21-aastane Kontaveit lõi tund ja 32 minutit kestnud kohtumise jooksul viis ässa, tegi kaks topeltviga ja teenis koguni 18 murdepalli, millest realiseeris kolm.

24-aastane Watson, kes on oma parimatel päevadel asunud maailma edetabelis 38. kohal, sai terve matši jooksul vaid ühe murdevõimaluse, mille kasutas avaseti alguses ka ära. Britt patustas seitsme topeltveaga ja võitis 44% matši punktidest - 151-st 66.

Avasetis jäi Kontaveit 1:3 kaotusseisu, kuid võitis siis neli geimi järjest. Seisul 5:4 oli eestlannal kasutada ka üks settpall, ent Watson suutis selle päästa ja viis seti kiiresse lõppmängu. Seal oli kindlalt 7:2 parem Kontaveit. Teises setis läks eestlanna kiiresti 5:1 juhtima ja lõpetas mängu 6:2 setivõiduga.

Kontaveit kohtub teises ringis venelanna Jevgenia Rodinaga (WTA 80.), kes sai avaringis ungarlanna Timea Babosi (WTA 30.) käest teises setis loobumisvõidu. Mängu katkestamise hetkel juhtis venelanna 7:6 (7), 4:2.