BLOGI JA TIPPHETKED | Braavo! Kontaveit võitles endale välja väga raske päeva, teine matš ootab ees

(160)

Hooaja esimesel WTA turniiril Brisbane'is veerandfinaali jõudnud Anett Kontaveit (WTA 20.) alustas võidukalt ka Sydney WTA turniiri. Eile kaotusseisus pooleli jäänud kohtumises alistas Kontaveit puertoricolanna Monica Puigi (WTA 53.) 2:6, 7:5, 6:1.

Sellega pole Kontaveidi tööpäev kaugeltki lõppenud. Umbes pooleteise tunni pärast tuleb maha pidada ka 2. ringi kohtumine, kus vastaseks belglanna Elise Mertens (WTA 12.).

Sarnaselt Kontaveidile käis ka Mertens hommikul väljakul, et lõpetada eile vihma tõttu pooleli jäänud kohtumine. Ta alistas Katerina Siniakova (WTA 36.) 7:6(4), 2:6, 6:2. Puhkama sai Mertens umbes poolteist tundi varem kui Anett.

Delfi TV vahendab otsepildis ka Kontaveidi ja Mertensi vahelist matši.

Avaringi kohtumise eel:

2016. aastal Rio olümpial suure üllatusena naiste üksikmängus kuldmedali võitnud Puig sai küll Sydney turniiri kvalifikatsioonis valgevenelannalt Aleksandra Sasnovitšilt kindlalt 1:6, 0:6 lüüa, kuid pääses Lesja Tsurenko ja Karolina Pliškova loobumise tõttu siiski õnneliku kaotajana põhitabelisse.

Kontaveidi ja Puigi kohtumise võitja läheb 16 parema seas vastamisi kas Elise Mertensi (WTA 12.) või Katerina Siniakovaga (WTA 36.).

ANETT KONTAVEIT - MONICA PUIG
Anett võtab servigeimi kiirelt ja matš Eesti esireketi kasuks 2:6, 7:5, 6:1.
Kontaveit murrab kolmandas setis teist korda ja pääseb ette 5:1. See mäng on sisuliselt tehtud.
Anett oli oma servigeimis pisut raskustes, aga käes. Seis 4:1 ja väga head väljavaated matši võidule.
Puig saab raskustega servigeimi kätte ja püsib "elus". Seis 3:1.
Seis Kontaveidi kasuks 3:0. Palling toimib, kokku löönud neli ässa.
Murre! Neljas geim järjest Anettile ja seis 2:0. Hetkel kõik sujub.
Anett alustas otsustavat setti kindlalt. Seis 1:0.
Väga pikk geim läheb lõpuks Kontaveidi saagiks! Võib-olla mängu tähtsaim geim. Teine sett Anettile 7:5.
Anettilt kaks serviässa ja geim käes. Läheb ette 6:5.
Teises setis geimid tasa 5:5.
Puig murrab tagasi... Seis 5:4 Anettile. Katski pole midagi, aga hea šanss teisele setile joon alla tõmmata luhtus.
Väga hea, Anett murdega peal! Seis 5:3. Nüüd on võimalus enda servil teine sett ära lõpetada.
Anettilt teine nulliga pallingugeim järjest. Hakkab looma! Seis 4:3. Vastane kutsus treeneri väljakule.
Puig servib vaatamata kõvale tuule väga hästi ja saab taas geimi kätte. Anett pole teises geimis veel murdepallini jõudnud. Seis 3:3.
Kontaveit hoidis nulliga oma pallingugeimi. Võttis neli punkti järjest. Super! Seis Eesti esireketile 3:2.
Seni on Puig kindel ja pigem omab kerget initsiatiivi, seis 2:2.
Anett oli oma servil taga 15:40, ent suutis keerulisest seisust välja tulla. Raskelt tuleb, aga peamine, et tuleb! Kontaveit teises setis ees 2:1.
Seis tasa 1:1. Puigilt paar head äralööki.
Anett sai teise seti alustuseks kindlalt geimi kätte, seis 1:0. Telepilt reedab, et ilm on väga tuuline.
Matš läks käima, Puig võitis geimi ja vormistas avaseti võidu 6:2.
Stosuri ja Bacsinszky matš sai lõpuks läbi, ungarlanna võitis 5:7, 6:4, 6:3. Õige pea siis Kontaveidi ja Puigi kord.
Kontaveidi ja Puigi vahelise kohtumise võitja peab täna ka teise matši. Vastaseks Elise Mertens (WTA 12.), kes eile pooleli jäänud kohtumises alistas täna varahommikul Katerina Siniakova (WTA 36.) 7:6(4), 2:6, 6:2.
Tere varahommikust! Kuna Samantha Stosuri ja Timea Bacsinszky kohtumine läks kolmandasse setti, siis Kontaveit - Puig tulevad Eesti aja järgi väljakule kõige varem kell 6.30.
Kontaveidi ja Puigi vahelise kohtumise võitja peab juba homme pidama ka teise matši. Vastane selgub paarist Katerina Siniakova (WTA 36.)/ Elise Mertens (WTA 12.). Mertens on otsustavas kolmandas setis juhtimas 4:1.
Kontaveidi ja Puigi vaheline kohtumine on homme hommikul 1. väljaku teine kohtumine. Esimene matš algab seal Eesti aja järgi kell 4 varahommikul.
Ei ole veel selgunud, mis kell saab mäng jätkuda, kuid korraldajad soovivad täna kindlasti kohtumisega ühele poole saada, vastasel juhul oleks võitjal homme kaks mängu.
Kellaaega on taas edasi lükatud, sest vihm ei paista lõppevat. Kohtumine ei jätku enne kella 13.45.
Korraldajad teatasid, et kohtumine ei jätku Eesti aja järgi enne kella 13.15!
Telepildi järgi on vihm tugevnenud ning väljak on läbimärg.
Turniiri korraldajad teatavad valjuhääldist, et vihm peaks varsti lõppema ning kohtumine jätkuma.
Mängijad saadetakse väljakult minema. Hetkel pole teada, millal kohtumine jätkub.
Kohtumist on taas kimbutamas vihm ning mängus on järjekordne seisak.
Kontaveit hoiab oma pallingugeimi! Seis on 2:5.
Kontaveit on oma servigeimi juhtimas 40:15. Kas ta suudab esimest korda servigeimi hoida?
Suurepärases hoos Puig võitis järjekordse geimi ja on vaid ühe geimi kaugusel setivõidust.
Puig murrabki kohe nulliga vastu ning juhib 4:1.
Puig on kohe vastu murdmas... Tema edu on juba 40:0
Kontaveit sunnib Puigi eksima ning murrab ühe geimi tagasi. 1:3 eestlanna poolt vaadatuna.
Kontaveidil kasutada esimene murdepall!
Puig näitab tugevat servi. Seis võrdne 30:30.
Puig on hetkel suurepärases hoos. Kontaveit on viimase kahe geimiga võitnud vaid kaks punkti. Puig ees juba 3:0.
Puigil on taas kasutada murdepallid. 40:15.
Puertoricolanna on heas hoos ning juhib Kontaveidi servigeimis juba 30:0.
Puig hoiab oma servigeimi kindlalt ja juhib Kontaveidi ees 2:0.
Puig on oma servigeimis juhtimas 30:15.
Puig suudab neljandal katsel murdepalli võita ning võidab 18 minutit kestnud avageimi!
Juba kuues tasamäng selles geimis. Esimene geim on kestnud juba 16 minutit! Tõsi, pool sellest ajast on kulunud vihmapausile.
Kontaveidil oli omakorda kasutada geimpall, ent Puig lööb platsi puhtaks. Seis on taas võrdne 40:40.
Kohtumine saab siiski jätkuda. Puig on Kontaveidi pallingul ees A:40
Pukikohtunik käib tennisistidega arutlemas, kas mänguga jätkata.
Kohtumises on ilma tõttu hetkel lühike paus.
Puigil on kasutada kolmas murdepall, kuid vihma sajab jätkuvalt.
Kontaveit suudab mõlemad murdepallid päästa! 40:40
Puigil on juba kasutada kaks murdepalli. 40:15.
Kontaveit saab terava tagantkäelöögiga esimese punkti ning vähendab kaotusseisu 15:30-le.
Tundub, et vihm siiski takistuseks ei osutunud ning Kontaveit asub servima!
Telepildist on näha, et väljakul sajab kergelt vihma. Kas ilm lükkab mängu alguse edasi?
Servimist alustab täna Kontaveit.
Kontaveit ja Puig on väljakul ning alustasid soojendusega.
Thompson võidabki otsustava seti geimigi kaotamata ja kindlustab lõpuks võidu 3:6, 7:6, 6:0!
Keerulisest seisust välja tulnud Thompson on sattunud hoogu ning juhib otsustavat setti juba 5:0!
Thompson võidabki Danieli vastu teise seti ning ees ootab otsustav sett. Seega läheb veel veidi aega Kontaveidi ja Puigi kohtumiseni.
Danieli ja Thompsoni vahelises kohtumises on teises setis käsil kiire lõppmäng. Kui võidab Daniel, on kohtumine läbi, vastasel korral ootab ees otsustav sett.
Praegu on käimas Kontaveidi ja Puigi vahelisele kohtumisele eelnev mäng. Esimese seti võitnud Jaro Daniel juhib ka Jordan Thompsoni vastu teises setis, olles ees 4:2.
Tervist tennisesõbrad! Varsti on algamas Sydney tenniseturniir ka meie esireketi Anett Kontaveidi jaoks, kes läheb esimeses ringis vastamisi Monica Puigiga.