BLOGI | Keerulisest seisust välja tulnud Anett Kontaveit alistas maratonlahingus maailma üheksanda reketi

(135)
Anett Kontaveit ja Sloane StephensFoto: PASCAL ROSSIGNOL, Reuters/Scanpix

Anett Kontaveit (WTA 27.) alustas täna kõrgetasemelist WTA turniiri Hiinas Wuhanis, kohtudes maailma üheksanda reketi Sloane Stephensiga. Kontaveit alistas maratonlahingus ameeriklanna 4:6, 7:5, 6:4.

Kontaveit alustas kohtumist hästi, kui läks esimeses setis 3:0 juhtima. Siis sai Stephens oma mängu käima ning võitis järjest kolm geimi. Seisul 4:4 murdis ameeriklanna Kontaveiti pallingu ning võitis esimese seti lõpuks 6:4.

Teises setis jäi eestlanna raskesse seisu, kui Stephens murdis kiirelt Kontaveiti servi ja läks 4:2 ette. Sealt hakkas Kontaveiti tagasitulek. Ta murdis kahel korral ameeriklanna pallingu ja võitis seti 7:5 ning viis kohtumise otsustavasse setti.

Kolmandas setis pääses esimesena murdega ette taas Stephens, kuid üks geim hiljem murdis Kontaveit tagasi. Seisul 5:4 kaotas maailma üheksas reket oma servigeimi nulliga, mis kindlustas Kontaveitile raske võidu.

Kaks tundi ja 34 minutit kestnud kohtumises servis Kontaveit kolm ässa Stephensi ühe vastu. Topeltvigu tegid mõlemad mängijad kaks.

Järgmises ringis kohtub Kontaveit Coco Vandeweghe (WTA 49.) ja Donna Vekici (WTA 45.) vahelise kohtumise võitjaga.

Anett Kontaveit - Sloane Stephens
Kontaveiti võidunumbrid kaks tundi ja 34 minutit kestnud kohtumises on 4:6, 7:5, 6:4.
Super! Kontaveit murrab Stephensi pallingu ning ühes sellega võidab kogu kohtumise!
Kontaveitil on kasutada kolm matšpalli!
Kontaveit juhib 5:4 ning on ühe geimi kaugusel matšivõidust!
Stephens juhtis Kontaveiti geimis 40:0, aga eestlanna tõrjus kõik murdepallid ja võitis ise geimi!
Kontaveitil oli Stephensi geimis murdepall, kuid võimalust ta ära ei kasutanud. Stephens viigistas seisu.
Kontaveit võidab oma servigeimi kindlalt, loovutades Stephensile ühe punkti.
Kontaveit murrab kohe vastu ning viigistab seisu!
Stephens murrab Kontaveiti pallingu teisel katsel ning asub 3:2 setti juhtima.
Stephens hoiab oma servigeimi. Sett on viigis 2:2
Kontaveit hoiab oma servigeimi ja läheb otsustavat setti 2:1 juhtima.
Stephens võidab oma geimi nulliga ja viigistab seisu.
Kontaveit alustab kolmandat setti hästi ning hoiab oma servigeimi.
Teise seti statistika:
Kontaveit kasutab võimaluse ära ja võidab teise seti 7:5!
Kontaveitil on seisul 40:30 kasutada settpall!
Kontaveit võidab oma geimi nulliga ja asub setti 6:5 juhtima!
Stephens võidab tasavägise servigeimi ja viigistab seisu. 5:5
Kontaveit tõrjus Stephensi murdepalli ning hoidis oma geimi. Kontaveit on vaid geimi kaugusel teise seti võidust.
Stephensil on seisul 40:30 kasutada murdepall.
Super! Kontaveit murrab Stephensi servi vastu ning viigistab seisu 4:4-le.
Kontaveit võidab oma geimi nulliga ning püsib veel mängus.
Stephens võidab oma geimi kindlalt ja juhib teist setti 4:2.
Kontaveit hoiab oma geimi ja vähendab kaotusseisu. 2:3
Stephens hoiab oma geimi ja juhib juba 3:1.
Stephens murrabki Kontaveiti geimi ja asub teist setti 2:1 juhtima.
Stephensil on kasutada Kontaveiti geimis kaks murdepalli seisul 40:15.
Stephens võidab kindlalt oma geimi, loovutades Kontaveitile vaid ühe punkti.
Kontaveit alustas teist setti hästi ning võidab oma geimi. 1:0
Esimese seti statistika:
Stephen võidab oma geimi ja koos sellega esimese seti 6:4!
Stephens juhib oma geimis 30:0.
Stephens murrab Kontaveiti geimi ja asub seisul 5:4 servima setivõidu nimel.
Stephens võidab geimi ja viigistab taas seisu. 4:4
Stephens juhib oma servigeimis 40:15.
Kontaveit suudab päästa kaks murdepalli ning võidab oma geimi ja asub 4:3 juhtima.
Kontaveit tõrjub murdepalli. 40:40
Stephens on mängu sisse saanud ja tal on kasutada Kontaveiti geimis murdepall.
Stephens võidab oma servigeimi ja viigistab seisu. 3.3.
Stephens juhib oma servigemis 30:15.
Stephens murrab Kontaveiti servigeimi vastu! Eestlanna on ees 3:2.
Kontaveit juhib oma servigeimis 30:15.
Stephens võidab oma esimese geimi tänases mängus. Kontaveit ees 3:1.
Stephensi servigeimis on seis 30:30.
Kontaveit jätkab suurepärast mängu ning võidab oma geimi kindlalt. Stephensile loovutas ta vaid ühe punkti.
Stephens ei võitnud oma geimis ühtegi punkti.
Kontaveit murrab Stephensi pallingu ja asub esimest setti 2:0 juhtima!
Kontaveit suudab oma servigeimi võita!
Esimene geim on möödumas tasavägiselt. Seis on taas viigis 40:40.
Kontaveit on oma pallingugeimis ees 30:15.
Matš on alanud!
Kontaveit alustab tänases kohtumises servimisega.
Kontaveit ja Stephens on omavahel kohtunud korra. Stephens võitis tänavu French Openi kaheksandikfinaalis 6:2, 6:0.
Tervist tennisesõbrad! Viimane Kontaveiti ja Stephensi mängule eelnenud kohtumine just lõppes ning peatselt peaks algama eestlanna mäng.

ENNE MÄNGU:

Kontaveit ja Stephens on varem kohtunud vaid ühe korra ning seda selle aasta Prantsusmaa lahtiste kaheksandikfinaalis, kui eestlanna mäletatavasti totaalselt liimist lahti olla ning vaid 54 minutit kestnud mängus vastasele 2:6, 0:6 kaotas.

Kummagi tennisisti jaoks ei alanud hooaja lõpp Aasias väga edukalt: kui Kontaveit langes Tokyo turniiril teises ringis, siis Stephens piirdus samal ajal vaid ühe matšiga, jäädes alla maailma 45. reketile Donna Vekićile.

Kontaveidi jaoks on hooaja teine pool kippunud taas pigem kehvasti minema: pärast Wimbledonis kolmandasse ringi jõudmist on ta vaid ühe korra suutnud kaks mängu järjest võita.

Kihlveokontorid peavad enne kohtumist soosikuks ameeriklannat - suuremates kontorites on tema koefitsient 1,4 ümber, samal ajal kui Kontaveidi võidu korral on võimalik raha tagasi teenida umbes kolmekordselt.

Delfi Sport toob Kontaveidi matši lugejateni otseblogis.