BLOGI | Kolm matšpalli päästnud Kanepi alustas US Openit väga raske võiduga, Kontaveit alistas maailma 83. reketi kõigest 55 minutiga

(178)
Anett KontaveitFoto: AP/SCANPIX

Täna algab tenniseaasta viimane suure slämmi turniir ka Eesti tennisistide jaoks: esimeses ringis olid võistlustules ja said võidurõõmu maitsta nii Anett Kontaveit (WTA 21.) kui Kaia Kanepi (WTA 82.).

Kontaveit läks vastamisi hispaanlanna Sara Sorribes Tormoga (WTA 83.), keda ta aasta alguses Austraalia lahtiste avaringis oli võitnud. Kindel võit tuli ka täna ning eestlanna vajas 6:1, 6:1 võidu vormistamiseks vaid 55 minutit. Kontaveit lõi kaks ässa, tegi kaks topeltviga ning realiseeris seitsmest murdepallist viis. Matši üldpunktid jäid eestlanna kasuks lausa 55:26.

Kanepi kohtus avaringis sakslanna Tatjana Mariaga (WTA 79.) ning pidas tõelise põnevuskohtumise, kus pidi päästma ka kolm matšpalli. Lõpuks eestlannale kaks tundi ja 37 minutit kestnud kohtumises võit 5:7, 7:6 (4), 6:3.

Avasetis hoidsid mõlemad tennisistid oma pallingut kindlalt kuni seisuni 6:5. Siis jõudis sakslanna alles mängu esimese murdepallini ja suutis selle kohe ka realiseerida. Avasett talle 7:5.

Teises setis oli Kanepi kaotuse äärel, kuid päästis 3:5 seisul oma pallingul kolm matšpalli, murdis kohe vastase pallingu otsa ja viis lõpuks seti kiiresse lõppmängu. Seal andis eestlanna küll 4:0 algedu käest, kuid kolm viimast punkti kuulusid jälle talle - kiire lõppmäng 7:4 ja kogu sett 7:6 Kanepile.

Otsustavas setis pääses Kanepi 3:1 ette, kaotas siis kohe oma pallingugeimi, kuid tegi teise ja otsustava murde kaheksandas geimis. Lõpuks sett eestlannale 6:3.

Kanepi lõi viis ässa, tegi neli topeltviga ja realiseeris 11-st murdepallist neli. 11 ässa löönud Maria sai vaid neli murdevõimalust, kuid suutis need kõik ära kasutada.

Kaia Kanepi - Tatjana Maria
Raimo: Oi, kuidas oleks tahtnud seda mängu näha. Kaia on super!
Kanepi pidas tõelise põnevuskohtumise, kus pidi päästma ka kolm matšpalli. Lõpuks eestlannale kaks tundi ja 37 minutit kestnud kohtumises võit 5:7, 7:6 (4), 6:3.
Sirje: Saate Anetiga rinda pista ka suurel turniiril!?
Kõik! Kanepi võidab otsustava seti 6:3!
Kanepil matšpall!
Tasa 30:30.
Kanepi jääb oma pallingul 15:0 eduseisust taha 15:30.
Kanepi murrab ja juhib 5:3!
4:3. Kanepi hoiab pallingut.
3:3. Maria hoiab pallingut.
MÄNG LÄBI! Kontaveit - Sorribes Tormo 6:1, 6:1. Eestlanna murrab teises setis kolmas kord ja võidab US Openi avaringi matši kõigest 55 minutiga.
Kontaveit - Sorribes Tormo 6:1, 5:1. Servigeim eestlannale.
3:2. Kahjuks murrab Maria kohe vastu.
Kontaveit - Sorribes Tormo 6:1, 4:1. Eesti esireket murdis teises setis teistkordselt hispaanlanna pallingu. Selge tasemevahe.
3:1. Kanepi murrab! Teises setis kolm matšpalli päästnud Kanepi on liikumas samuti matšivõidu suunas.
Kontaveit - Sorribes Tormo 6:1, 3:1. Eestlanna ei loovutanud oma servigeimis ühtegi punkti ja liigub kindalt võidu suunas.
Kanepi sai murdepalli, kuid Maria suutis päästa.
Kontaveit murrab ja asub teises setis hispaanlanna vastu juhtima 2:1. Eestlanna on realiseerinud senisest viiest murdepallist kolm.
2:1. Kanepi hoiab pallingut, loovutamata ühtegi punkti.
Kontaveit - Sorribes Tormo 6:1, 1:1. Eestlanna hoidis pallingut.
1:1. Kanepi vastab võimsalt ja murrab koheselt tagasi.
Kanepil seisul 40:0 kolm murdepalli!
Kontaveit - Sorribes Tormo 6:1, 0:1. Hispaanlanna hoidis teise seti alustuseks oma servigeimi.
0:1. Ai-ai! Kanepi andis otsuatava seti alustuseks oma servigeimi käest, kuigi juhtis 40:0.
Maria saab murdepalli!
Kanepi mängis kolmanda seti alguses oma pallingul 40:0 edu maha, kuid sai uuesti edu.
Anett Kontaveit võitis Sorribes Tormo vastu avaseti kõigest poole tunniga 6:1.
Kontaveit murrab teistkordselt hispaanlanna pallingu ja juhib avasetis 5:1.
Kalle Kaljula: Nüüd peab lootma, et raskest seisust välja tulek aitab Kaial enesekindlust hoida
Teine sett Kanepile 7:6, kiire lõppmäng 7:4. Eestlanna päästis seejuures seisul 3:5 kolm matšpalli.
Kanepi pääseb kiires lõppmängus 6:4 ette.
Kontaveit on samas kindel ja hoiab pallingut. Avasetis seis 4:1 eestlanna kasuks.
Kanepi kaotab kolmanda pallivahetuse järjest ja edu on sulanud 4:3-le.
Kiire lõppmäng viigis 4:4. Kanepi eksis võrgus lihtsal pallil...
Teises mängus hoiab Sorribes Tormo pallingut, Kontaveit juhib avasetis 3:1.
4:2 - Maria sai teise punkti järjest.
4:1, sakslannale esimene punkt.
Kanepi juhib kiiret lõppmängu 4:0.
Juba 3:0 Kanepile!
Kanepi pääseb kiires lõppmängus 2:0 ette.
6:6. Kanepi võidab oma servigeimi ja viib teise seti kiiresse lõppmängu.
Kontaveit hoiab pallingut ja juhib maailma 83. reketi, Sorribes Tormo vastu avasetis 3:0.
Kanepi juhib 40:30.
Kontaveit juhib Sara Sorribes Tormo vastu avasetis 2:0. Eestlanna sai kolm murdepalli ja suutis neist viimase realiseerida.
Helve Simastel: Väga tubli, Kaia
5:6. Maria hoiab pallingut. Kanepi hakkab taas servima, et mängu jääda.
Maria juhib oma pallingul 40:15.
5:5. Kanepi hoiab pallingut ja jõuab teises setis viigini.
Kanepi juhib oma servil 30:15.
Kontaveit juhib Sara Sorribes Tormo vastu avasetis 1:0. Eestlanna päästis esimeses servigeimis ka ühe murdepalli.
4:5. Kanepi murrab ja jääb teises setis mängu! Eestlanna päästis ka kolm matšpalli.
Kanepile sakslanna kolme matšpalli järel neljas murdepall!
Maria päästab murdepalli. Tõeline maratongeim.
Kanepil murdepall!
Kanepi päästis kolmanda matšpalli.
Ka Anett Kontaveidi ja Sara Sorribes Tormo matš on alanud. Eestlanna hakkas servima.
Kanepi päästab ka teise matšpalli.
Marial matšpall, Kanepi päästab!
Teine paraku samuti mitte! 40:40.
Esimene edu ei too.
Kanepil kaks murdepalli!
Kanepi juhib vastase pallingul 30:0.
3:5. Valus-valus! Maria realiseerib esimese murdepalli ja hakkab servima matši võidule!
15:40. Kaks murdepalli.
Kanepi jääb oma pallingul 0:30 taha.
Anett Kontaveidi ja Sara Sorribes Tormo matš peaks algama kell 22.20.
Teist servigeimi järjest tuli sakslannal päästa ka üks murdepall.
3:4. Maria hoiab pallingut.
Maria päästab ka selle, eestlanna lõi pika pallivahetuse lõpuks võrku.
Kanepi jõuab mängu teise murdepallini!
Kanepi viigistab rabakuga - 30:30.
Maria juhib oma servil 30:15.
Thompson võitis Sousa 6:3, 6:2, 6:4. Seega on peagi väljakule oodata ka Anett Kontaveiti!
Kas ka teises setis otsustab vaid üks murre?
3:3. Kanepi hoiab ja viigistab.
Kanepi läheb enda pallingul 30:15 juhtima.
2:3. Maria hoiab pallingut. Esimene geim täna, kus tal tuli murdepall päästa.
Maria päästab murdepalli.
Kanepi saab mängu esimese murdepalli, kui kohtumise algusest on kulunud tund ja viis minutit.
Sakslanna võidab väga pika pallivahetuse ja juhib 40:30.
Maria viigistab 30:30-le.
Kanepi pääseb vastase servil 30:0 ette.
2:2. Kanepi elas üle väikse ehmatuse ning suutis 0:30 kaotusseisust geimi võita.
Anett Kontaveidi ja Sara Sorribes Tormo matši eel peetavas meesüksikmängus Joao Sousa - Jordan Thompson on seis 3:6, 2:6, 3:3.
Kanepi pole endiselt jõudnud ühegi murdepallini, sakslanna on oma esimese ja siiani ainsa murdepalli koheselt realiseerinud (avasetis seisul 6:5).
1:2. Maria võidab seisult 30:30 kaks punkti ja hoiab pallingut.
1:1. Kanepi ei loovuta oma servil punktigi.
Kanepi pääseb oma pallingul kiirelt 40:0 ette.
0:1. Maria on ka teise seti avageimis kindel, loovutab Kanepile vaid ühe punkti ja hoiab pallingut.
Avaseti statistika:
15:30. Kanepi lööb võrku.
Kanepi kaotab avaseti 5:7! Eestlanna kinkis vastasele ootamatult kaks murdepalli ning sakslanna kasutas neist kohe esimese ära.
Kanepi jääb 0:15 taha, kuid tungib siis võrku ja viigistab ilusa rabakuga.
5:6. Maria ei loovuta punktigi. Kanepi hakkab taas servima, et avasetis mängu jääda.
Maria juhib oma pallingul 40:0.
Äralöögid hetkel Kanepi kasuks 12:11, sundimata vead 8:5, ässad 2:6 ja topeltvead 1:1.
5:5. Ka Kanepi on servil kindel.
Kanepi juhib 30:15.
Kanepi hakkab servima, et avasetis mängu jääda.
4:5. Kanepi paraku murdepallini ei jõua ja sakslanna hoiab.
Esimene tõsiselt pikk ja pingeline geim.
Maria teeb esimese topeltvea, seis 30:30.
4:4. Kanepi on samuti kindel. Mängitud 27 minutit ja pole olnud veel ühtegi murdepalli.
Juba 40:0.
Kanepi pääseb kiirelt 30:0 ette.
3:4. Taas üks kindel servigeim ja sakslanna hoiab.
Maria juhib 40:15.
3:3. Kanepi loovutas oma servil vaid ühe punkti ja lõpetas geimi mängu teise ässaga.
Maria lööb juba kolmanda ässa ja juhib 40:15.
2:3. Sakslanna on taas servil kindel ja hoiab. Ta on löönud juba viis ässa!
2:2. Kanepi hoiab. Siiani on mõlemad oma servil kindlad.
Kanepi mängib edukalt võrgus ja pääseb ette 40:30.
15:15 Kanepi servil.
1:2. Maria tuleb välja 15:30 kaotusseisust ja hoiab pallingut.
1:1. Kanepi hoiab oma servigeimi, loovutades vaid ühe punkti.
15:15 Kanepi servil. Eestlanna sai ässa, sest vastane lõi pallist mööda.
0:1. Maria hoiab esimest servigeimi kuivalt. Sakslanna lõi ka esimese ässa.
Mäng algas!
Avasetis alustab servimist Tatjana Maria.
Kanepi peaks alustama kell 20.50.
Lorenzo Sonego alistas 9. väljaku avamängus Marcel Granollersi 6:3, 6:4, 6:4. Järgnevalt siis Kaia Kanepi (WTA 82.) - Tatjana Maria (WTA 79.) kord.
Sonego juhib kolmandas setis Granollersi vastu 4:2 ja on mängu võitmas. Kanepi pääseb ehk väljakule kõige varem kell 20.45.
9. väljakul on Kanepi ja Maria matšile eelnevas kohtumises Lorenzo Sonego juhtimas Marcel Granollersi vastu 6:3, 6:4, 1:1.
Lätlanna Jelena Ostapenko alistas 6. väljaku avamatšis Aleksandra Krunici 6:3, 7:6 (9:7). Seega on jäänud Anett Kontaveidi ja Sara Sorribes Tormo matši eel seal pidada veel meesüksikmäng Joao Sousa ja Jordan Thompsoni vahel.