib, 15-30.
Ivar Jurtšenko: Nüüd omakorda rünab teist servi edukalt, 15-15.
Ivar Jurtšenko: Kaia servigeim, vastane eksib teise servi vastuvõtul, 15-0.
Ivar Jurtšenko: Kaia esimene serv 16/16 ja esimeselt servilt võidetud punktid 12/16. Võimas statistika.
Ivar Jurtšenko: Serviäss ja geim Petersonile. Kaia murdega peal 4:3.
Ivar Jurtšenko: Kaial oli õnne, tripsuga üle võrgu, 40-15.
Ivar Jurtšenko: Jälle head teravad ja täpsed löögid vastaselt, 40-0.
Ivar Jurtšenko: Peterson kannatab pika pallivahetuse ära ja saab ilusa punkti, 15-0.
Ivar Jurtšenko: Veel otse servist ja geim kuivalt käes, seis 4:2. Kaia serv on täna olnud priima.
Ivar Jurtšenko: Pikk pallivahetus, mille peatab Petersoni löök võrku, 30-0.
Ivar Jurtšenko: Kaia servil Petersoni löök vahelduseks pikaks ka, 15-0.
Ivar Jurtšenko: Pahasti kukuvad vastase pallid praegu tagajoone peale ja sealt on neid omakorda ebamugav lüüa.
Ivar Jurtšenko: Peterson saab raskest seisust neli punkti järjest ja geimi kätte. Kaia murdega peal 3:2.
Ivar Jurtšenko: Jälle tuli pall kuidagi ebamugavalt külje alla, Petersonil edu sees.
Ivar Jurtšenko: Kui hea teine serv praegu Petersonilt, tuleb kiita, 40-40.
Ivar Jurtšenko: Pikk pallivahetus ja Kaia lööb küljele välja, 30-40.
Ivar Jurtšenko: Kaks murdepalli Kaial, 15-40.
Ivar Jurtšenko: Uhh, nüüd oli õnne. Tugevast võrgutripsust üle ja Peterson isegi ei ürita, 15-30.
Ivar Jurtšenko: Kanepi vastuvõtt napilt pikaks, 15-15.
Ivar Jurtšenko: Vajalik punkt käes ja edu 3:1.
Ivar Jurtšenko: Nüüd eksib, pall kukkus ebamugavalt tagajoonele ja sealt ei olnud mugav lüüa, 40-30.
Ivar Jurtšenko: Kaia juhib 40-15.
Ivar Jurtšenko: Kanepi mängib kvaliteetsemalt kui teises kohtumises, rõõm tõdeda, 30-0.
Ivar Jurtšenko: Kaia palling. Kenasti tegi stoppi võrgu taha, 15-0.
Ivar Jurtšenko: Kanepi lööb pikaks ning seis 2:1. Kaia alustas mängu sarnaselt teisele ringile kui suutis samuti kohe vastase esimese servigeimi murda.
Ivar Jurtšenko: Topeltviga, 40-15.
Ivar Jurtšenko: Petersoni servil 30-0.
Ivar Jurtšenko: Peterson pikaks ja Kaia murdega peal 2:0.
Ivar Jurtšenko: Nüüd tuli paha eksimus võrgus, 40-30.
Ivar Jurtšenko: Suurepärane! Võimas serv ja sealt kohe rünnak otsa, 40-15.
Ivar Jurtšenko: Peterson auti, 30-15.
Ivar Jurtšenko: Kanepi servil seis 15-15.
Ivar Jurtšenko: Geim murtud! Kaks korda oli Petersonil õnne, pall tuli tripsust üle, aga Kaia surve oli lõpuks liiast. Seis 1:0.
Ivar Jurtšenko: Punkt otse servist, 30-40. Üks murdepall Kaial veel.
Ivar Jurtšenko: Tühi väljak ees, aga Peterson lööb pikaks, 15-40.
Ivar Jurtšenko: Väga pikk punkt ja Kaiale, 15-30.
Ivar Jurtšenko: Punkt otse servist, 15-15.
Ivar Jurtšenko: Peterson eksis, 0-15.
Ivar Jurtšenko: Läheb mänguks!
Ivar Jurtšenko: Üks minut soojenduse lõpuni teatas pukikohtunik.
Ivar Jurtšenko: Tuletan siis veelkord meelde, et Kanepi ja Peterson, kelle mõlemad vanemad on eestlased ja treeneriks on isa Mart Peterson, varasemalt omavahel kohtunud pole.
Ivar Jurtšenko: Umbes viis minutit kohtumise alguseni.
Ivar Jurtšenko: Kaia on tumedas, nagu juba traditsiooniks saanud. Loosi võitis Peterson ja tema sooviks oli servima hakata.
Ivar Jurtšenko: Ja mängijad tulevad! Rebecca Peterson kõigepealt ning siis Kaia Kanepi!
Ivar Jurtšenko: Õhusooja hetkel 24 kraadi ja taevas täiesti pilves. Tundub, et ikka ei ole veel otsust langetatud, kas lubada mängijad areenile või on väljak pisut libe.
Ivar Jurtšenko: Nii. Kohtunikud käivad väljakut kontrollimas, kas on kuiv ja kõlbulik mängu alustamiseks.
Ivar Jurtšenko: Kui Kaia üksikmängu teise ringi järel ütles, et tuul tegi äralöökide sooritamise märksa keerulisemaks, siis täna väljakukatlas tuult väga ei tunnetanud. Endiselt oodatakse mängijaid areenile. Pole tulnud teadet, et mäng lükkuks.
Ivar Jurtšenko: Tundub, et mängijaid ikkagi oodatakse väljakule ja kohtumise alguse edasilükkamist plaanis pole.
Ivar Jurtšenko: Ai, ai. Väljas tibutab ja juba kergelt kuivatatakse väljakut. Kas tuleb hoopis vihmapaus?
Ivar Jurtšenko: Mullu pärast pikalt vigastuspausilt tagasitulekut on Kaia üksikmängud US Openi põhitabelis 6-1. Mullu 4-1, kaotas veerandfinaalis hilisemale finalistile Madison Keys´ile 3:6, 3:6. Tänavu mängud 2-0.
Ivar Jurtšenko: Mängijad ei ole veel areenile saabunud, pealtvaatajad vaikselt kogunevad.
Ivar Jurtšenko: Õige pea 17. väljakul vastasseis Kaia Kanepi - Rebecca Peterson.
Ivar Jurtšenko: Basilashvili võitis kiire lõppmängu 7-4 ja kogu kohtumise 6:3, 6:4, 1:6, 7:6.
Ivar Jurtšenko: Basilashvili kahe punkti kaugusel võidust, 5-3.
Ivar Jurtšenko: Basilashvili ja Pella neljas sett läks kiiresse lõppmängu.
Ivar Jurtšenko: Kaia sõnas eile pärast paarismängu, et seoses tänase üksikmänguga närvi sees pole. Aga ei välistanud, et võib tulla. Samas uskus, et teise ringi mänguga sai palju pingeid maha. Oli kohustus võita. Täna võiks ja peaks mentaalselt lihtsam olema.
Ivar Jurtšenko: Grusiin juhib settidega 2-1 ja on neljandas setis peal 6:5. Aga murret ei ole, Pella servigeim tulekul.
Ivar Jurtšenko: Basilashvili ja Pella neljandas setis 4:4.
Ivar Jurtšenko: Williamsite omavahelised kohtumised US Openil on Serena kasuks 3-2. Slämmil mängiti viimati mullu jaanuaris Australian Openil ja Serena võitis 6:4, 6:4. Venus viskas pressikonverentsi selle üle nalja: "Seekord tuleb aus võistlus, Austraalias olin üksi kahe vastu." Nagu tagantjärele selgus oli Serena toona esimest kuud lapseootel. Ta sünnitas mullu 1. septembril ehk homme saab aasta.
Ivar Jurtšenko: Serena ja Venus Williamsi vaheline duell algab Eesti aja järgi kell 2 öösel, mõistagi peaväljakul Arthur Ashe Stadiumil. Õed mängivad profiturniiridel omavahel 30. korda, seni on võitudega 17-12 peal Serena.
Ivar Jurtšenko: Tuleb veel varuda kannatust! Basilashvili ja Pella kohtumine läks neljandasse setti. Argentiinlane sai kolmandas oma 6:1. Ilma õnneks peab.
Ivar Jurtšenko: Basilashvili võitis teise seti 6:4 ja juhib nüüd Pella vastu 2-0. Seega võiks Kanepi mäng Eesti aja järgi alata kõige varem kella 23 paiku.
Ivar Jurtšenko: Läti esindaja on naisüksikmängus 16 hulgas olemas. Anastasija Sevastova alistas 4:6, 6:1, 6:2 Venemaa tennisisti Jekaterina Makarova. https://twitter.com/usopen/status/1035582607357034496
Ivar Jurtšenko: 17. väljaku meeste üksikmängu esimene sett. Rahvas tahaks näha midagi põnevamat?
Ivar Jurtšenko: Kergelt tibab väljas, aga see ei ole veel sadu, mis segaks mängimist. Ent taevas läheb üha tumedamaks. 17. väljaku meeste üksikmängus on esimene sett läbi, Basilashvili asus Pella vastu juhtima. Sett 6:3.
Ivar Jurtšenko: Kahel peaväljakul lükatakse katused kinni. Ilma hakkab vihmale kiskuma.
Ivar Jurtšenko: Tänane ilm on hoopis midagi muud kui varasematel päevadel. Taevas pilves ja soojakraade 25 ümber. Ideaalne sportimise ilm, loodetavasti jäävad taevaluugid suletuks.
Ivar Jurtšenko: Enne Kanepi ja Petersoni kohtumist on veel üks meeste üksikmäng.
Ivar Jurtšenko: Tere õhtust! Päeva esimene mäng USTA Billie Jean King National Tennis Centeri 17. väljakul lõppes. Ameeriklased Harrisonid alistasid meespaarismängus 10. asetusega hispaanlased Lopezid 6:2, 4:6, 6:3.
Raul Ojassaar: Tribüünid Kanepi ja Petersoni väljaku ääres on juba praegu rahvast täis!https://twitter.com/EdMcGrogan/status/1035545662040023042