BLOGI | Kaia Kanepi sai Prantsusmaa lahtiste avaringis kindla kaotuse

(78)
Kaia KanepiFoto: CHRISTIAN HARTMANN, Reuters/Scanpix

Kaia Kanepi (WTA 51.) jaoks jäid tänavused Prantsusmaa lahtiseid tennisemeistrivõistlused üürikeseks: 32-aastane Kanepi sai avaringis 21-aastaselt venelannalt Darja Kasatkinalt (WTA 14.) kindla 4:6, 1:6 kaotuse.

Kui avasetis suutis Kanepi vähemalt oma servi hästi hoida ning loovutas Kasatkinale vaid ühe oma pallingugeimi, siis teises setis läksid ka Kanepi servigeimid suures osas just venelannale, kes võitis lõpetuseks kuus geimi jutti.

Iseäranis kindel oli Kasatkina oma servil: kogu matši jooksul jõudis Kanepi vaid üheainsa murdepallini, mida ta paraku ära kasutada ei suutnud.

Kaia Kanepi - Darja Kasatkina
Esimese suudab Kanepi ära kaitsta, teist enam mitte. Kohtumine 6:4, 6:1 Kasatkinale.
Kolm matšpalli Kasatkinale. 0-40.
5:1. Pole midagi teha, venelanna on olnud väga kindel.
Kasatkina liigub kindla võidu poole. 40-15.
Kasatkina võidab neli punkti järjest. Kanepi eksib ning aitab venelanna juba kahe murdega 4:1 ette.
Jälle topeltviga väga valusal hetkel. 30-40.
Enda servil mängib Kanepi nüüd kaks head puntki. 30-30.
Ja selle kasutab venelanna kohe ka ära. 1:3.
Halb võrkulöök Kanepilt ning Kasatkinal on kasutada geimpall.
40-40.
Kanepi esimene murdepall kogu mängus. 30-40.
Vahelduseks läheb ka Kasatkina servigeim natuke tasavägisemalt. 30-30.
Ja Kanepi eksib taas. Kasatkina murrab ning läheb 2:1 ette.
15-40. Kaks murdepalli.
Eestlanna vastab ässaga. 15-30.
Kanepi jääb nüüd ka oma pallingul 0-30 taha. Kuus punkti järjest Kasatkinale.
Kanepi ei saa Kasatkinale vastase servigeimis kohe üldse vastu. Venelanna võtab selle nulliga ära. 1:1.
Kanepi hoiab oma servi, kuigi väikesed raskused tulid sisse. 1:0.
30-30. Kanepil topeltviga.
Kanepi alustab servimist ka teises setis.
Esimene sett Kasatkinale - 6:4. Kanepil polnud kogu seti jooksul mitte ühtegi murdepalli!
40-0. Kolm settpalli venelannale.
30-0 Kasatkinale.
Serviäss toob Kanepile geimivõidu. 4:5. Aga nüüd on vaja murda!
 Kanepi lööb Kasatkina kaugele otsajoone taha ning läheb oma servil 30-15 ette.
Venelanna teeb küll topeltvea, aga seejärel eksib ka Kanepi. 3:5 Kasatkinale.
Kasatkina on oma pallingul 40-15 ees.
Ja tuleb! Kanepi võtab neli punkti järjest ning vähendab kaotusseisu 3:4-le. Avaseti päästmiseks oleks aga vähemalt ühte murret vaja.
30-30. See geim lihtsalt tuleb ära võtta!
Kanepil on nüüd psühholoogiliselt raske hetk. 0-30.
Oma servil on Kasatkina olnud seni kindlam ning venelanna läheb selle kinnituseks kiirelt 4:2 juhtima.
Ai-ai. Topeltviga valusal hetkel ning Kasatkina läheb murdega 3:2 ette.
Esimese hoiab Kanepi ära, aga venelanna saab kohe uue.
Murdepall Kasatkinale.
Kanepi geim kisub jälle pikaks? 40-40.
Õnnetu võrkulöök lõpetab Kanepi jaoks geimi valusalt. 2:2.
Kanepi mängib vastase väga hästi sisuliselt platsilt välja, kuid eksib seejärel napilt. 40-15.
Kasatkina on oma servil pisut kindlam. 30-0 edu tuleb suhteliselt kiiresti sisse.
Tuleb ära! Kanepi suudab pika geimi lõpuks enda kasuks pöörata ning juhib 2:1.
Kanepi suurepärane löök viigistab taas seisu 40-40 peale. See geim on juba päris pikaks veninud.
Õnnetu topeltviga annab Kasatkinale murdepalli.
Taas annab Kanepi geimpalli käest. 40-40.
Kanepi saab võimaluse geim ära võtta, aga annab selle käest. 40-40.
Kasatkina saab murdepalli, aga Kanepi päästab selle. Tasa mäng.
Kanepi teeb nüüd kaks lihtviga jutti. 40-40.
Kasatkina eksib lihtsatel pallidel. Kanepi juhib oma servigeimi kiirelt 40-15.
1:1. Kasatkina hoiab oma servi samuti kindlalt.
Kasatkina läheb oma pallingugeimi 40-15 juhtima.
Esimene geim olemas! Kanepi alustab hästi ning kindel võidulöök viib ta 1:0 juhtima.
40-15. Kasatkina saab ka silma pähe.
Esimene punkt kujuneb pikaks, aga teise võidab Kanepi kiirelt. 30-0.
Mäng algas! Servimisega alustab eestlanna.
Kanepi ja Kasatkina ongi juba väljakul ning vaikselt sooja tegemas.
Nõnda - Trungelliti ja Tomići kohtumine on nüüd läbi saanud ning järgmiseks ongi platsile tulemas Kanepi ja Kasatkina!
Endine esireket Victoria Azarenka langes täna välja, jäädes üllatuslikult alla Katerina Siniakovale (WTA 57) 5:7, 5:7. https://twitter.com/rolandgarros/status/1001056470459437056
Nüüd on juba täiesti kindel, et Kanepi-Kasatkina mäng ei alga ka kell 15. Pigem alles kell 16, sest sellele matšile eelnevas mängus juhib Trungelliti hetkel Tomici vastu 6:4, 5:7, 6:4.
Kanepi matšile eelnev kohtumine veel käib. Trungelliti juhib Tomici vastu hetkel 6:4, 5:7, 3:1. Seega Kanepi-Kasatkina matš algab ehk kõige varem kell 15.
Anett Kontaveit sai avaringis tõbisena raske võidu. Mingeid pingeid eestlanna õnneks ei tunne. https://sport.delfi.ee/news/tennis/eesti/musta-hobuse-staatus-ei-suurenda-kontaveidi-pinget?id=82236165
Tere, tennisesõbrad! Täna alustab Prantsusmaa lahtiseid meistrivõistlusi Kaia Kanepi, keda ootab raske mäng maailma 14. reketi, Darja Kasatkinaga.

Enne mängu:

Omavaheliste mängude seis on 2:1 Kanepi kasuks. 2017. aasta US Openil võitis eestlanna 6:4, 6:4, tänavuse aasta alguses oli Kanepi samuti parem, võites Brisbane`is Kasatkinat 6:2, 6:2. Ainus kaotus pärineb 2015. aasta Saint Malo turniirilt, kus võitis venelanna 2:6, 6:1, 6:1.

Kanepi on senise karjääri jooksul Prantsusmaa lahtistel kahel korral veerandfinaali jõudnud - aastatel 2008 ja 2012. Neljal viimasel hooajal pole aga eestlanna enam avaringisy edasi jõudnud.

Jürgen Zopp (ATP 138.), keda ootab avamatšis ameeriklane Jack Sock (ATP 15.), täna veel väljakule ei tule.