BLOGI | Anett Kontaveit võitis Venemaa tulevikulootust ja pääses Moskvas teise ringi!

(116)
Anett Kontaveit
Anett KontaveitFoto: CHRISTOPHE ARCHAMBAULT, AFP/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 21.) alustas Moskva tenniseturniiri väga raske võiduga, kui alistas avaringis 17-aastase venelanna Anastassia Potapova (WTA 94.) kaotatud avaseti järel 2:6, 6:3, 7:5.

"Püüdsin iga punkti eest võidelda, oli äärmiselt raske mäng, kuid ma olen väga õnnelik, et lõpuks võitsin," sõnas Kontaveit pärast mängu väljakul antud usutluses. "Pean nüüd taastuma ja loodetavasti suudan järgmises mängus taas võidelda. Hooaja lõpp on käes, kõigil on raske."

22-aastane Kontaveit lõi kaks tundi ja 17 minutit kestnud mängus viis ässa ja tegi sama palju topeltvigu (Potapova vastavalt 4/6). Eesti esireket patustas 46 lihtveaga ja tegi 36 äralööki (vastane 42/35) ning realiseeris 18-st murdevõimalusest kuus (Potapova 11-st viis).

Kontaveit pääses avasetis 2:0 juhtima, kuid siis tema mäng lagunes ja noor venelanna võitis koguni kuus geimi järjest.

Teise seti alustuseks hoidis Potapova oma pallingut ja võitis juba seitsmenda geimi järjest. Siis sai omakorda eestlanna kolm geimivõitu, pääsedes ette 3:1. Seti keskel kaotasid mõlemad mängijad korra oma pallingugeimi ning jõuti seisuni 5:3. Üheksandas geimis realiseeris eestlanna viienda murdepalli ja võitis raske seti 6:3.

Kolmanda seti esimeses geimis suutis venelanna murda ning juhtis seejärel 2:0, 3:1 ja 4:2. Sellelt seisult murdis eestlanna tagasi ja võrdsustas mänguseisu. Otsustavad sündmused leidsid aset 12. geimis Potapova servil, kus Kontaveit pani matšile võiduka punkti kolmandal matšpallil.

Teises ringis kohtub Kontaveit kas prantslanna Kristina Mladenovici (WTA 42.) või venelanna Anna Kalinskajaga (WTA 146.). Delfi TV vahendab seda kohtumist otsepildis.

ANETT KONTAVEIT - ANASTASSIA POTAPOVA
Kontaveit realiseerib kolmanda matšpalli ja võidab otsustava seti 7:5! Väga-väga raske võit ja eestlanna pääseb teise ringi!
Veel üks matšpall!
Potapova päästab. Kontaveidi servitõrje läks pikaks.
Kontaveidil matšpall!
Jõutakse viigini 40:40.
Potapova saab võrgust punkti, kuid Kontaveit viigistab - 30:30.
15:15 Kontaveit mängib agressiivselt ja võidab pika pallivahetuse.
15:0. Esimene punkt venelannale.
Potapova hakkab servima, et mängu jääda.
Mäng on kestnud juba 2 tundi ja 11 minutit.
6:5. Üliraske ja -oluline pallingugeim lõpuks Kontaveidile.
Potapoval murdepall! Seis oli ju 40:0...
Kontaveit päästab ja viigistab!
Potapova viigistab.
Edu Kontaveidile.
40:40. Kontaveit kaotab kolm pallivahetust järjest!
40:0 eestlannale.
5:5. Kaks viimast punkti venelannale, kes hoiab pallingut.
Kontaveit pääseb ette 30:0. Teine punkt tuli ässast.
Kontaveit viigistab 40:40-le.
Potapova juhib oma pallingul 30:15.
40:15 venelannale. Potapova näitab oma publiku ees kindlalt närvi, võites pika pallivahetuse.
5:4. Kontaveit asub kolmandas setis esmakordselt juhtima!
Publik on maruliselt noore venelanna poolt.
40:30. Kolmas punkt järjest eestlannale.
Kontaveit jääb oma servil 0:30 kaotusseisu.
15:30. Kontaveidi hea tõrje.
Tasa 30:30. Vastane lööb tõrje auti.
4:4. Kontaveit murrab ja on mängus tagasi!
Esimese venelanna päästab - 30:40.
Ilus äralöök viib Kontaveiti 30:15 juhtima.
40:15 ja kaks murdepalli! Kontaveidil oli viimase pallivahetuse puhul ka õnne võrgutripsuga.
Eestlannal on jäänud veel kaks võimalust, et tagasi murda.
3:4. Kontaveit võidab oma pallingugeimi, kuigi vastane suutis 15:40 seisult jõuda veel 40:40-ni.
2:4. Potapova hoiab pallingut kindlalt. Eestlanna sai vaid ühe punkti.
Treener rõhutab, et Kontaveit peab oma jalgade tööd parandama ja rohkem võitlema.
Kontaveit palub taas oma treeneri Nigel Searsi nõuandeid.
30:30 Kontaveidile.
2:3. Kontaveit hoiab pallingut. Eestlanna sai kirja ka matši kolmanda ässa (Potapoval 4 ässa).
1:3. Venelanna hoiab oma servigeimi kindlalt.
Potapova pääseb 40:0 ette.
1:2. Kontaveit hoiab pallingut.
Kontaveit teeb mängu viienda topeltvea, seis tasa 30:30.
0:2. Potapova oli raskustes, kuid hoidis pallingut.
Jõutakse seisuni 40:40.
Potapova lööb ässa ja juhib 30:15.
0:1. Ai-ai. Kontaveit annab kohe esimese pallingugeimi ära.
Kontaveit jääb otsustava seti esimeses geimis 30:40 kaotusseisu, kaotades 30:0 algedu järel kolm pallivahetust. Venelannal murdepall.
Teise seti statistika:
Teine sett Kontaveidile 6:3.
Taas suudab Potapova päästa.
Neljas murdepall Kontaveidil!
Viies settpall! See Potapova servigeim kestab juba seitsmes minut.
Potapova päästab ka selle.
Kolmas settpall eestlannale!
Venelanna päästab mõlemad settpallid! Tema närvidega on kõik korras.
Venelanna närv ei pea vist vastu? Kontaveit saab kaks murdepalli, juhtides 40:15.
5:3. Kontaveit hoiab pallingut.
Kontaveit juhib oma pallingugeimi 30:15. Teine punkt tuli mängu teisest ässast.
4:3. Kaks esimest suudab venelanna päästa, kuid kolmanda murdevõimaluse Kontaveit realiseerib!
0:30. Kontaveit asub vastase servigeimis juhtima.
0:40. Kolm murdepalli Kontaveidil!
Potapova saab kaks murdepalli!
3:3. Mäng tasa - Potapova murrab! Kas jalavigastus annab Kontaveidil ikkagi tunda?
Eestlanna kaotab oma pallingugeimis kaks esimest punkti - 0:30.
3:2. Potapova suudab kolmegeimilise kaotuseseeria lõpetada ja hoiab pallingut.
30:30 Potapova servil.
3:1. Kontaveit hoiab pallingut. Eestlanna näitab teises setis hoopis teist mängu.
Kontaveit on oma pallingul juhtima pääsenud 40:30.
Kontaveit on siiani suutnud 5-st murdepallist realiseerida kaks, Potapova 7-st kolm.
Nüüd on Potapova treener väljakul, et noorele venelannale nõu anda. Treener kiidab ja rahustab Potapovat ning soovitab tal mitte kiirustada.
2:1. Kontaveit saab veel ühe murdepalli ja realiseerib selle!
Veel üks murdepall eestlannal.
Ka see ei too kahjuks edu, Kontaveit lõi võrku.
Tasa 40:40.
Potapova suudab esimese murdevõimaluse päästa - 30:40.
15:40 ja Kontaveidil kaks murdepalli!
1:1. Ülioluline geim siiski Kontaveidile. Loodetavasti algab siit pööre... Eelmised seitse geimi olid kuulunud venelannale.
Kontaveit tuleb raskest seisust välja, päästes mõlemad murdepallid - 40:40.
15:40 Kontaveiti servil! Kaks murdepalli.
Teine sett on alanud. Potapova juhib oma pallingul 40:0.
0:1. Potapova on kindlus ise - hoiab oma pallingut punktigi kaotamata.
Kõik! Avasett kuulus venelannale 6:2.
Settpall venelannal!
Kontaveidi pallingul on jõutud seisuni 30:30.
Kontaveit on esimeselt servilt võitnud 38% punktidest, vastane 75%.
2:5. Geim siiski venelannale.
Potapova lööb auti, 40:30.
Kontaveit suudab ilusa äralöögiga viigistada - 40:40.
Venelanna teeb esimese topeltvea, kuid juhib 40:15.
Potapova lõi kolmanda ässa ja juhib oma pallingul 40:0.
Potapoval jälle murdepall!
2:4. Kontraveit kaotab teise oma servigeimi järjest! Nooruke venelanna on hoogu sattunud ja võitis neljanda geimi järjest.
Kontaveidi servil on jõutud seisuni 30:30.
Sears soovitab Kontaveidil enda viis aastat suurem kogemus maksma panna ja rünnata rohkem venelanna eeskätt.
Kontaveidi treener Nigel Sears on väljakul, et eestlannale nõu anda.
2:3. Potapova ei loovuta punktigi.
Potapova on oma servigeimis kindel ja asub kiiresti 40:0 juhtima.
2:2. Mäng tasa - Potapova murrab eestlanna servigeimi.
Potapovale murdepall. Eestlanna esimese servi õnnestumise protsent on siiani vaid 56%.
Kontaveit juhib 30:15.
2:1. Venelanna hoiab oma pallingugeimi kindlalt.
Potapova juhib 40:15.
2:0. Kontaveit võitis viimasest viiest pallivahetust neli ja hoidis oma servigeimi.
Ka teine murdepall päästetud!
Kontaveit lööb ässa - 30:40.
15:40 ja noorel venelannal on kohe kaks võimalust tagasi murda.
Kontaveit teeb esimese topeltvea ja jääb 15:30 kaotusseisu.
1:0. Kontaveit murrab!
Kontaveit saab kohe ka esimese murdepalli!
Avageimis on jõutud seisuni 40:40.
Mäng on alanud!
Avasetis hakkab servima Potapova.
8. asetusega Kontaveit (WTA 21.)  ja 17-aastane Potapova (WTA 94.) on väljakul ja teevad veel sooja. Eestlanna vasak reis on kõvasti kinni teibitud. Loodetavasti vigastus enam muret ei tee.
Pavljutšenkova alistas Tomljanovici 7:5, 6:4. Järgnevalt on sellel väljakul Kontaveiti ja Potapova kord.
Kontaveiti ja Potapova mängule eelnevas kohtumises Anastassija Pavljutšenkova ja Ajla Tomljanovici vahel on seis 7:5, 4:4.