BLOGI JA FOTOD | Kahju! Visalt võidelnud Kanepi pidi otsustavas setis maailma esireketi paremust tunnistama

(181)

Hooaja esimese suure slämmi turniiri Australian Openi avaringis läksid omavahel vastamisi Kaia Kanepi (WTA 71.) ning maailma esireket Simona Halep. Seekord pidi Kanepi tunnistama Halepi paremust numbritega 7:6 (2), 4:6, 2:6.

Kohtumine algas tasavägiselt. Esimeses setis kaotas Kanepi seisul 1:1 oma servigeimi, kuid suutis kohe punktigi loovutamata murda Halepi servi. Sett möödus võrdselt ja kuigi seisul 6:5 oli Kanepil kasutada kaks settpalli, suutis Halep need kaitsta ning seti võitja otsustati kiires lõppmängus. Seal võttis eestlanna oma, loovutades vastasele vaid kaks punkti.

Teine sett algas hästi Kanepi jaoks, kes murdis kiirelt Halepi pallingu, Rumeenlanna vastas koheselt servimurdega ning viigistas seisu 2:2. Halepi 5:4 juhtimisel oli tal kasutada neli settpalli, millest viimase ta suutis realiseerida, millega viis kohtumise otsustavasse setti.

Kolmas sett möödus võrdselt kuni seisuni 2:2. Seejärel suutis Halep oma mängu paremini peale suruda ning võitis järjest neli geimi. Kaks tundi ja 12 minutit kestnud kohtumises jäi rumeenlanna võidunumbriteks 6:7 (2), 6:4, 6:2.

Ühtegi ässa Kanepi ei servinud, Halep sai neid kirja kaks. Topeltvigu tegi eestlanna kaks, rumeenlanna mitte ühtegi.

Teises ringis kohtub Halep ameeriklanna Sofia Keniniga (WTA 37.), kes oli 6:3, 3:6, 7:5 parem venelannast Veronika Kudermetovast (WTA 111.):

ENNE MÄNGU:

Mäletatavasti kohtusid Kanepi ja Halepi viimati omavahel möödunud aasta US Openi avaringis, kus jäi eestlanna peale numbritega 6:2, 6:4. Kokku on nad karjääri jooksul vastamisi läinud kahel korral. 2014. aasta Doha turniiril oli rumeenlanna parem 6:4, 3:6, 7:6 (5).

Halep tuleb Austraaliasse viiemängulise kaotusteseeria pealt. Pärast kohtumist Kanepiga on Halep pidanud järgneval kolmel kohtumisel samuti vastaste paremust tunnistama. Viimane võit pärineb augustikuust, kus ta oli Cincinnati turniiri poolfinaalis parem Aryna Sabalenkast (WTA 11.).

Kanepi viimane võistlus ongi US Open, kus ta jäi neljandas ringis alla Serena Williamsile (WTA 16.) 0:6, 6:4, 6:3.

Kohtumine Kanepi ja Halepi vahel peetakse Margaret Courti areeni õhtuse sesssiooni avakohtumisena, mis algab Eesti aja järgi kell 10.

KAIA KANEPI - SIMONA HALEP
Läbi! Halep võtab lõpuks oma ning võidab tasavägise kohtumise Kanepi vastu 6:7, 6:4, 6:2.
Halepil on seisul 40:15 kasutada kaks matšpalli.
Halep lööb tagantkäe auti, seis tasa 15:15
Halep võidabki oma geimi ja on juhtimas 5:2 otsustavat setti.
Kanepi näitab väsimuse märke. Halep on hetkel paremas hoos ning juhib omas geimis 40:15.
Halep eksib ja lööb auti, seis tasa 15:15
Valus! Kanepi kaotab viis järjestikust punkti ning Halep murrab tema servigeimi. 4:2
Halep on võitnud kolm järjestikust punkti ning seis viigis 40:40.
Kanepi lööb palli pikaks, kuid juhib oma geimis 40:15
Halep lööb palli pikaks ning näitab välja frustratsiooni. Kanepi ees 15:0
Kanepi lööb võrku. Halep võidab geimi 3:2
Kanepilt suurepärane tagantkäelöök! Halep ees 30:15
Kanepi võidab oma geimi ning viigistab seisu 2:2!
Kanepi on oma servigeimi juhtimas 40:0.
Halep võidab oma geimi nulliga. 2:1
Kanepi lööb eestkäega palli puhtaks ning seis viigis otsustavas setis 1:1
Kanepi servigeimis seis tasa 40:40
Teise seti statistika:
Halep võidab oma geimi kindlalt ja läheb otsustavat setti 1:0 juhtima
Neljanda settpalli suudab Halep siiski ära kasutada ja võidab teise seti 6:4. Ees ootab otsustav kolmas sett.
Kanepi võimas serv päästab kolmanda settpalli.
Halep lööb võrgu kohalt tugeva rabaku, Kanepi päästis kaks settpalli ning pääses ise geimpallini, ent seis on taas võrdne 40:40
Taas mängib Kanepi võrgus Halepi üle ja viigistab seisu. 40:40
Halepil on omakorda kasutada settpall.40:30
Halep lööb auti, Kanepi ees 30:15
Halep võidab siiski kindlalt oma geimi ja on juhtimas 5:4.
Kanepi näitab võrgus head mängu. Halep ees 30:15
Kanepi tuleb keerulisest seisust välja ja võidab geimi! 4:4
Kanepi vastab serviässaga! 40:40
Kanepi eksib taas ning Halepil kasutada murdepall.
Kanepi lööb auti, Halep juhtimas 30:15
Kanepi lööb võrku, Halep saab oma geimi kätte. 4:3
Pall riivab siiski joone ära, seega punkt Halepile 30:30
Halep lööb raske palli piiri peale, Kanepi vaidlustab otsuse
Kanepi lööb eestkäega diagonaali palli puhtaks, 15:15
Kanepi hoiab oma geimi ja viigistab seisu 3:3.
Halep ei suuda Kanepi tugevale servile vastata, 30:0
Halep võidab oma geimi ning juhib teist setti 3:2.
Kanepi lööb auti. Halep juhtimas 40:15
Halep murrab kohe vastu. Seis on taas viigis 2:2.
Kanepi lööb võrku, 40:40
Taas toob ründav mäng Kanepile edu. Seis tasa 30:30
Super! Kanepi jooksutab Halepit ning lööb võrgu pealt palli puhtaks. Kanepi murdega peal 2:1!
Kanepil kasutada Halepi geimis murdepall!
Halep lööb eeskäega palli puhtaks. Rumeenlanna oma geimis ees 30:15
Kanepi võidab oma geimi ja viigistab seisu. 1:1
Kanepi sunnib Halepi eksima, eestlanna ees 30:15
Halep alustab teist setti kindlalt, kui võidab oma geimi ja loovutab Kanepile vaid ühe punkti.
Esimese seti statistikat veidi: vasakult Halep, paremalt Kanepi
Teine sett on juba alanud. Halep alustab servimist.
Olemas! Kanepi võidab esimese seti 7:6!
Kanepil on seisul 6:2 kasutada neli settpalli!
Kanepi näitab hetkel väga ründavat mängu ning juhib 4:1 kiires lõppmängus.
Halep eksib servi vastuvõtul, Kanepi ees 3:1
Super! Kanepi juhib Halepi vastu 2:0.
Halep tuleb raskest seisust välja ja võidab lõpuks oma geimi. Ees ootab kiire lõppmäng!
Kanepi tõmbab mängu ilusti laiali ning Halepi tema eestkäelöögile enam ei jõudnud vastata. Kanepil kasutada teine settpall.
Kanepi eestkäelöök osutus Halepile liiaks. Kanepil kasutada settpall!
Suurepärane eestkäelöök Kanepilt! Seis viigis 40:40
Kanepi eksib servi vastuvõtul, seis tasa 30:30
Kanepi on Halepi geimis juhtimas 30:0.
Halep lööb võrku ja Kanepi võidab oma geimi kindlalt! Eestlanna ees 6:5
Halep lööb auti, seis tasa 15:15
Halep vastab samuti võimsalt ning lõpetab oma geimi ässaga, loovutamata Kanepile ühtegi punkti. Seis viigis 5:5!
Taas võidab Kanepi oma geimi nulliga ning on ühe geimi kaugusel seti võidust! 5:4
Kanepi on oma servigeimi juhtimas juba 40:0.
Kanepi lööb tugeva eeskäelöögi pikaks ning Halep viigistab seisu. 4:4
Kanepi lööb auti ning Halep on juhtimas 30:15.
Kanepi loovutab Halepile oma servigeimis ühe punkti. Kanepi juhtimas esimest setti 4:3
Kanepi lööb eeskäega auti. Eestlanna oma servigeimis ees 30:15.
Kanepi lööb auti ning Halep võidab oma geimi nulliga. Seis tasa 3:3
Kanepi võidabki geimi ja lähe 3:2 juhtima!
Kanepi teeb topeltvea, ent on oma geimi 40:15 juhtimas.
Kanepi võidab nulliga Halepi servi ja seis viigis 2:2!
Kanepi sunnib tugeva tagantkäelöögiga Halepi eksima. Kanepi ees 30:0
Kaks valusat viga Kanepilt, kõigepealt võrkulöök ning seejärel topeltviga. Halep saab murde kätte ja asub juhtima 2:1.
Kanepi suudab taas tulla keerulisest seisust välja ning võitleb viigini. 40:40.
Kanepi taas oma servigeimis raskes seisus, Halepil kasutada kaks murdepalli. 40:15.
Kanepi lööb võrku, Halep ees 30:0.
Halep võidab oma servigeimi nulliga. 1:1
Halep lööb tugevalt tagantkäega palli puhtakt ning on ees 40:0
Kanepi võidab kaks järgmist punkti ja ühtlasi koos sellega esimese geimi. 1:0
Kanepi lööb tagantkäelöögi auti ning seis taas viigis 40:40.
Halepil on kasutada esimene murdepall.
Kanepi võidab kaks järgmist punkti ja viigistab seisu.
Halep on Kanepi servigeimis juba 30:0 ees.
Kanepi alustab servimist. Kohtumine on alanud!
Hetkel on käimas veel soojendus ning kahe minuti pärast algab kohtumine!
Kanepi ja Halep on jõudnud väljakule ning peakohtunik tuletab neile kiirelt reeglid meelde. Loosi tulemusel alustab servimist Kanepi.
Kanepi ja Halep on liikumas väljakule.
Peatselt on algamas kohtumine Kanepi ja Halepi vahel!
Williamsi ja Buzarnescu vaheline kohtumine on lähenemas lõpule. Williams juhib otsustavat setti 5:2.
Kolmandas setis on Williams juhtimas 4:1.
Teise seti kiire lõppmäng kuulus Williamsile ehk ees ootab kolmas sett. Seega Kanepi ja Halepi kohtumine veidi hilineb.
Williamsi ja Buzarnescu vahelises kohtumises on käimas teise setti kiire lõppmäng. Tuletame meelde, et esimese seti võitis Buzarnescu.
Kanepi ja Halepi kohtumine on Margaret Courti õhtuse sessiooni avamäng. Praegu on seal käimas Venus Williamsi (WTA 36.) ja Mihaela Buzarnescu vaheline kohtumine. Buzarnescu võitis avaseti 7:6 (3).
Hommikust tennisesõbrad! Veidi rohkem kui tunni aja pärast peaks algama Austraalia lahtiste avaringi kohtumine Kanepi ja Halepi vahel.