Anett Kontaveit mängib senise karjääri ühe suurema auhinnasumma peale

 (3)
Anett Kontaveit tänavu Wimbledonis.
Anett Kontaveit tänavu Wimbledonis.Foto: AFP7, ZUMAPRESS.com/Scanpix

Tennise suure slämmi turniiride korraldajad üritavad iga-aastaselt auhinnaraha osas konkurente ikka üle trumbata. Samamoodi tõstavad korraldajad ise iga-aastaselt auhinnafonde.

Anett Kontaveit on senise karjääri jooksul jõudnud suure slämmi turniiridel neljandasse ringi kolmel korral. Nii kaugele on ta jõudnud 2015. aastal US Openil ning 2018. aastal Austraalia ja Prantsusmaa lahtistel.

Nüüd on tal võimalik neljandasse ringi jõuda ka Wimbledonis. Eestlanna on kõige nimekamal suure slämmi turniiril pääsenud kolmandasse ringi juba kolmandat aastat järjest. Kui kahel eelmisel korral sai tema teekond kolmandas ringis otsa, siis nüüd jahib ta pääsu neljandasse ringi mängus Karolina Muchovaga.

Kui heita aga pilk jagatavatele auhinnarahadele, siis näiteks mullu oli Prantsusmaa lahtistel neljandasse ringi jõudmine rohkem väärt kui nüüd Wimbledonis.

Toona maksti neljandasse ringi jõudnud mängijale 222 000 eurot. Sel korral on Wimbledonis neljanda ringi eest ette nähtud 198 000 eurot. Siinkohal tuleb aga märkida, et turniiri kogu auhinnafond on Wimbledonis suurem ehk Inglismaal väärtustatakse võitjaid kõrgemalt.

Seotud lood:

Mullu oli Prantsusmaal kogu auhinnafond 39 miljonit eurot, millest nii meeste kui ka naiste turniiri võitjad said 2,2 miljonit eurot. Wimbledonis on tänavu kogu auhinnafond 42 miljonit eurot, millest võitjatele kuulub 2,65 miljonit eurot.

Kontaveidi neljandasse ringi jõudmised suure slämmi turniiridel:


2015. aastal US Openil (189 000 eurot)
2018. aastal Austraalia lahtistel (149 000 eurot)
2018. aastal Prantsusmaa lahtistel (222 000 eurot)

Tänavu Wimbledonis makstakse neljandasse ringi jõudnud mängijale 198 000 eurot.

Kuigi suure slämmi turniiride auhinnafondid on kõige suuremad ja seal maksatavatele võidupreemiatele teised turniirid vastu ei saa, siis Kontaveidi jaoks on teenistuse mõttes olnud kõige edukamad hoopis teised jõuproovid. Kõige edukamaks on osutunud tänavune Miami turniir, kus ta jõudis poolfinaali. Esinelikusse pääsejale oli seal ette nähtud 314 000 eurot. Mullusel Wuhanis finaalis mängimine oli väärt aga 222 000 eurot.

Matšpall (Tennis)