BLOGI JA TIPPHETKED | Kontaveit kaotas Mertensile kindlalt, teine sett oli ühte auku

(72)

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 20.) pidas esinduslikul Sydney turniiril täna koguni kaks kohtumist. Kõigepealt tuli lõpetada eile vihma tõttu pooleli jäänud üksikmängu esimese ringi mäng Monica Puigiga (WTA 53.) ning seejärel seisis ees lahing Elise Mertensiga (WTA 12.).

Rio de Janeiro olümpiavõitja Puigi vastu Kontaveit avaseti kaotas 2:6, ent pööras seejärel kohtumise enda kasuks 7:6, 6:1.

Kaheksandikfinaali vastane Mertens käis hommikul samuti väljakul, ent lühemat aega. Katerina Siniakova (WTA 36.) vastu tuli 4:1 eduseisult lõpuni mängida kolmas sett. Mertens sai oma tahtmise suurema vaevata 6:2.

Kontaveit jäi Mertensiga raskustesse avaseti teises pooles. Seisult 2:2 pääses belglanna ette 5:2 ja võitis avaseti 6:3. Mängu oli küll, Kontaveit ei suutnud kõige paremini realiseerida murdepalle. Teises setis seisul 1:3 Kontaveit murdus ja lõpp oli mängulises mõttes ühte auku.

Järgmisena ootab Anett Kontaveiti ees aasta esimene Suure slämmi turniiri Australian Open, avaringi vastane saab loosiga selgeks homme.

Eelinfo:

Kontaveidi ja Mertensi kahe viimase aasta omavahelised mängud on 1-1. 2017. aastal Šveitsis Bielis jäi peale eestlanna 7:5, 6:7(2), 6:1 ja 2018. aasta Zhuhai eliitturniiril Hiinas teenis kindla võidu Mertens 6:3, 6:1.

Kontaveidi ja Mertensi vahelise matši võitja läheb veerandfinaalis kokku austraallanna Ashleigh Barty'ga (WTA 15.), kes oli teises ringis parem maailma esireketist Simona Halepist 6:4, 6:4.

Anett Kontaveit - Elise Mertens
Elise Mertensile teises setis seljavõit 6:1. Matš läbi.
Mertens peal 5:1 ja pikalt seda mängu enam ei ole. Meeleolu väljakul räägib seda keelt.
Väga kiirelt ka Kontaveidi servigeim vastasele, seis 1:4. Asi tundub selge olevat.
Arvestades Austraalia lahtiste algust järgmisel nädalal, siis mine tea, äkki ongi parem kui saaks mõne puhkepäeva lisaks...
Mertens hoiab servigeimi nulliga. Kontaveit mängis väga riskeerivalt ja tundub, et liigselt enam ei põe. Kui tuleb, siis tuleb, kui mitte, mis siis ikka. Seis 1:3.
Kontaveidi enda eksimuste tõttu läheb servigeim taas käest. Taas tagaajaja osas 1:2.
Anett ei ole kaugeltki alla andnud. Murrab kohe tagasi ning seis 1:1. Siit tuleb veel lahing!
Teine sett algas kehvasti. Belglanna kohe murdis ning midagi rõõmustavat ei ole. Tuletan siinkohal meelde, et Mertens ongi pigem soosik, sest asub maailmaedetabelis kaheksa kohta kõrgemal.
Mertens teeb seisul 40:30 väga hea servi ning lõpetab esimese seti 6:3.
Kontaveit oma servi hoiab, seis 3:5. Ja nüüd on vaja vastase geim murda, muidu saab esimene sett läbi.
Anett oli pikaks veninud geimis mitmel korral murdele lähedal, aga kätte ei saanud. Mertens ees 5:2.
Mertens murrab. Belglannal oli kolm murdepalli, millest viimase realiseeris. Seis 2:4.
Kontaveidil oli vastase servigeimis neli murdepalli ja seisul 0:40 kolm järjest, aga Mertens tuli keerulisest seisust välja. Kriitilistel momentidel lõi belglanna mitu serviässa. Seis 2:3, murret ei ole.
Anett saab samuti oma servigeimi sel korral kätte ja tasa 2:2.
Mertens sai teise geimivõidu järjest ja asus juhtima 2:1.
Aga pikka pidu ei ole. Mertens murdis kohe tagasi ning seis avasetis 1:1.
Anett kohe murrab ja kena sissejuhatus on tehtud! Seis 1:0.
Kohtumine algas! Mertensi palling.
Tere taas! Anett Kontaveit ja Elise Mertens teevad väljakul sooja, et õige pea hakata selgitama, kumb pääseb Sydney turniiril veerandfinaali.