BLOGI | Kaia Kanepi alustas Miami tippturniiri kindla võiduga

(39)
Kaia KanepiFoto. William West, AFP

Kaia Kanepi (WTA 90.) alustas kõrgetasemelist Miami tenniseturniiri kindla võiduga, alistades kvalifikatsiooni avaringis hispaanlanna Paula Badosa Giberti (WTA 130.) 6:3, 6:3.

33-aastane Kanepi murdis mõlemas setis vastase pallingu kahel korral ning jõudis matšivõiduni kõigest 65 minutiga.

Badosa Gibert suutis esimesed murdevõimalused teenida alles teise seti keskel, kui vähendas murdega kaotusseisu 3:4-le. Eestlanna võitis aga koheselt hispaanlanna pallingugeimi ja pani seejärel oma serviga mängule punkti.

Põhitabelisse pääsuks on vaja Kanepil võita veel üks vastane, kelleks on ungarlanna Timea Babos (WTA 102.), kes alistas täna Šveitsi tennisisti Stefanie Vögele (WTA 109.) 3:6, 7:5, 6:4.

Miamis mängib ka Anett Kontaveit (WTA 19.), kuid tema alustab otse põhitabelist.

Kaia Kanepi - Paula Badosa Gibert
6:3, 6:3 ja matš Kaia Kanepile! Eestlanna võitis Miami tippturniiri kvalifikatsiooni avamängu kindlalt. Põhitabelist lahutab teda veel üks võit.
62 minutit mängitud ja Kanepi servib matši võidule.
5:3. Kanepi murrab koheselt tagasi, võites vastase servigeimi kuivalt.
4:3. Hispaanlanna on ootamatult mängus tagasi - ta pääseb Kanepi servil 40:0 juhtima ja realiseerib teise murdepalli.
4:2. Ka Paula Badosa Gibert on oma servil kindel.
4:1. Kanepi hoiab oma servigeimi, loovutamata ühtegi punkti.
3:1. 21-aastane hispaanlanna hoiab oma pallingut.
3:0. Hispaanlanna suudab esmakordselt Kanepi pallingul tõsise lahingu pakkuda, kuid murdepallini ei jõua ja viimased kaks punkti kuuluvad ikka Kanepile.
2:0. Kanepi realiseerib teise murdepalli ja võidab hispaanlanna pallingugeimi!
1:0. Kanepi alustab teist setti oma servigeimi hoidmisega. Vastane pole veel jõudnud ühegi murdepallini.
6:3. Badosa Gibert suudab kolm settpalli päästa, kuid neljandat enam mitte. Avasett 30 minutiga kindlalt eestlannale.
5:3. Kanepi loovutab ühe punkti ja hoiab taas oma servigeimi kindlalt.
4:3. Hispaanlanna jääb 0:30 kaotusseisu, kuid suudab raskest seisust välja tulla ja geimi võita.
4:2. Kanepi võidab oma pallingu ja hoiab eduseisu. Siiani on eestlanna oma servigeimid veenvalt võitnud.
3:2. Gibert hoiab pallingut.
3:1. Kanepi hoiab oma servigeimi.
2:1. Kanepi saab kolm murdepalli ja suudab viimase neist realiseerida.
1:1. Kanepi loovutas oma servigeimis vaid ühe punkti ja viigistas seisu.
0:1. Avageim kuivalt hispaanlannale.
Kanepi jääb kiiresti 0:40 kaotusseisu.
Mäng algas!
Avasetis alustab servimist Paula Badosa Gibert.
Monica Niculescu on alistanud Lara Arruabarrena ligi kaks tundi kestnud lahingus 6:0, 2:6, 6:4. Seega on peatselt algamas Kanepi ja Giberti matš.
Kolmandas setis on Niculescu ja Arruabarrena matšis seis 3:3.
Arruabarrena võidab Niculescu vastu teise seti 6:2 ning mäng on viigis 1:1. Seega on juba üsna kindel, et enne kella kaheksat Kanepi matš ei alga.
Hetkel on Kanepi-Giberti matšile eelnevas mängus Monica Niculescu ja Lara Arruabarrena vahel jõutud seisuni 6:0, 2:4.
Tere, tennisesõbrad! Kaia Kanepi (WTA 90.) alustab täna õhtul kõrgetasemelist Miami tenniseturniiri, kui kohtub kvalifikatsiooni avaringis hispaanlanna Paula Badosa Gibert`ga (WTA 130.). Matš võib alata orienteeruvalt kell 19.45.