BLOGI | Kontaveit tuli välja raskest seisust ning jätkab New Haveni turniiri

(106)
Anett Kontaveit
Anett KontaveitFoto: Minas Panagiotakis, AFP/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 28.) alustas täna mängimist USA-s New Haveni tenniseturniiril.

Kontaveit pidi New Haveni turniiri avaringis vastamisi minema hollandlanna Kiki Bertensiga (WTA 13.), aga äsja Cincinnati turniiril triumfeerinud Bertens viimasel hetkel, kergele haigusele viidates, loobus. Tema asemel pääses Kontaveiti vastu väljakule kvalifikatsiooni õnnelik kaotaja, prantslanna Pauline Parmentier (WTA 71.), kelle Anett alistas 3:6, 6:2, 6:2.

Matš kujunes Eesti esireketi jaoks keeruliseks. Avaseti Kontaveit kaotas 3:6, juhtides 3:2. Mäng hüples üles-alla, serviga olid lood kehvad.

Ka teise seti algus oli vaevaline. Vabalt võinuks kõik sinna lõppedagi. Anetti kahes esimeses servigeimis oli vastasel kasutada kuus murdepalli, aga mitte ühtegi ei õnnestunud punktiks lüüa. Seti keskel tuli juba murre Kontaveiti poole ja sett eestlannale 6:2.

Otsustavas setis oli selgelt domineerivam pool Kontaveit, kes murdis vastase servi kolmel korral järjest. Seti numbrid taaskord 6:2, matš vältas ligemale kaks tundi.

Kõrgetasemelise New Haveni turniiri auhinnafond on 800 000 USA dollarit. Sellel osaleb viis mängijat WTA edetabeli esikümnest.

Kontaveiti esimesed matšijärgsed kommentaarid olid: "Alustasin uniselt. Ei mänginud oma parimat mängu, aga ma suutsin ikkagi oma peale suruda. Olen selle üle õnnelik. Ma uskusin endasse ja teadsin kogu aeg, et ma suudan mängu enda kasuks kallutada."

Anett Kontaveit - Pauline Parmentier
Hea töö Anett! Matši otsustav sett Kontaveitile 6:2.
Vaja võtta veel üks punkt, 40-15.
Anett 30-0 ees. Kaks punkti lahutab võidust.
Parmentier sai vahelduseks geimi kätte, seis 5:2. Anett servib matšivõidule.
Anett selgelt dikteerib ja 5:1 kolmandas setis on tõsiasi. Seda enam käest ei anna.
Tundub, et nüüd on prantslanna koost lagunenud. Anett murrab vastase servigeimi kolmandat korda järjest ja läheb ette 4:1.
Tore, et ka mõni rahulikum servigeim vahele. Seekord kuivalt ja Anett ees 3:1.
Tuli ka 40-0.
Anett pallimas ja kätte võidelnud edu 30-0.
Esimese murdepalli Parmentier pareeris, aga teist enam mitte. Kontaveit ees 2:1.
Topeltvigu prantslannal viis ja Kontaveitil neli.
Üks murdmine teise otsa, kumbki ei suuda oma servigeimi hoida. Anettil kaks murdepalli, seis 15-40.
Ja murdis kohe tagasi, seis 1:1.
No nii. Vastasel kaks murdepalli. Väga üles-alla käib see mäng.
Kontaveiti palling ja Parmentier ees 30-15.
Murdepallid seni, Kontaveit 4/8 ja vastane 3/13. Teise seti alguses ei suutnud prantslanna kuut järjestikust murdepalli realiseerida.
Ja ongi kohe murtud. Ilus algus kolmandale setile! Kontaveit ees 1:0.
Murdepall Anettil.
Anett võrdsustab 30-30.
Otsustav sett. Parmentieri servigeim kõigepealt ja prantslanna ees 30-15.
Mängitud on üks tund ja 25 minutit.
Läbi vasktorude sett käes! Teine sett Kontaveitile 6:2 ja lahing jätkub.
Edu sees Kontaveitil ehk setpall.
Kontaveit võrdsustas, 40-40.
Vastasel murdepall.
Saime rööbastesse tagasi, 30-30.
Läks teine punkt ka, 0-30.
Anett servib setivõidule. Esimene punkt läheb ära, 0-15.
Vastase servil läheb ka kõik libedalt. Anettil kaks murdepalli, seis 15-40.
Teist korda järjest Parmentier murtud ja seda setti Anett küll ära ei anna. Seis 5:2.
Seekord läks lepase reega. Kontaveit teises setis peal 4:2.
Juba 40-0.
Anett oma pallingul ees 30-0.
Nüüd piisaks setivõiduks oma servi hoidmisest.
Anett murdis ja pääses teises setis ette 3:2. Kena, kena.
Järjest loobutakse, ka Cincinnatis finaalis mänginud Simona Halep jäi eemale.
Parmentier servib ja seis 30-30.
Häst iraskelt tulnud geimivõidud peaks muserdama ka vastast. Ta on pidevalt nii lähedal, aga kätte ei saa. Võiks teha tigedaks ja ajada rütmist välja.
Anetti kahe viimase servigeimi peale on vastasel olnud kuus murdepalli. Raskemalt ei saa tulla. Hirmus kangutamine.
Uuesti edu sees ja lõpuks ka servigeim käes, seis 2:2.
Korra edu sees, aga ei tule veel teist geimi ära.
Anett on suutnud mõlemad murdepallid tagasi lüüa.
Edu väljas, vastasel murdepall.
Tasa 40-40. Hirmus raskelt tuleb.
Seis 30-30.
Kontaveit servib ja seis 15-15.
Tund mängitud.
Hoopis prantslanna võidab neli punkti järjest ja asub setti juhtima 2:1.
Ja pareerib kahjuks teise ka. Seis 40-40, kaks murdepalli läks vett vedama.
Prantslanna pareerib, 30-40.
Kaks murdepalli, Anett ees 40-15.
Kohe täiskiirusel edasi. Parmentieri pallingul Anett ees 30-15.
Anett sai kirja ka oma esimese serviässa. Tennises on see siis positiivne. Igaks juhuks.
Õite magus, ära tuli! Seis teises setis 1:1.
Jälle edu sees. Kas nüüd?
Lõpuks ometi edu sees ja võimalus servigeim kätte saada. Üle pika aja.
Aga ei tuleeeeeeeee. Uuesti tasa seis 40-40.
Ei anna veel Anett alla!
Neljas murdepall Parmentier´l.
Ka see ei lähe veel ära. Varsti tuleb palavik, fännidel.
Edu väljas ehk kolmas murdepall selles geimis vastasel.
Ja tuleb ka 40-40. Kaks murdepalli sai pareeritud.
Väga vajalik punkt, 30-40.
Mitte kuidagi... Anett taga 15-40.
Anett servib ja seis 15-15.
Parmentier on hetkel võitnud viis geimi järjest, selle oleks vaja kiiremas korras punkt panna.
Kontaveit tegi esimese seti viimases servigeimis koguni kaks topeltviga. Serviga on tõsised raskused.
Parmentier hoiab oma ära ja läheb ette 1:0.
Prantslanna peal 40-30.
Tasa seis 30-30.
Teine sett algas vastase serviga. Avasett vältas 41 minutit.
Lännu. Kohe esimeselt setpallilt ja avaseti tulemuseks 3:6. Parmentier murdis Kontaveiti servi kolm korda.
Edu väljas, vastasel setpall.
Ei saa veel i-le täppi peale, 40-40.
Anett oma servil ees 40-30.
Ei anna veel prantslannale setpalli, seis 30-30.
Kahjuks 15-30 taga.
Ega nüüd pole enam midagi põdeda. Kontaveit peaks riskeerivalt mängima.
Prantslanna sai kaks järgmist punkti endale ning on esimeses setis ees 5:3.
Seis tasa 30-30.
Parmeniteri palling, Kontaveit võttis esimese punkti endale.
Paha, paha. Läkski geim vastasele. Kontaveit murdega taga 3:4.
Ja nüüd Parmentier´l koguni murdepall.
Prantslanna punnib vastu, uuesti 40-40.
Hästi. Edu sees.
Anett võttis kolmanda punkti järjest 40-30.
Parmentier võrdsustas 40-40. Võib olla esimese seti võtmegeim.
Praegu servigeim ära anda oleks väga paha.
Teise ka. Juba palju parem.
Saab esimese punkti tagasi, 15-30.
Ai, ai. Nüüd pahasti. Anett oma servil taga 0-30.
Parmentier saab geimi kätte ja tasa 3:3.
Vastane ees 40-15.
Vastase serv ja prantslanna peal 30-0. Sai pisut hinge tõmmata ja see mõjus hästi.
Esimese servi õnnestumise protsent on Anettil tõusnud 56 peale. Parmentier löönud kaks ässa, Kontaveit mitte ühtegi.
Geim kuivalt võetud, kõik neli punkti Kontaveitile. Kaotusseisust 0:2 on saanud eduseis 3:2.
Kontaveit oma servil ees 30-0.
Nüüd on aeg hakata auru välja laskma.
Ampsti! Tagasi murtud ja seis 2:2.
Kaks murdepalli Anettil, seis 40-15.
Läks edasi. Parmentier servib ja Kontaveit ees 30-15.
Seni serv ei toimi, esimese servi õnnestumise protsent Anettil vaid 50. Aga hea, et topeltvigu pole sisse tulnud. Kui riskeerivalt ta teist servi muidugi lööb...
Hästi. Esimene geim käes, väga keerulisest seisust välja tulles. Ehk sai nüüd natuke pingeid maha. Seis 1:2.
Kolmas punkt järjest Anettile ja edu sees.
Teine ka olemas, 40-40.
Uhh. Esimese saab Kontaveit kätte 30-40.
Seis 15-40 ja prantslannal kaks murdepalli.
Algus on väga keeruline Anetti jaoks. Jälle oma servil taga 15-30.
Parmenteir suutis raskustega, aga ikkagi servi hoida. Kontaveit avasetis taga 0:2.
Ka teise murdepalli suudab prantslanna neutraliseerida.
Teine murdepall.
Esimese murdepalli pealt kohe geimi tagasi ei saa.
Omakorda murdepall Kontaveitil.
Parmentier servib ja seis tasa 30-30.
Ja läkski kohe esimeselt murdepallilt geim minema, Kontaveit murdega taga 0:1.
Mäng läks käima. Kontaveit alustas servimist ja oma pallingul kohe raskustes. Taga 30-40.
32-aastane Parmentier on võitnud karjääri jooksul kolm WTA tiitilit, parimaks tulemuseks Suurel slämmil 2014. aasta neljas ring French Openil.
Vastaseks Pauline Parmentier, kes maailma reitingus hetkel 71. kohal. Tema kõrgeim koht (40.) jääb kümne aasta tagusesse aega.
Tere õhtust. Anett Kontaveit alustab loetud minutite pärast New Haveni turniiri.