Anett Kontaveit langes New Havenis juba esimeses ringis maailma 31. reketile

(95)
Anett Kontaveit
Anett KontaveitFoto: Eero Vabamägi

Eesti esinumber Anett Kontaveit (WTA 28.) kaotas New Havenis alanud Connecticut Openi tenniseturniiri avaringis Horvaatia tennisistile Mirjana Lucic-Baronile (WTA 31.) 4:6, 7:6 (3), 3:6.

Kontaveit oli varem 35-aastase horvaatlannaga kohtunud korra - tänavu mais sai eestlanna Rooma turniiriil kindla, 6:1, 6:1 võidu.

Kontaveidi ja Lucic-Baroni mängu võitja teise ringi vastane tuleb paarist Katerina Siniakova (WTA 41. ) - Peng Shuai (WTA 25.).

ANETT KONTAVEIT - MIRJANA LUCIC-BARON
Mängu lõpus ei näita Kontaveit välja erilist initsatiivi ningi horvaatlanna võidab kohtumise.
Kontaveit ei saa oma servigeimis ühtegi punkti ning Lucic-Baron murrab ning on otsutavas setis ühe geimi kaugusel võidust.
Naiste vahel käib tõeline heitlus, kuid Lucic-Baron läheb kolmandas setis juhtima 4:3.
Otsustav sett on alanud väga tasavägiselt ning hetkel on seisuks 3:3.
Tehinistel põhjustel võitis kiires lõppmängus teises setis Kontaveit ning mäng läheb otsustavasse seti.
Kuid Lucic-Baron seda setivõitu nii kergelt ära ja anna ning murrab Anetti servi. 5:4 endiselt eestlanna kasuks.
VÄGEV! Selle geimivõidu pärast andsid mõlemad mängijad endast kõik ning õnneks tuli võtjana välja Anett. 5:3.
Kontaveidi servigeimid on väga tasavägised, kuid ka seekord tuleb eestlanna võitjana välja. 4:3.
Lucic-Baron hoiab kindlalt enda servi ning viigistab seisu.
Lucic-Baron oli Kontaveidi servigeimis juhtimas juba 40:15, kuid eestlanna võitles tagasi ning läks teises setis 3:2 ette.
Lucic-Baron ei loovuta Kontaveidile ühtegi punkti ning viigistab seisu. 2:2.
Kontaveidil enda servi hoidmisega raskusi ei olnud, loovutas vastasele ainult ühe punkti. 2:1.
Anett annab tõelise lahingu ning seis oli vahepealka 40:40, kuid siiski viigistab horvaatlanna seisu.
Anett alustab teist seti kindlalt ja hoiab enda servi. 1:0.
Kahjuks hoiab Lucic-Baron enda servi kindlalt ning võidab esimese seti.
Kuid samaga vastab ka horvaatlanna ning on ühe geimi kaugusel setivõidust.
SUPER! Kontaveit murrab vastase servi ning viigistab seisu.
Anett hoiab oma servi ilusti ning teeb seisuks 3:4.
Lucic-Baron ei loovuta enda servil Anettile punkte. 4:2 vastase kasuks.
Kuigi vastane osutab Kontaveidi servigeimis tugevat vastupanu, siis Anett saab siiski geimivõidu. 3:2 horvaatlanna kasuks.
Lucic-Baron hoiab oma servi ning läheb juba kahega juhtima. Nüüd peab Kontaveit reageerima või esimene set on varsti käeulatusest väljas.
Lucic-Baron murrab jällegi Kontaveidi servi ning läheb juhtima 2:1.
Lucic-Baron murdis kohe esimeses geimis, kuid õnneks vastas Anett kohe samaga. 1:1
Anett alustab servimist, kuid tundub, et horvaatlanna on alustanud paremini. Hetkel eestlanna 0:30 taga.
Mängijad teevad sooja ning matš on õige pea algamas!