Täna alustas Kontaveit üksikmänguturniiri, kus kohtus venelanna Veronika Kudermetovaga (WTA 167.) ja kaotas 4:6, 6:7(4). Matš kestis üks tund ja 40 minutit.

Venelanna võitis kolmandalt matšpallilt. Teise seti kümnendas geimis seisul 5:4 oli Kudermetoval oma servil kaks matšpalli, aga Kontaveit suutis selle kriisi ületada. Murdis hoopis esimest korda vastase servi ning viis kohtumise kiiresse lõppmängu. Seal aga pääsu polnud. Serviässad Kudermetova kasuks 6-4, üldised punktid venelannale 56-49.

See oli Kontaveiti esimene mäng pärast French Openi šokeerivat kaotust Sloane Stephensile. Äkiline treenerivahetus ei ole esialgu leevendust toonud.

Eestlanna paarismängu partneriks on 24-aastane valgevenelanna Aleksandra Sasnovitš (WTA 51.) ning nende esimese ringi vastasteks on austraallannad Jessica Moore (WTA 902.) ja Ellen Perez (WTA 240.). Ilmselt peetakse paarismäng kolmapäeval.